Tervisesport

Lilliallik: anname aru, et tuhandete väliskülalistega võistlus võib olla ohuks Eestile

10.07.20 ... Eesti suurim rahvusvaheline jooksusündmus Tallinna Maraton traditsioonilisel kujul tänavu ei toimu. Võistluse peakorraldaja Mati Lillialliku sõnul kulub ettevalmistumiseks ligi kaks kuud ning hetkel antakse aru, et tuhandete väliskülalistega võistlus võib olla otseseks ohuks ka Eestile.

Rae Run kevadjooksu võitsid Mardo Lundver ja Liliana Torn

07.07.20 ... Algselt aprillis toimuma pidanud Rae Run Kevadjooks leidis eriolukorra tõttu kalendris koha tänavu hoopis 5. juulil. Võistluse võitsid Mardo Lunder ja Liliana Torn.

Pühajärve ääres olid kiireimad Kovaljov ja Patjuk

05.07.20 ... 39. korda toimunud Pühajärve jooksu võitis meestest Juri Kovaljov ja naistest Jekaterina Patjuk.

Võsu Südasuve Challenge pakub ka virtuaalselt osalemise võimalust

28.06.20 ... Erilise aasta üks esimesi tavapärasel moel toimuvaid jooksuvõistlusi Võsu Südasuve Challenge pakub nüüd lisaks ka virtuaalselt osalemise võimalust.

Kuubiku sarja üritustel saab edaspidi osaleda nii kohapeal kui ka virtuaalselt

22.06.20 ... Sel kevadel eriolukorra tõttu virtuaalselt toimunud Tartu maastikumaraton ning Tartu rattaralli tõid spordiradadele tuhandeid harrastajaid. Et pakkuda ka edaspidi osalemisvõimalust nendele, kes maratoni põhipäeval starti tulla ei saa, otsustasid korraldajad täiendada kõiki Tartu maratoni Kuubiku sarja üritusi virtuaalformaadiga.

Jala loomulikku liikumist toetab minimalistlik jooksujalanõu

11.06.20 ... Toestatud jooksujalanõu muudab jala laisaks, minimalistliku jalanõu abil saab aga jäljendada paljajalu jooksu, mis on jalale palju loomulikum, kirjutab füsioteraapia õppekava vilistlane ja füsioterapeut Marii Meinberg Tartu Ülikooli vilistlaste ajaveebis.

Tartu Rulluisumaraton toimub tavapärasel kujul

11.06.20 ... Igal aastal suve lõpus toimuv Tartu Rulluisumaraton toob erinevatele distantsidele kokku tuhatkond uisusõbra. Lähtudes valitsuse poolt augustikuistele üritustele kehtestatud osalejate arvu ülempiirist, plaanivad korraldajad viia seekordse uisumaratoni läbi tavapärasel kujul.

Maijooksu osalejad kogusid heategevuseks 4500 eurot

05.06.20 ... Eesti läbi aegade suurimaks virtuaalseks rahvaspordisündmuseks tõusnud Tallink Maijooksu virtuaaljooksul osales 4474 liikumisharrastajat. Osavõtjate abil koguti 4500 eurot heategevusliku panusena Eesti Vähiliidu toetuseks.

Ümber Viljandi järve jooksule registreerimine on lõppenud

03.06.20 ... Teisipäeval suurenes ümber Viljandi järve jooksule registreerujate hulk hüppeliselt. Päeva jooksul sai end kirja panna 191 inimest ning seejärel pandi registreerumine 1. augustil startivale suurjooksule kinni.

Kaugjooksu ümber Harku järve läbisid kiireimini Saetha ja Kuiv

03.06.20 ... 31. mail lõppenud kaugjooks ümber Harku järve pakkus siinsetele jooksjatele eelmistest aastatest erinevat elamust. Parima tulemused said kirja 38-aastane Norra veteransuusataja Morten Saetha ja Kadiliis Kuiv.

Ümber Viljandi järve jooksu korraldajad piiravad osalejate hulka

02.06.20 ... 1. augustil startiva ümber Viljandi järve jooksu stardinimekiri pannakse lukku kui kirja on ennast pannud 2000 osalejat. 2. juuni seisuga on jooksule veel sadakond vaba kohta.

Keskööl lõppev Maijooks on juba rekordi ületanud

31.05.20 ... Eesti suurim naiste liikumissündmus Maijooks ei saanud tänavu suurtele avalikele üritustele kehtestatud piirangute tõttu traditsioonilisel kujul toimuda, aga igakevadist traditsiooni jätkati 23.-31. maini esmakordselt toimunud Tallink Maijooksu virtuaaljooksul.

Keskklassi maratonijooksjad ajavad hästi elatud elu jälgi

28.05.20 ... Viimase kümnendiga on Eestis populaarseks saanud osavõtt kõikvõimalikest pikamaajooksudest. Keskklassi eestlaste väärtushinnangud on muutunud: vastupidav jooksjakeha on raha asemel uus mõõdupuu hästi elatud elule, selgub antropoloog Toomas Grossi uuringust.

Orienteerumishuvilisi kutsutakse mobiili abil liikuma

25.05.20 ... Läänevirulaste eestvedamisel minnakse sel aastal suvele vastu mobiiliorienteerumisüritusega, kus radu saab endale sobival ajal läbida jalgsi või rattaga neljas maakonnas.

Laupäeval anti stardipauk Maijooksule

23.05.20 ... Viimastel aastakümnetel väga populaarseks saanud Maijooksu traditsioon jätkub ka sel kevadel. Maijooksu stardipauk kõlas täna, virtuaaljooks kestab mai lõpuni.

Laupäeval alustatakse virtuaalse Maijooksuga

22.05.20 ... Eesti suurim naiste liikumissündmus Maijooks ei saa tänavu suurtele avalikele üritustele kehtestatud piirangute tõttu traditsioonilisel kujul toimuda, aga igakevadist traditsiooni saab au sees hoida ning korraldajate jätkusuutlikkust toetada osaledes 23.-31. maini esmakordselt toimuval Maijooksu virtuaaljooksul.

Englase treeningvideo: ristsamm ja poolevahetused

22.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas ristsamm ja poolevahetused.

Maailma suurimast virtuaaljooksust võtab osa ligi 20 000 jooksjat

21.05.20 ... Virtuaaljookse korraldatakse tänavu rohkem, kui kunagi varem ning mitmed jooksjad on tänavu esmakordselt sellist formaati proovinud. Ent maailma suurim virtuaaljooks on üllatuslikult ka maailma pikimaks virtuaaljooksuks.

Englase treeningvideo: väljaaste ja kassi maandumine

21.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas väljaaste ja kassi maandumine.

Englase treeningvideo: reaktsiooniharjutused

20.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas reaktsiooniharjutused.

Englase treeningvideo: harjutused tennispalliga

19.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas harjutused tennispalliga.

Tartu maastikumaratoni virtuaaljooks ühendas ligi 4000 jooksusõpra üle maailma

18.05.20 ... Pühapäeval lõppes 1. mail startinud 38. Tartu maastikumaratoni virtuaaljooks, mis esialgsetel andmetel tõi rajale 3964 suurt ja väikest spordisõpra. Baltikumi suurimast murdmaajooksust, mis toimus esmakordselt ajaloos virtuaalsena, said seekord eestlaste kõrval osa veel 34 välisriigi harrastajad.

Englase treeningvideo: pendelhüpe ja krokodill

18.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas pendelhüpe ja krokodill.

Englase treeningvideo: kukerpallirull ja puu otsa ronimine

15.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas kukerpallirull ja puu otsa ronimine.

Narva Energiajooks ja poolmaratoni Eesti meistrivõistlused lükkusid sügisesse

14.05.20 ... Ida-Virumaa suurim spordisündmus Narva Energiajooks on koos poolmaratoni Eesti meistrivõistlustega edasi lükatud 10. oktoobrile.

Englase treeningvideo: lained ja vähikõnnis lükkamine

14.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas lained ja vähikõnnis lükkamine.

Englase treeningvideo: kandmised

13.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas kandmised.

Englase treeningvideo: jahukoti kaalumine ja tank

12.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas jahukoti kaalumine ja tank.

Englase treeningvideo: seljakott ja ülehüpe silda

11.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas seljakott ja ülehüpe silda.

Suurbritannia valitsus panustab rattarevolutsioonile

11.05.20 ... Prantsusmaa valitsus tuli hiljuti lagedale 20 miljoni eurose kavaga, mis võimaldaks elanikel kuni 50 euro eest oma ratas korda teha. Hoopis suurem ambitsioon on aga Suurbritannial, kelle valitsusel on plaanis investeerida igapäevasesse rattasõitu kaks miljardit naela.

Sügisel võib oodata ülitihedat rahvaspordikalendrit

10.05.20 ... Tallinna maratoni peakorraldaja Mati Lillialliku sõnul kasvasid ürituse registreerimiskagraafikud eriolukorra kehtestamiseni rekordilises tempos. Viimased kuud on huvi olnud tunduvalt kasinam, tunnistab ta intervjuus ETV spordisaatele.

Paljud inimesed läbisid virtuaalse Tartu maastikumaratoni originaalrajal

10.05.20 ... Emadepäeval võis Otepää ja Elva vahel näha mitmeid inimesi, kes läbisid virtuaalselt Tartu maastikumaratoni. Tulemuse saamiseks peab distantsil kaasas olema näiteks spordikell või nutitelefon. Inimesed on uue lahenduse hästi vastu võtnud.

Täna "Spordipühapäevas": kas ja kuidas sporti ja palgatööd kombineerida

10.05.20 ... Täna kell 18.15 on Vikerraadio eetris "Spordipühapäev". Saadet teevad Juhan Kilumets ja Johannes Vedru.

Englase treeningvideo: kitsehüpe ja paariskükk

08.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas kitsehüpe ja paariskükk.

Englase treeningvideo: sõtkumine ja karukõnnis vedu

07.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas sõtkumine ja karukõnnis vedu.

Englase treeningvideo: silda laskumised paarilisega

06.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas silda laskumised paarilisega.

Englase treeningvideo: kokku-lahku hüpped ja jalast sikutamine

05.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas kokku-lahku hüpped ja jalast sikutamine.

Englase treeningvideo: kahte erinevat varianti käru

04.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas kahte erinevat varianti käru.

Algas 38. Tartu maastikumaratoni virtuaaljooks

01.05.20 ... Reedel startis 17. maini kestev Tartu maastikumaraton, traditsiooniliselt Baltikumi suurim murdmaajooks, mis tänavu toimub kujunenud olukorrast tingituna virtuaaljooksuna. Samuti said hoo sisse põhidistantsidega paralleelselt käivad lastejooksud.

Englase treeningvideo: kükist hüpped ja turjalt püsti hüpe

01.05.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas kükist hüpped ja turjalt püsti hüpe.

Maijooksu osalejad panustavad 3D mammograafi ostmisesse

30.04.20 ... Eesti suurim naiste liikumissündmus Maijooks toimub sel aastal 23.-31. maini virtuaalsündmusena. Kõik osavõtjad, kes toetavad tänavu maijooksu traditsiooni jätkumist, aitavad osavõtutasu kaudu ka Eesti Vähiliitu rinnavähi ennetamiseks mõeldud uue kaasaegse 3D mammograafi soetamisel.

Englase treeningvideo: silda laskumine ja kätelseis jalad õlgadel

30.04.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas silda laskumine ja kätelseis jalad õlgadel.

Englase treeningvideo: hüppenöör ja sillas ümberjooksud kätel

29.04.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas hüppenöör ja sillas ümberjooksud kätel

Tervisejooksu sarja proloog kogus üle 500 osaleja

28.04.20 ... Tradehouse tervisejooks ja -kõnd sarja proloogil osalenud 560 tervisesportlast püstitasid Eesti rekordi.

Englase treeningvideo: üle joone astumised ja silda pööramised

28.04.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas üle joone astumised ja silda pööramised.

Tartu maastikumaratoni lastejooksud toimuvad samuti virtuaalkujul

27.04.20 ... Sarnaselt põhidistantsidele saavad ka Tartu maastikumaratoni väiksemad osalejad end proovile panna virtuaaljooksul.

Maijooks toimub tänavu virtuaaljooksuna

27.04.20 ... Eesti suurim naiste liikumissündmus Maijooks traditsioonilisel kujul tänavu ei toimu.

Karksi-Nuia maanteejooksu virtuaaljooks tõi rajale mullusest kolm korda rohkem osalejaid

27.04.20 ... Karksi-Nuia maanteejooks on traditsiooniliselt toimunud aprilli keskel. Tänavu oli võistlus kalendris 11. aprillil, kuid eriolukorraga seotud piirangud tõmbasid 38. korda toimuma pidanud võistlusele joone peale. Karksi-Nuia maanteejooksu raames on tavapäraselt selgitatud ka Viljandimaa meistrid maanteejooksus.

Englase treeningvideo: vabamaadlussamm ja kätekõverdused kätelseisus

27.04.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas kätekõverdused kätelseisus.

Englase treeningvideo: hüppega kukerpall ja muna

24.04.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas hüppega kukerpall ja muna.
sport.err.ee uudised
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: