Ott Tänak: Fordidega suutsime võidu sõita, aga Hyundai ja Volkswagen on ilmselgelt eest ära

Video
Lembitu Kuuse
24.04.2016 23:00
Rubriik: Autoralli

Argentina ralli võitis 29-aastane uus-meremaalane Hayden Paddon, kellele see oli tema esimene WRC ralli võit. Kokkuvõttes 15. kohaga leppima pidanud Ott Tänak - Raigo Mõlder olid kiireimad tänasel avakatsel.

Pärast reedest katkestamist generaatoririkke tõttu sõitsid Ott Tänak - Raigo Mõlder tippkonkurentsis nii eile kui tänagi. Ralli viimast päeva alustati koguni katsevõiduga. Seejuures esimesena startides, kui nähtavus oli algul ei enam kui poolsada meetrit. See oli Tänaku karjääri 21. WRC kiiruskatse võit - Sebastien Ogier teisena jäi maha kolme sekundiga.

"Ega midagi väga ette ei näinud. Mõni meeter siia-sinna nägi, aga üldiselt oli keeruline sõita. Aga miskipärast tundus, et meil toimis ja kuna meil üldises seisus mingit kohta ei olnud hoida, siis me võisime riske võtta," sõnas Tänak ETV spordiuudistele antud telefoniintervjuus.

Edasistel katsetel olid meie mehed üheksandad ja punktikatsel, kui viimased 7 kilomeetrit 16-st tuli katkise rehviga sõita, seitsmendad. Rally 2 süsteemi langemine ei lubanud aga saada kõrgemat 15. kohast.

"Ei ole hullu. Lõpuks viimane sõit vana DMACK-i rehviga. Pinnas isegi sobis ja Fordidega suutsime võidu sõita. Hyundai ja Volkswagen on ilmselgelt täna eest ära, aga ei saa kurta," arvas Tänak.

Jari Matti Latvala eilse teelt väljasõidu ja katkestamise järel liidriks tõusnud Hayden Paddoni edu Sebastien Ogier' ees oli enne tänast kolme viimast kiiruskatset 29,8 sekundit. Hommikul andis ta prantslasele kohe 7,4 sekundit ära.

Karmil, konarlikul ja kivisel eelviimasel katsel oli Ogier tõepoolest kui mees teisest maailmast. Ta võitis oma selle ralli neljanda kiiruskatse ning vähendas enne otsustavat punktikatset vahe liidriga vaid 2,6 sekundi peale.

Aga siis oli Paddoni kord imesõitu teha. Ta võitis punktikatse koguni 11,2 sekundilise eduga Sordo ees, Ogier jäi maha 11,7 sekundit, ning seega olid Paddon ja tema 57-aastane kaardilugeja John Kennard võitnud oma esimese WRC-ralli.

MM-üldliider Ogier kaotas 22,4 sekundit. Järgnesid Mikkelsen, Sordo, Östberg ja Neuville. Paddon tõusis hooaja kokkuvõttes Ogier' järel teiseks.