Tervisesport

Tartu Maratoni spordiaasta pani liikuma pea 25 000 inimest

13.10.21 TERVISESPORT ... Tartu Linnamaratoniga sai ring peale Tartu Maratoni 2021. aastale. Esialgsetel andmetel osales suusa, jooksu-, rulluisu- ning rattaüritustel kokku 24 526 inimest.

Tartu Linnamaratoni võitis Bert Tippi

03.10.21 TERVISESPORT ... Laupäeval joostud kümnendal Tartu Linnamaratonil triumfeeris maratonidistantsil Bert Tippi. Kolmandat aastat järjest oli parim naismaratoonar Kadiliis Kuiv.

Poolmaratoni Eesti meistriteks tulid Kivistik ja Patjuk

02.10.21 KERGEJÕUSTIK ... Tartu Linnamaratoni ürituste raames toimunud Eesti poolmaratoni meistrivõistlustel teenisid esikohad Kaur Kivistik ja Jekaterina Patjuk.

Spordinädalaga registreeriti rohkem kui 200 000 osaluskorda üle Eesti

01.10.21 TERVISESPORT ... 23.-30. septembrini toimunud Spordinädalal püstitas Eesti uue tippmargi – kaheksa päeva jooksul korraldati üle Eesti 1147 liikumissündmust ja registreeriti 203 558 osaluskorda.

Janek Oblikas maratoni jooksmisest: nagu ajukäärud oleks torusiiliga läbi tõmmatud

26.09.21 TELE/RAADIO ... Saates "Hommik Anuga" oli külas maratonijooksja Janek Oblikas, kes märkis, et kuigi maratonijooksu 42,195 km on haigelt pikk distants, siis ei ole see tema sõnul suur enesepiinamine. Maratoni jooksmine rahvasportlasena mõjub nagu ajukäärud oleks torusiiliga läbi tõmmatud – kõik pinged on jooksu lõppedes kadunud.

Heategevuslikul Teatejooksul osales üle 11 000 lapse

23.09.21 TERVISESPORT ... 16. korda toimunud heategevusliku Teatejooksuga anti neljapäeval stardipauk Spordinädalale, mille raames saab võistlus- ja liikumisrõõmu nautida enam kui tuhandel üritusel üle Eesti.

Rohkem kui 11 000 koolinoort osaleb heategevuslikul Teatejooksul

21.09.21 TERVISESPORT ... Neljapäeval, 23. septembril toimuvale heategevuslikule Teatejooksule on registreerunud üle 11 000 osavõtja. Jooks toimub 28 staadionil ja pargis üle Eesti, kus 5.-9. klasside õpilased läbivad kuni 400-meetriseid distantse.

Pühapäeval avatakse Tallinnas Baltimaade suurim välijõusaal

29.08.21 TERVISESPORT ... Pühapäeval, 29. augustil kell 14 avatakse Tallinnas Tondiraba pargis Baltimaade ja Skandinaavia suurim välijõusaal 20 seadmega. Kohapeal tutvustab uusi seadmeid ja treeningvõimalusi tunnustatud treener ja terviseedendaja Ott Kiivikas.

Tapa valla rahvajooksu võitsid Taavi Kilki ja Jevgenia Salak

23.08.21 TERVISESPORT ... Lääne-Virumaa jooksusari jätkus pühapäeval seitsmenda etapi, Tapa valla rahvajooksuga. 15. korda toimunud jooksuürituse põhidistantsiks oli 5,7 km pikkune võistlusmaa.

Viljandi järve jooksul stardivad ka lapsed ning publik pääseb staadionile

19.07.21 TERVISESPORT ... Aastase pausi järel saavad ümber Viljandi järve jooksust osa ka lapsed, kes võistlevad staadionil laupäeval, 31. juulil. Suurel jooksupäeval, 1. augustil lubatakse staadionile erinevalt mullusest ka pealtvaatajad.

Eesti suurim jooksusündmus stardib esmakordselt Tallinna Lauluväljakult

14.07.21 TERVISESPORT ... Tallinna Maratoni võistluskeskus ja stardipaik asuvad esmakordselt Tallinna Lauluväljakul, kus on piisavalt ruumi ja turvaline keskkond, et kinni pidada piirangutest ja tagada osavõtjate hajutatus ning tervishoiureeglite täitmine.

Maru Järvejooksude sarja avab 40. jooks ümber Pühajärve

08.07.21 TERVISESPORT ... 20. juubelit tähistav Maru Järvejooksude sari alustab laupäeval, 10.juulil Otepääl, kui kell 12.00 antakse start 40. jooksule ümber Pühajärve.

Eesti Koolispordi Liidu uueks presidendiks valiti Gerd Kanter

22.06.21 TERVISESPORT ... Tallinnas toimunud Eesti Koolispordi Liidu üldkogul valiti uueks presidendiks olümpiavõitja Gerd Kanter.

Tallinki Maijooksul oli sel aastal rekordiline arv osavõtjaid

08.06.21 TERVISESPORT ... Eesti suurim naiste liikumisüritus Tallink Maijooks toimus tänavu virtuaaljooksuna. 1.-31. mail toimunud virtuaaljooksule registreeris kokku 9138 liikumisharrastajat, mis on ka uus rekord.

Tartu Maastikumaratoni virtuaaljooks tõi spordiradadele üle 3500 inimese

18.05.21 TERVISESPORT ... Aprillis stardipaugu saanud 39. Tartu Maastikumaratoni virtuaaljooksust võttis esialgsetel andmetel osa osa 3506 harrastajat. Valida sai virtuaal- ja individuaaljooksu vahel ning väiksemad spordisõbrad panid end proovile kaugosalusega lastejooksul.

Võhandu maraton loodetakse läbi viia juunis

10.05.21 AERUTAMINE ... Võhandu maratoni järjekordne edasilükkamine on tekitanud pahameelt nii ürituse korraldajate kui ka osalejate hulgas. Valitsus ei andnud mai lõpus toimuma pidanud maratoni pidamiseks luba ja soovitas maratoni edasi lükata.

Tartu maastikumaratoni korraldajad rakendasid uudset formaati

09.05.21 TERVISESPORT ... Spordisõbrad peavad tänavu leppima sellega, et nii Tartu maastikumaraton kui Rattaralli viiakse läbi virtuaalsel kujul. Korraldajad näevad aga vaeva, et pakkuda välja uusi formaate, mis inimestes osalemishuvi tekitaksid.

Võhandu maratoni peakorraldaja: valitsuse otsus oli täielik pauk allapoole vööd

08.05.21 AERUTAMINE ... Võhandu maratoni peakorraldaja Hillar Irves oli valitsuse otsuse üle üritusele koroonaviiruse leviku eriluba mitte anda väga negatiivselt üllatunud.

Tartu Rattaralli juubeliaastal vändatakse virtuaalselt

29.04.21 JALGRATTASPORT ... Nelikümmend aastat tuhandeid Eesti ja välismaa rattasõpru rõõmustanud Tartu Rattaralli sõidetakse tänavu olude sunnil virtuaalselt. Küll aga on korraldajatel olukorrast maksimumi võttes rattasõprade jaoks midagi uut ja huvitavat pakkuda.

Maijooks toimub tänavu virtuaaljooksuna

20.04.21 TERVISESPORT ... Tallinna lauluväljakul 22. mail toimuma pidanud Eesti suurim kevadine liikumissündmus avalikele üritustele kehtivate piirangute tõttu sel aastal traditsioonilisel kujul toimuda ei saa ning Maijooksu kuvandit arvestades ei tule kõne alla ka selle hilisemaks lükkamine, seega peetakse jooks virtuaaljooksuna.

Kultuuriministri mure: võrreldes Põhjamaadega liiguvad eestlased vähe

08.04.21 SPORDIPOLIITIKA ... Kultuuriminister Anneli Ott esitab täna, 8. aprillil Riigikogule spordipoliitikat puudutava aastaaruande ja peab sellel põhineva aastakõne. Aruanne keskendub sel aastal olulises osas kohalikule tasandile ning tõstab vaatevälja liikumisaktiivsuse, liikumisharrastuse ja piirkondliku spordi arendamise.

Vanaemal ja vanaisal on tervislikum jalutada eraldi

05.04.21 TERVIS ... Kes käib sageli kallimaga jalutamas, võib nii mõnigi kord tunda, et kõnnib tavapärasest aeglasemalt. Nüüd leidsid USA teadlased, et paarid vähendavadki kõrvuti kõndides sageli oma kõnnikiirust, eriti aeglaseks muutub paar käest kinni hoides. Aeglasem kõnnak mõjub kehvemini just eakatele, kelle jaoks jalutamine võib olla ainus viis trenni teha.

Heerostest deemoniteni: antropoloog võtab jooksusõltuvuse luubi alla

31.03.21 ÜHISKOND ... Jooksusõltuvusest ja pikamaajooksjatest rääkides kipub meediakajastus äärmustesse kalduma ning "jooksusõltuvuse" määratluski on suures osas lihtsustav. Helsingi Ülikooli sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia dotsent Toomas Gross astub oma värskes artiklis ja Novaatorile antud intervjuus selliste lihtsustavate määratlustega dialoogi.

Tartu maastikumaratonil on kavas ka ajavõtuga individuaaljooks

30.03.21 TERVISESPORT ... Kuna traditsiooniline maastikumaraton jääb 9. mail ära, on korraldajad mõelnud jooksuüritusele alternatiive, mis pakuksid ka kehtivate piirangute tingimustes sportimisrõõmu ning innustaksid regulaarselt liikuma.

Stockholmi maraton lükati pandeemia tõttu edasi

16.03.21 TERVISESPORT ... Algselt 5. juunil toimuma pidanud Stockholmi maraton lükatakse edasi. Korraldajate teatel viiakse võistlus läbi 9. oktoobril, mis oli juba algselt välja valitud alternatiivseks toimumisajaks. Põhjusena toodi välja koroonapandeemia levik ning kehtivad piirangud.

Ümber Viljandi järve jooks tuleb taas kesksuvel

15.03.21 TERVISESPORT ... Teist aastat järjest ei saa jooksjad startida ümber Viljandi järve jooksule 1. mail. Jooksule antakse tänavu start nagu mullugi 1. augustil.

Harrastussporti saab teha vaid üksi või treeneriga õues, profilt tema tööd ei võeta

11.03.21 TERVISESPORT ... Alates neljapäevast rakendusid valitsuse poolt kehtestatud senisest rangemad koroonaviiruse piiramise meetmed. Siseruumides on sporditegemine keelatud.

Tõuse ja sära: kuidas hommikul võimelda või liikuda

08.03.21 TERVIS ... Kas hommikuti on ikka vaja võimelda? Kes seda võiks teha? Kui juba võimlemiseks läheb, siis millised harjutused oleksid head? Hommikuvõimlemisest räägivad Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumisharrastuse teadur Eva-Maria Riso ja kehalise kasvatuse didaktika lektor Maret Pihu.

Pidupäeva tähistamiseks läbiti terviseradadel üle 100 000 kilomeetri

03.03.21 TERVISESPORT ... 20.-28. veebruarini toimunud algatuse "Vabariigi terviseks" raames registreeriti terviseradadel üle Eesti 102 412 liikumiskilomeetrit. Riigi sünnipäevanädalal toimus radadel mitmeid spordiüritusi ja avatud treeninguid, enim koguti kilomeetreid suusatades.

Teenetemärgi saanud rahvaspordiürituste korraldajat motiveerib osalejate tagasiside

02.03.21 TERVISESPORT ... Sel aastal pälvisid presidendilt Valgetähe viienda klassi teenetemärgi kaks rahvaspordiüritust korraldajat, kes igapäevaselt elavad Tallinnas, aga toimetavad oma sünnikohas: Tiit Pekk Alutagusel ja Ain-Ivar Tupp Haanja kandis.

Haanja suusamaratoni eriluba tühistati

02.03.21 SUUSATAMINE ... Vabariigi valitsus tühistas laupäevaks planeeritud Haanja suusamaratoni eriloa seoses koroonaviiruse leviku olukorraga.

Tartu maratoni võitis Mart Kevin Põlluste

21.02.21 SUUSATAMINE ... Järjekorras 47. Tartu maratoni võitis Mart Kevin Põlluste (3:03.12,8), kes edestas 29,5 sekundiga võistkonnakaaslast Henri Roosi.

Päev enne sõitu näeb Tartu maratoni suusarada hea välja

20.02.21 SUUSATAMINE ... Tartu maratoni eelõhtul pakub aruteluks palju ainest pühapäevane ilm. Asjatundjad usuvad, et oodatava sulailma tõttu kujuneb maratonist tõsine katsumus. Rada ise on väga heas korras.

Pealtvaatajad Tartu maratonile ei pääse

17.02.21 TERVISESPORT ... Terviseameti nõuete kohaselt ei ole tänavusele Tartu maratonile pealtvaatajad lubatud. Kohale võivad tulla vaid osalejad ning maratoni korraldamise ning teenindamisega seotud isikud.

Tartu maratonil tänavu suurt ühisstarti ei toimu

11.02.21 SUUSATAMINE ... Hoolimata koroonaviiruse situatsioonist toimub sel aastal taas Tartu maraton, seda küll tavapäraselt mõnevõrra erinevamal kujul.

Finlandiahiihto võitjat tänavu ei selgu

02.02.21 SUUSATAMINE ... Soome kuulsaim suusamaraton Finlandiahiihto jääb teist aastat järjest ära. Kui mullu said saatuslikuks kehvad ilmaolud, siis tänavu koroonaviirusest tulenev sitatsioon.

Kehalise kasvatuse õpetaja karm käsk motiveerib õpilast vaid lühiajaliselt

25.01.21 HARIDUS ... Kui kehalise kasvatuse õpetaja juhib tunnis toimuvat käskude ja pelgalt süütunde tekitamisega, teevad õpilased kaasa vaid hinde saamiseni. Õpilastes igapäevase liikumisharjumuse loomiseks peaks õpetaja laskma õpilastel rohkem tegevusi ise valida, neid ära kuulama ja andma sisukat tagasisidet, selgub Eesti teadlase osalusel valminud rahvusvahelistest uuringutest.

Mulgi uisumaraton lükkub veebruari lõppu

23.01.21 TERVISESPORT ... Algselt jaanuari viimase nädala lõppu planeeritud 11. Mulgi uisumaraton lükkub edasi. Uisumaratoni uueks toimumisajaks on märgitud 28. veebruar.

Peakorraldaja Tartu maratoni piirangutest: need on tavapäraste mugavuste arvelt

19.01.21 TERVISESPORT ... Valitsuse teisipäevasel nõupidamisel kiideti heaks kultuuriministri ettepanek lubada erandina korraldada terviseameti juhiste järgimisel kuus Estoloppeti suusamaratonide sarja etappi. See tähendab, et "roheline tuli" anti ka 21. veebruariks planeeritud Tartu maratonile.

SA Eesti Terviserajad juhataja: tigedust pole radadele vaja

17.01.21 TERVISESPORT ... Ilusate talveilmadega on terviserajad üle terve Eesti täitunud inimestega. Kuidas aga teha nii, et ära mahuksid nii kogenud spordisõbrad, harrastajad kui ka jalutajad? SA Eesti Terviseradade juhataja Alo Lõoke paneb inimeste südamele: arvestage teistega ja jääge viisakaks.

VIDEO | ETV spordisaates tehti ülevaade talvistest terviseradadest

17.01.21 TERVISESPORT ... Eesti terviseradade võrgustiku ja märgi all on kokku 121 terviserada, mis talvistest tingimustes on võimalik ka suuskadel läbida.

Harjumaa harrastussportlased käivad teiste maakondade spordikeskustes

06.01.21 EESTI ... Harjumaa ranged koroonapiirangud on sundinud harrastussportlasi üle maakonna piiri sõitma, et spordikeskusi külastada. Kui Harjumaal ja Ida-Virumaal on spordisaali uksed avatud ainult tippsportlastele, siis ümbritsevates maakondades on oodatud kõik.

Eesti Terviserajad kutsub uueks aastaks liikumislubadusi andma

02.01.21 TERVISESPORT ... Sihtasutus Eesti Terviserajad, mille võrgustikku kuulub 120 terviserada üle Eesti, kutsub eestimaalasi uuel aastal veelgi enam õues liikuma ja liikumisega seotud uusaastalubadusi andma. Uusaasta aktsiooniga "Olen terviserajal! on liitunud juba enam kui 1000 inimest.

"Tsoonis" sportlased pendeldavad kahe vaimse seisundi vahel

24.11.20 PSÜÜHIKA ... Hämmastavaid tulemusi saavutavad sportlased, aga ka teiste elualade esindajad satuvad enda sõnul soorituse ajal tsooni. Kui seni peeti seda üheks kindlaks meeleseisundiks, siis nüüd tegid Austraalia teadlased kindlaks, et tsoone on kahte tüüpi: voolaadne ja haardelaadne tsoon.

Tartu Maratoni üritustest võttis tänavu osa 20 000 spordisõpra

15.10.20 TERVISESPORT ... Tartu Linnamaratoniga kulmineerus Tartu Maratoni eriskummaline 2020. aasta. Esialgsetel andmetel osales matka-, jooksu-, rulluisu- ning rattaüritustel kokku 20 000 inimest.

Eesti suurim virtuaaljooks pani liikuma 11 725 harrastajat

05.10.20 TERVISESPORT ... Eesti läbi aegade suurimale virtuaalsele spordisündmusele Tallinna Maratoni virtuaaljooksule registreeris 11 725 osavõtjat 53 riigist. Registreerijate arvuga võrdne summa, 11 725 eurot, annetatakse heategevuseks Eesti Jooksmise Toetusfondi.

Spordinädal pani liikuma ligi 200 000 eestimaalast

01.10.20 TERVISESPORT ... Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile eestvedamisel 23.-30. septembrini toimunud Spordinädalal püstitas Eesti tipptulemuse – kaheksa päeva jooksul korraldati üle Eesti 1160 liikumissündmust ja registreeriti 192 955 osaluskorda.

Tartu linnamaratonil selguvad poolmaratoni Eesti meistrid

29.09.20 TERVISESPORT ... Laupäeval, 3. oktoobril, selgitatakse 9. Tartu linnamaratonil Eesti meistrid poolmaratonis. Tiitli nimel lähevad võistlustulle 15 naist ja 40 meest.

Selleaastane Viimsi jooks jääb ära

25.09.20 TERVISESPORT ... Selleks nädalavahetuseks planeeritud Viimsi jooks jääb ära. Põhjuseks taas koroonaviirus.

Populaarne Pärnu rannajooks toimub virtuaalsena

24.09.20 TERVISESPORT ... Osalejatele turvatunde andmiseks koroonaviiruse teise laine eel otsustas Pärnu Kahe Silla juhtkond viia esiti 25. oktoobrile planeeritud Pärnu rannajooksu läbi virtuaalsena: spordiüritus toimub 15. oktoobrist 1. novembrini.

sport.err.ee uudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: