Tervisesport

SA Eesti Terviserajad juhataja: tigedust pole radadele vaja

17.01.21 TERVISESPORT ... Ilusate talveilmadega on terviserajad üle terve Eesti täitunud inimestega. Kuidas aga teha nii, et ära mahuksid nii kogenud spordisõbrad, harrastajad kui ka jalutajad? SA Eesti Terviseradade juhataja Alo Lõoke paneb inimeste südamele: arvestage teistega ja jääge viisakaks.

VIDEO | ETV spordisaates tehti ülevaade talvistest terviseradadest

17.01.21 TERVISESPORT ... Eesti terviseradade võrgustiku ja märgi all on kokku 121 terviserada, mis talvistest tingimustes on võimalik ka suuskadel läbida.

Harjumaa harrastussportlased käivad teiste maakondade spordikeskustes

06.01.21 EESTI ... Harjumaa ranged koroonapiirangud on sundinud harrastussportlasi üle maakonna piiri sõitma, et spordikeskusi külastada. Kui Harjumaal ja Ida-Virumaal on spordisaali uksed avatud ainult tippsportlastele, siis ümbritsevates maakondades on oodatud kõik.

Eesti Terviserajad kutsub uueks aastaks liikumislubadusi andma

02.01.21 TERVISESPORT ... Sihtasutus Eesti Terviserajad, mille võrgustikku kuulub 120 terviserada üle Eesti, kutsub eestimaalasi uuel aastal veelgi enam õues liikuma ja liikumisega seotud uusaastalubadusi andma. Uusaasta aktsiooniga "Olen terviserajal! on liitunud juba enam kui 1000 inimest.

"Tsoonis" sportlased pendeldavad kahe vaimse seisundi vahel

24.11.20 PSÜÜHIKA ... Hämmastavaid tulemusi saavutavad sportlased, aga ka teiste elualade esindajad satuvad enda sõnul soorituse ajal tsooni. Kui seni peeti seda üheks kindlaks meeleseisundiks, siis nüüd tegid Austraalia teadlased kindlaks, et tsoone on kahte tüüpi: voolaadne ja haardelaadne tsoon.

Tartu Maratoni üritustest võttis tänavu osa 20 000 spordisõpra

15.10.20 TERVISESPORT ... Tartu Linnamaratoniga kulmineerus Tartu Maratoni eriskummaline 2020. aasta. Esialgsetel andmetel osales matka-, jooksu-, rulluisu- ning rattaüritustel kokku 20 000 inimest.

Eesti suurim virtuaaljooks pani liikuma 11 725 harrastajat

05.10.20 TERVISESPORT ... Eesti läbi aegade suurimale virtuaalsele spordisündmusele Tallinna Maratoni virtuaaljooksule registreeris 11 725 osavõtjat 53 riigist. Registreerijate arvuga võrdne summa, 11 725 eurot, annetatakse heategevuseks Eesti Jooksmise Toetusfondi.

Spordinädal pani liikuma ligi 200 000 eestimaalast

01.10.20 TERVISESPORT ... Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile eestvedamisel 23.-30. septembrini toimunud Spordinädalal püstitas Eesti tipptulemuse – kaheksa päeva jooksul korraldati üle Eesti 1160 liikumissündmust ja registreeriti 192 955 osaluskorda.

Tartu linnamaratonil selguvad poolmaratoni Eesti meistrid

29.09.20 TERVISESPORT ... Laupäeval, 3. oktoobril, selgitatakse 9. Tartu linnamaratonil Eesti meistrid poolmaratonis. Tiitli nimel lähevad võistlustulle 15 naist ja 40 meest.

Selleaastane Viimsi jooks jääb ära

25.09.20 TERVISESPORT ... Selleks nädalavahetuseks planeeritud Viimsi jooks jääb ära. Põhjuseks taas koroonaviirus.

Populaarne Pärnu rannajooks toimub virtuaalsena

24.09.20 TERVISESPORT ... Osalejatele turvatunde andmiseks koroonaviiruse teise laine eel otsustas Pärnu Kahe Silla juhtkond viia esiti 25. oktoobrile planeeritud Pärnu rannajooksu läbi virtuaalsena: spordiüritus toimub 15. oktoobrist 1. novembrini.

Tallinna maratoni virtuaaljooksu registreerijate arv ületas 10 000 piiri

17.09.20 TERVISESPORT ... Tallinna maratoni virtuaaljooksu registreerijate arv ületas kümne tuhande piiri. Eesti läbi aegade suurimal virtuaalsel spordisündmusel saab osaleda kuni septembri lõpuni.

Virtuaalne Kahe Silla jooks utsitas liikuma ligi 1500 spordisõpra

17.09.20 TERVISESPORT ... 1.-14. septembrini toimunud Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu virtuaalne eriüritus kujunes populaarseks, sest tulemuste esitamise tähtajaks, 19. septembriks, tõotab lõpuprotokolli koguneda ligi 1500 osaleja nimi.

Tulemusliku treeningu võti on trennivaba päev

14.09.20 TERVIS ... Aktiivselt oma kehalise vormi parandamisega tegelevad inimesed võiksid vähemalt ühel päeval nädalas trenni vahele jätta. Lihased vajavad pingutusest taastumiseks mitu tundi ehk puhkepäeva vahele jätmine võib hea vormi saavutamist hoopis pidurdada, vahendab The Conversation.

Heategevusliku teatejooksu registreerimise tähtaega pikendati 14. septembrini

10.09.20 TERVISESPORT ... Euroopa spordinädala avaürituse, koolinoorte heategevusliku teatejooksu osavõtjate registreerimist pikendati esmaspäeva, 14. septembrini. Korraldaja sõnul on suuremate linnade koolid praegu äraootaval seisukohal ja küsivad lisaaega, et traditsioonilisest spordiüritusest siiski osa võtta.

Võhandu juubelimaraton tõi kolmikvõidu Eestisse

07.09.20 AERUTAMINE ... Läinud nädalavahetusel toimus ralli ka vee peal. Seoses eriolukorraga kevadisest suurvee ajast sügisesse lükkunud Võhandu aerutamismaraton toimus sel aastal juba 15. korda, kaasates võistlusele nii kogenud tippsportlasi kui harrastajaid, kes soovisid ennast maratoni 100 kilomeetri pikkusel distantsil proovile panna.

Ümber Viljandi järve virtuaaljooksu lõpetas 115 osalejat

04.09.20 TERVISESPORT ... Kuu aega kestnud virtuaaljooksul ümber Viljandi järve sai tulemuse kirja 115 osalejat, kes kõik saavad meenemedali, diplomi ning koha tänavuse ümber Viljandi järve jooksu lõpuprotokollis.

President Kaljulaid ja Johanna Talihärm tegidki koos trenni

28.08.20 TERVISESPORT ... President Kersti Kaljulaid väisas neljapäeval suvebiatloni Eesti meistrivõistlusi korraldavat Otepääd, kus tegi trenni koondislase Johanna Talihärmaga.

Ilja Nikolajev võitis Kohilas konkurente poolteise kilomeetriga

24.08.20 TERVISESPORT ... Väiksematel rahvajooksudel on hea vormi korral võimalik teisi jooksjaid edestada kilomeetrite pikkuse vahemaaga. Ilja Nikolajev pühapäeval toimunud 24. Kohila rahvajooksul just sellise saavutusega hakkama saigi.

Tartu Rulluisumaratoni võitsid Reinis Znotins ja Kristiine Kalev

23.08.20 TERVISESPORT ... Pühapäeval sõidetud 14. Tartu Rulluisumaratoni finišijoone ületas esimesena aastase vahe järel Reinis Znotins (LAT). Naistest pälvis üldvõidu esmakordselt Kristiine Kalev.

President läbis rulluisumaratoni virtuaalselt, põhisõit toimub pühapäeval

21.08.20 TERVISESPORT ... Tartu Rulluisumaraton toimub juba sellel pühapäeval, 23. augustil. Nendel, kes õigel päeval starti tulla ei saa või ei taha, on võimalus läbida maraton virtuaalselt endale sobival ajal ja rajal. Seda varianti kasutas president Kersti Kaljulaid.

Paide-Türi rahvajooksu sel aastal ei toimu

20.08.20 TERVISESPORT ... Tänavune Paide-Türi rahvajooks, mis oli planeeritud 27. septembrile, jääb koroonaviiruse ohu tõttu ära.

Gerd Kanter paneb end maratonis proovile

19.08.20 TERVISESPORT ... 12 aastat tagasi olümpiavõitjaks tulnud Gerd Kanter püstitas endale järgmiseks sportlikuks eesmärgiks läbida tänavu septembris maraton.

Algas Eesti ööjooksu virtuaaljooks

18.08.20 TERVISESPORT ... Eesti ühe suurima rahvaspordi sündmuse "Viking Line Eesti Ööjooks - Rakvere" virtuaalse osalemise võimalus sai avapaugu. Viimasel neljal aastal igakordselt enam kui 8000 osalejat enam kui kahekümnest riigist kogunud tervisespordi festival toimub sel aastal lisaks tavapärasele moele ka virtuaalselt ehk kaugjooksuna.

Viljandi järve virtuaaljooksul on enam kui 120 osalejat

13.08.20 TERVISESPORT ... Nädala ajaga on virtuaaljooksule ümber Viljandi järve registreerinud üle 120 osaleja, kellest 22 on ringi ümber järve jooksnud ja tulemuse veebilehele laadinud. Virtuaaljooksule saab end kirja panna 30. augustini ning tulemus tuleb jooksu veebilehele sisestada 2. septembriks.

Eesti suurima jooksu medalid on inspireeritud uhkest sümbolist

10.08.20 TERVISESPORT ... Tallinna maratoni medalid on sel aastal ajendatud lootuse, sihikindluse ja tahtejõu sümbolist Põhjanaelast. Eesmärgiks on korraldada Eesti läbi aegade suurim virtuaalne spordisündmus, millest võtab osa üle kümne tuhande liikumisharrastaja üle maailma.

Tartu Rulluisumaraton toimub viiruse tõkestamise reegleid järgides

07.08.20 TERVISESPORT ... 14. Tartu Rulluisumaratoni korraldusse on sisse viidud muudatused, et tagada turvalisus kõikidele kohalviibijatele. Nendel, kes maratonipäeval osaleda ei saa või ei soovi, on võimalus otsustada ka virtuaalsõidu kasuks.

Tartu suvejooksu korraldaja: kas linnavõimu soov on testimise asemel nakatada?

03.08.20 TERVISESPORT ... 8. augustil toimuma pidanud GORUNTARTU jooksusarja teine etapp toimub tänavu olude sunnil vaid virtuaaljooksuna.

Rakvere valla suvejooksu võitsid Poll ja Arro

02.08.20 TERVISESPORT ... Kolmandat korda toimunud Rakvere valla suvejooksu üheksa kilomeetri pikkuse põhidistantsi võitsid Cris Poll ja Liis-Grete Arro.

2000 osalejaga ümber Viljandi järve jooksule antakse laupäeval kaks starti

31.07.20 TERVISESPORT ... Laupäeval 1. augustil antakse Viljandi staadionilt kaks korda start ümber Viljandi järve jooksule. Kui laupäeval stardib ligi 2000 jooksjat ja kepikõndijat, siis virtuaaljooksuna kestab Eesti vanim rahvaspordivõistlus augusti lõpuni.

Unikaalne teatejooks Tipust Topini toob jooksjad Munamäelt Tallinna

30.07.20 TERVISESPORT ... Välismaal on mitmeid jooksuvõistlusi, mille stardikohad saavad otsa viis minutit peale registreerimise avamist. Ent Eestis on vaid üks jooksuüritus, millele tuleks end kirja panna kuus kuud enne selle toimumist - Nike korraldatav teatejooks Tipust Topini.

Ümber Viljandi järve jooksu trassil suuri muutuseid ei tule

28.07.20 TERVISESPORT ... Muudetud viimane kilomeeter ja palve mitte joosta läbi kasvava vilja – need on kaks peamist märksõna, mis iseloomustavad muudatusi sel aastal erandlikult 1. augustil toimuva ümber Viljandi järve jooksu rajal.

Ümber Viljandi järve jooksu viimane kilomeeter tuleb tavalisest erinev

27.07.20 TERVISESPORT ... Suurjooksul ümber Viljandi järve peavad osalejad arvestama varasemate aastatega võrreldes mitmete muutustega. Nii on jooksul kaks starti, tavalisest erinev viimase kilomeetri trass ning rajal ootab jooksjaid üks joogipunkt.

Kadrina Paisjärve jooksu võitsid Aristov ja Arro

25.07.20 TERVISESPORT ... Lääne-Virumaa jooksusari jätkus kahenädalase pausi järel Kadrina Paisjärve jooksuga. Traditsiooniliselt aprilli lõpus toimuv Kadrina jooks jäi kevadel eriolukorra tõttu pidamata, kaks ja pool kuud hiljem sai planeeritud võistlus siiski peetud. Esikohtadega läksid koju Dmitri Aristov ja Liis-Grete Arro.

Võsu Südasuve Challenge'i võitsid Saetha ja Arro

20.07.20 TERVISESPORT ... Võsu Südasuve Challenge'i võitis meestest Morten Saetha, naistest tuli esimeseks Liis-Grete Arro.

Ümber Viljandi järve jooks stardib tänavu kaks korda

14.07.20 TERVISESPORT ... Koroonaennetusreeglitest tulenevalt kevadest kesksuvesse lükatud ümber Viljandi järve jooks saab stardi 1. augustil kell 12 ja kell 15. Et 2058 stardiprotokolli kantud inimest saaksid kehtivate reeglite järgi 91. jooksule startida, tuleb nad rajale lähetada kahes jaos.

Chicago maraton jääb ära

14.07.20 TERVISESPORT ... Koroonaviiruse pandeemia tõttu otsustasid Chicago maratoni korraldajad 11. oktoobrile planeeritud suurürituse ära jätta.

Lilliallik: anname aru, et tuhandete väliskülalistega võistlus võib olla ohuks Eestile

10.07.20 TERVISESPORT ... Eesti suurim rahvusvaheline jooksusündmus Tallinna Maraton traditsioonilisel kujul tänavu ei toimu. Võistluse peakorraldaja Mati Lillialliku sõnul kulub ettevalmistumiseks ligi kaks kuud ning hetkel antakse aru, et tuhandete väliskülalistega võistlus võib olla otseseks ohuks ka Eestile.

Rae Run kevadjooksu võitsid Mardo Lundver ja Liliana Torn

07.07.20 TERVISESPORT ... Algselt aprillis toimuma pidanud Rae Run Kevadjooks leidis eriolukorra tõttu kalendris koha tänavu hoopis 5. juulil. Võistluse võitsid Mardo Lunder ja Liliana Torn.

Pühajärve ääres olid kiireimad Kovaljov ja Patjuk

05.07.20 KERGEJÕUSTIK ... 39. korda toimunud Pühajärve jooksu võitis meestest Juri Kovaljov ja naistest Jekaterina Patjuk.

Võsu Südasuve Challenge pakub ka virtuaalselt osalemise võimalust

28.06.20 TERVISESPORT ... Erilise aasta üks esimesi tavapärasel moel toimuvaid jooksuvõistlusi Võsu Südasuve Challenge pakub nüüd lisaks ka virtuaalselt osalemise võimalust.

Kuubiku sarja üritustel saab edaspidi osaleda nii kohapeal kui ka virtuaalselt

22.06.20 TERVISESPORT ... Sel kevadel eriolukorra tõttu virtuaalselt toimunud Tartu maastikumaraton ning Tartu rattaralli tõid spordiradadele tuhandeid harrastajaid. Et pakkuda ka edaspidi osalemisvõimalust nendele, kes maratoni põhipäeval starti tulla ei saa, otsustasid korraldajad täiendada kõiki Tartu maratoni Kuubiku sarja üritusi virtuaalformaadiga.

Jala loomulikku liikumist toetab minimalistlik jooksujalanõu

11.06.20 TERVIS ... Toestatud jooksujalanõu muudab jala laisaks, minimalistliku jalanõu abil saab aga jäljendada paljajalu jooksu, mis on jalale palju loomulikum, kirjutab füsioteraapia õppekava vilistlane ja füsioterapeut Marii Meinberg Tartu Ülikooli vilistlaste ajaveebis.

Tartu Rulluisumaraton toimub tavapärasel kujul

11.06.20 TERVISESPORT ... Igal aastal suve lõpus toimuv Tartu Rulluisumaraton toob erinevatele distantsidele kokku tuhatkond uisusõbra. Lähtudes valitsuse poolt augustikuistele üritustele kehtestatud osalejate arvu ülempiirist, plaanivad korraldajad viia seekordse uisumaratoni läbi tavapärasel kujul.

Maijooksu osalejad kogusid heategevuseks 4500 eurot

05.06.20 TERVISESPORT ... Eesti läbi aegade suurimaks virtuaalseks rahvaspordisündmuseks tõusnud Tallink Maijooksu virtuaaljooksul osales 4474 liikumisharrastajat. Osavõtjate abil koguti 4500 eurot heategevusliku panusena Eesti Vähiliidu toetuseks.

Ümber Viljandi järve jooksule registreerimine on lõppenud

03.06.20 TERVISESPORT ... Teisipäeval suurenes ümber Viljandi järve jooksule registreerujate hulk hüppeliselt. Päeva jooksul sai end kirja panna 191 inimest ning seejärel pandi registreerumine 1. augustil startivale suurjooksule kinni.

Kaugjooksu ümber Harku järve läbisid kiireimini Saetha ja Kuiv

03.06.20 TERVISESPORT ... 31. mail lõppenud kaugjooks ümber Harku järve pakkus siinsetele jooksjatele eelmistest aastatest erinevat elamust. Parima tulemused said kirja 38-aastane Norra veteransuusataja Morten Saetha ja Kadiliis Kuiv.

Ümber Viljandi järve jooksu korraldajad piiravad osalejate hulka

02.06.20 TERVISESPORT ... 1. augustil startiva ümber Viljandi järve jooksu stardinimekiri pannakse lukku kui kirja on ennast pannud 2000 osalejat. 2. juuni seisuga on jooksule veel sadakond vaba kohta.

Keskööl lõppev Maijooks on juba rekordi ületanud

31.05.20 TERVISESPORT ... Eesti suurim naiste liikumissündmus Maijooks ei saanud tänavu suurtele avalikele üritustele kehtestatud piirangute tõttu traditsioonilisel kujul toimuda, aga igakevadist traditsiooni jätkati 23.-31. maini esmakordselt toimunud Tallink Maijooksu virtuaaljooksul.

Keskklassi maratonijooksjad ajavad hästi elatud elu jälgi

28.05.20 ÜHISKOND ... Viimase kümnendiga on Eestis populaarseks saanud osavõtt kõikvõimalikest pikamaajooksudest. Keskklassi eestlaste väärtushinnangud on muutunud: vastupidav jooksjakeha on raha asemel uus mõõdupuu hästi elatud elule, selgub antropoloog Toomas Grossi uuringust.

sport.err.ee uudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: