Tervisesport

Englase treeningvideo: rinnale langemine

08.04.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas rinnale langemine.

Englase treeningvideo: spinn ja kätelseis seina ääres

07.04.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas spinn ja kätelseis seina ääres.

Englase treeningvideo: üle joone hüpped ja mägironija

06.04.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas üle joone hüpped ja mägironija.

Suured rahvaspordiüritused toimuvad, kuid virtuaalkujul

04.04.20 ... Koronaviirusest tulenev olukord mõjutab tugevalt ka rahvaspordihooaja algust. Vähemalt mõned hooaja alguse võistlused viiakse läbi virtuaalkujul.

Englase treeningvideo: vähikõnd ja puusaharjutus

03.04.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on vähikõnd ja puusaharjutus.

Englase treeningvideo: plangu kõnd ja seljal liikumine

02.04.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on plangu kõnd ja seljal liikumine.

Englase treeningvideo: lõuatõmme ja istmikul tiirutamine

01.04.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on lõuatõmme ja istmikul tiirutamine.

Indrek Kelk: nüüd on ikka väga-väga keeruline

31.03.20 ... Mitmeid mainekaid ja suurejoonelisi Eesti rahvaspordiüritusi korraldava Klubi Tartu Maratoni projektide direktor Indrek Kelk sõnab, et majanduslik seis oli neil keeruline juba enne koroonaviirusest tingitud kriisi, kuid pankrotist tänasel päeval siiski ei mõelda.

Englase treeningvideo: sild kätel ja 360 hüpe

31.03.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas sild kätel ja 360 hüpe.

Englase treeningvideo: harktirel ja õlgadel kõndimine

30.03.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas harktirel ja õlgadel kõndimine.

Englase treeningvideo: kätekõverdused ja tagurpidi kätekõverdused

27.03.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas kätekõverdused ja tagurpidi kätekõverdused.

Englase treeningvideo: kõhul roomamine ja konnaseis

26.03.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas roomamine ja konnaseis.

Otepää maratoni virtuaaljooks tõi starti mullusest rohkem osavõtjaid

25.03.20 ... Eesti vanim järjepidevalt toimunud jooksumaraton, tänavu 47. korda läbi viidud Otepää maraton otsustas sel aastal võistluse korraldada virtuaaljooksuna.

Englase treeningvideo: hundiratas ja sild õlale

25.03.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas hundiratas ja sild õlale.

Eesti suurima jooksusarja kevadised üritused lükatakse edasi

24.03.20 ... Seoses kujunenud olukorraga muutuvad üheksast tuntud jooksust koosneva Selver Eesti Linnajooksude kolme esimese etapi toimumisajad ning sarja ühisregistreerimise tähtaeg pikeneb 31. maini.

Ümber Viljandi järve jooks stardib augustis

24.03.20 ... Eesti kehtiva eriolukorra ja kogu maailmas leviva koroonaviiruse tõttu lükkub ümber Viljandi järve jooks kolm kuud edasi ning stardib 1. augustil kell 12.

Englase treeningvideo: karukõnd ja peapealseis

24.03.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas karukõnd ja peapealseis.

Englase treeningvideo: kuidas tippida kiirelt ja liikuda istmikul?

23.03.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks. Täna on kavas kiired jalad ja istmikul liikumine.

Eriolukord kasvatas inimeste liikumisharrastust kümnekordselt

23.03.20 ... Viimase nädala-poolteise jooksul on märgatavalt kasvanud inimeste soov väljas liikuda ja õuetingimustes sportlikku koormust saada.

Täna "Spordipühapäevas": ärajäävad võistlused ja terviseradade populaarsus

22.03.20 ... Täna kell 18.15 algab Vikerraadio eetris saade "Spordipühapäev". Saadet teevad Juhan Kilumets ja Johannes Vedru.

Englase treeningvideo: joonejooks ja jalatõsted

20.03.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks.

Englase treeningvideo: kuidas kiikuda seljal ja teha tagurpidi kukerpalli?

19.03.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks.

Englase treeningvideo: teerull ja kõhul kiikumine

18.03.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks.

Englase treeningvideo: kukerpall üle õla ja kätelkõnd seina ääres

17.03.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks.

38. Tartu maastikumaraton toimub virtuaaljooksuna

17.03.20 ... Kevadhooaja alguse suurima rahvajooksuna tuntud Tartu maastikumaratoni erinevatel distantsidel osaleb iga-aastaselt ligikaudu 10 000 spordisõpra. Praeguses olukorras, kus spordi- ja massiüritused on keelatud, otsustasid korraldajad, et 38. Tartu maastikumaraton toimub sel kevadel virtuaaljooksuna.

Englase treeningvideo: kuidas teha kukerpalli ja kiirjooksu?

16.03.20 ... Spordiklubi Englas avaldab igal tööpäeval õppevideo kahest harjutusest lastele, noortele ja ka suurtele koroonaviiruse perioodil tegutsemiseks.

Tartu Maratoni juubelimatkast võttis osa üle tuhande tervisesportlase

16.02.20 ... Kui esimesel Tartu Maratonil 60 aastat tagasi matkati suuskadega Tartust Käärikule, siis sel aastal oli kavas taas matkamine ja finiš jällegi Käärikul. Olematute lumeolude tõttu seekord aga jalgsi.

"Alati kohal" suusaentusiastid jahivad sajandat maratoni

10.02.20 ... Tartu maratoni sel aastal ei toimu ja nii jääb viiel inimesel sõitmata sajas Estoloppeti maraton. Neist kaks - Arvo Raja ja Indrek Pak - külastasid "Ringvaate" stuudiot.

Soe ilm lükkas Estoloppeti hooaja alguse edasi

20.01.20 ... Estoloppeti sarja järjekorras sajas ja 35. Viru Suusamaratoni start lükkub lumepuuduse tõttu edasi märtsikuusse.

Tartu maratoni läbiviimiseks on kolm varianti

16.01.20 ... 1960. aasta 16. jaanuaril anti Tartu südalinnas start esimesele Tartu-Kääriku suusamatkale, millega sai alguse legendaarne Tartu maraton. Ühtlasi on neljapäevase seisuga jäänud täpselt üks kuu 47. Tartu maratonini.

Järgmisel aastal peetakse Eesti ööjooks ka Tallinnas

27.12.19 ... Traditsiooniliselt Rakveres toimunud Eesti ööjooks toimub 10 aasta juubeli puhul esmakordselt ka Tallinnas. Kõikidel jooksusõpradel on võimalus Ülemiste keskuse eest algaval Tallinna ööjooksul kaasa lüüa 29. augustil.

Talvise Ööjooksu ajal muutub Rakveres liikluskorraldus

23.12.19 ... Seoses talvise Eesti Ööjooksu toimumisega laupäeval, 28. detsembril, muudetakse sündmuse päeval Rakvere kesklinnas ajutiselt liikluskorraldust.

Kadrijooksu võitsid Aaro Tiiksaar ja Lisett Alt

25.11.19 ... Kadrilaupäeval ehk pühapäeval, 24. novembril toimus Kadriorus teist korda Kadrijooks.

Kadrijooks toob seelikutes jooksusõbrad ühiselt jooksma

23.11.19 ... Kadrilaupäeval ehk pühapäeval, 24.novembril toimub teist korda Kadrijooks. Nagu korralikel jooksuvõistlustel ikka, antakse ka Kadrijooksul osalejatele kiibiga numbrid ning võetakse aeg ja tekib paremusjärjestus. Distantsi pikkus on täpselt 5 km, aga eesmärgiks ei tohiks Kadrijooksul olla uue isikliku rekordi püstitamine, vaid eelkõige meelelahutus ja ühine katri jooksmine.

Firmaspordi Liit: üks hea töötaja ongi see, kes ettevõttele väärtust loob

19.11.19 ... Reedel ja laupäeval toimus Tartus firmaspordi aasta tippürituste hulka kuuluv Kuldpall 2019. Üldse on seda võistlust peetud 15 korda kokku üheksal aastal. Korraldajad reklaamivad sündmust nii: tegemist on Eesti suurima pallimängude turniiriga. Vikerraadio "Spordipühapäev" uuris lähemalt, millega on tegu.

"Huvitaja": aktiivsusmonitorid ei pane inimesi rohkem liikuma

15.11.19 ... Ehkki paljude inimeste randmelt võib leida liikumist jälgiva aktiivsusmonitori või taskust vähemalt samme lugeva nutitelefoni, tuleks neid funktsioone kohelda pigem tööriistadena oma tervise parandamisel, kuid teadmine, mida ja kuidas parandada, peab inimesel endal olema, tõdes teaduspargi Tehnopol tervisetehnoloogia ekspert Piret Hirv Vikerraadio saates "Huvitaja".

Reinpauli maastikujooksu võitsid Dmitri Aristov ja Katrin Zaitseva

04.11.19 ... Ebavere Tervisespordikeskuses toimunud Reinpauli maastikujooksul võttis järjekordse võidu Dmitri Aristov. Tänane võit oli Aristovi jaoks Marathon100 andmetel tänavu juba 27. – tegemist on ülekaalukalt enim Eesti jooksuvõistlusi võitnud sportlasega.

VIDEO | Tormise Pärnu Rannajooksu võitsid Karl Mäe ja Maria Veskla

28.10.19 ... Pühapäeval, 27. oktoobril Pärnu Kahe Silla Klubi hooaja lõppu tähistanud Rannajooks tõi tormituult ja vihma trotsima 1346 spordisõpra.

Uuenev Tallinna maraton sihib järgmist astet

13.10.19 ... Juba on alanud registreerumine järgmise aasta Tallinna maratonile ja esmakordselt on osalejatearvule seatud piirangud. Uuel nädalal peaks rahvusvaheline kergejõustikuliit IAAF kinnitama Tallinna maratoni ka oma pronks-tasemega võistluseks.

Orissaare sügisjooksu võitsid Kalev Õisnurm ja Taimi Kangur

08.10.19 ... Orissaare sügisjooks jõudis esimese juubelini, nimelt toimus võistlus juba kümnendat korda.

Tartu Maratoni Kuubik ühendas tänavu üle 41 000 spordisõbra

07.10.19 ... Möödunud laupäeval toimunud Tartu Linnamaratoniga kulmineerus Tartu Maratoni Kuubiku 2019. aasta hooaeg. Esialgsetel andmetel pani end sarja suusa-, jooksu-, rulluisu- ning rattaüritustele kirja 41 685 inimest.

Paide-Türi rahvajooks hakkab edaspidi toimuma uuel ajal

06.10.19 ... Järgmisel aastal toimub Paide-Türi Rahvajooks 39. korda ning esmakordselt septembri lõpus – 27. septembril. Kui seni on olnud traditsioon korraldada võistlus oktoobri esimesel pühapäeval, siis tulles vastu paljude sportlaste soovile, tuleb jooks nädala võrra varasemale ajale.

Tartu linnamaratonil oli rekordarv osalejaid, võidu võttis Rauno Laumets

05.10.19 ... Laupäeval joostud 8. Tartu linnamaratonil triumfeeris maratonidistantsil Rauno Laumets ajaga 2:28.36.

Spordinädal püstitas Eestis rekordeid

01.10.19 ... Viiendat aastat tähistatud üleeuroopaline spordinädalal püstitas Eesti tipptulemuse – kaheksa päeva jooksul korraldati terves Eestis 1182 liikumissündmust ja registreeriti koguni 193 840 osaluskorda.

FOTOD | Suur spordinädal sai vägeva avapaugu

23.09.19 ... Esmaspäeval sai vägeva avapaugu suur üleeuroopaline spordinädal, mille raames korraldatakse Eestis sel nädalal 1149 spordisündmust eesmärgiga pakkuda võimalikult paljudele eestimaalastele liikumisega seotud positiivseid elamusi ja kogemusi.

Rakvere rahvajooksu võitsid Ilja Nikolajev ja Liliana Torn

18.09.19 ... Juba 36. korda toimunud Rakvere rahvajooksu kiireim oli Ilja Nikolajev, kellele oli see tänavu juba seitsmendaks rahvajooksu võiduks. Rakveres võttis tal 10 km läbimine aega 32.16.

Harrastussportlastele algab taas loengusari "Treeni teadlikult"

11.09.19 ... Teisipäeva õhtul, 17. septembril algab "Treeni teadlikult" loengusari, kuhu on oodatud huvilised kuulama arstide, füsioterapeutide, treenerite jt spetsialistide loenguid teemadel lihastreening, taastumine, treeningu mõju südamele ja ajule, tervisekontroll, hormoonid, mikrobioom, spordialadest rattasõit ja jooga jne.

Eesti meistritest maratoniperekond: treenime nii vähe kui võimalik

09.09.19 ... Tallinna maratonil krooniti Eesti meistriteks Raido Mitt ja Marion Tibar, kes on elukaaslased ning lisaks on Raido ka Marioni treener.

VAATA UUESTI | Tallinna maraton 2019

08.09.19 ... Üks Eesti suurimaid rahvaspordisündmusi Tallinna maraton tõi taas tuhandeid jooksu- ja liikumissõpru Tallinna tänavatele.

Tallinna maraton ja Sügisjooks tõid kokku 21 494 liikumisharrastajat

08.09.19 ... 6.–8. septembrini toimunud Tallinna maraton ja Sügisjooks on tänavuse aasta Eesti osavõturohkeim spordisündmus.
eriolukord spordis
Alates 18. märtsist hoiab ERR-i sporditoimetus televaatajaid ja raadiokuulajaid spordiuudiste- ja sündmustega kursis "Aktuaalse kaamera" saadete ja raadiouudiste vahendusel. ETV igaõhtune spordisaade ja Vikerraadio spordiuudised naasevad eetrisse niipea kui spordielu ärkab ja selleks põhjuse annab. Spordiuudiseid ja –sündmusi kajastab operatiivselt ERR-i spordiportaal.
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: