Tervisesport

Soe ilm lükkas Estoloppeti hooaja alguse edasi

20.01.20 ... Estoloppeti sarja järjekorras sajas ja 35. Viru Suusamaratoni start lükkub lumepuuduse tõttu edasi märtsikuusse.

Tartu maratoni läbiviimiseks on kolm varianti

16.01.20 ... 1960. aasta 16. jaanuaril anti Tartu südalinnas start esimesele Tartu-Kääriku suusamatkale, millega sai alguse legendaarne Tartu maraton. Ühtlasi on neljapäevase seisuga jäänud täpselt üks kuu 47. Tartu maratonini.

Järgmisel aastal peetakse Eesti ööjooks ka Tallinnas

27.12.19 ... Traditsiooniliselt Rakveres toimunud Eesti ööjooks toimub 10 aasta juubeli puhul esmakordselt ka Tallinnas. Kõikidel jooksusõpradel on võimalus Ülemiste keskuse eest algaval Tallinna ööjooksul kaasa lüüa 29. augustil.

Talvise Ööjooksu ajal muutub Rakveres liikluskorraldus

23.12.19 ... Seoses talvise Eesti Ööjooksu toimumisega laupäeval, 28. detsembril, muudetakse sündmuse päeval Rakvere kesklinnas ajutiselt liikluskorraldust.

Kadrijooksu võitsid Aaro Tiiksaar ja Lisett Alt

25.11.19 ... Kadrilaupäeval ehk pühapäeval, 24. novembril toimus Kadriorus teist korda Kadrijooks.

Kadrijooks toob seelikutes jooksusõbrad ühiselt jooksma

23.11.19 ... Kadrilaupäeval ehk pühapäeval, 24.novembril toimub teist korda Kadrijooks. Nagu korralikel jooksuvõistlustel ikka, antakse ka Kadrijooksul osalejatele kiibiga numbrid ning võetakse aeg ja tekib paremusjärjestus. Distantsi pikkus on täpselt 5 km, aga eesmärgiks ei tohiks Kadrijooksul olla uue isikliku rekordi püstitamine, vaid eelkõige meelelahutus ja ühine katri jooksmine.

Firmaspordi Liit: üks hea töötaja ongi see, kes ettevõttele väärtust loob

19.11.19 ... Reedel ja laupäeval toimus Tartus firmaspordi aasta tippürituste hulka kuuluv Kuldpall 2019. Üldse on seda võistlust peetud 15 korda kokku üheksal aastal. Korraldajad reklaamivad sündmust nii: tegemist on Eesti suurima pallimängude turniiriga. Vikerraadio "Spordipühapäev" uuris lähemalt, millega on tegu.

"Huvitaja": aktiivsusmonitorid ei pane inimesi rohkem liikuma

15.11.19 ... Ehkki paljude inimeste randmelt võib leida liikumist jälgiva aktiivsusmonitori või taskust vähemalt samme lugeva nutitelefoni, tuleks neid funktsioone kohelda pigem tööriistadena oma tervise parandamisel, kuid teadmine, mida ja kuidas parandada, peab inimesel endal olema, tõdes teaduspargi Tehnopol tervisetehnoloogia ekspert Piret Hirv Vikerraadio saates "Huvitaja".

Reinpauli maastikujooksu võitsid Dmitri Aristov ja Katrin Zaitseva

04.11.19 ... Ebavere Tervisespordikeskuses toimunud Reinpauli maastikujooksul võttis järjekordse võidu Dmitri Aristov. Tänane võit oli Aristovi jaoks Marathon100 andmetel tänavu juba 27. – tegemist on ülekaalukalt enim Eesti jooksuvõistlusi võitnud sportlasega.

VIDEO | Tormise Pärnu Rannajooksu võitsid Karl Mäe ja Maria Veskla

28.10.19 ... Pühapäeval, 27. oktoobril Pärnu Kahe Silla Klubi hooaja lõppu tähistanud Rannajooks tõi tormituult ja vihma trotsima 1346 spordisõpra.

Uuenev Tallinna maraton sihib järgmist astet

13.10.19 ... Juba on alanud registreerumine järgmise aasta Tallinna maratonile ja esmakordselt on osalejatearvule seatud piirangud. Uuel nädalal peaks rahvusvaheline kergejõustikuliit IAAF kinnitama Tallinna maratoni ka oma pronks-tasemega võistluseks.

Orissaare sügisjooksu võitsid Kalev Õisnurm ja Taimi Kangur

08.10.19 ... Orissaare sügisjooks jõudis esimese juubelini, nimelt toimus võistlus juba kümnendat korda.

Tartu Maratoni Kuubik ühendas tänavu üle 41 000 spordisõbra

07.10.19 ... Möödunud laupäeval toimunud Tartu Linnamaratoniga kulmineerus Tartu Maratoni Kuubiku 2019. aasta hooaeg. Esialgsetel andmetel pani end sarja suusa-, jooksu-, rulluisu- ning rattaüritustele kirja 41 685 inimest.

Paide-Türi rahvajooks hakkab edaspidi toimuma uuel ajal

06.10.19 ... Järgmisel aastal toimub Paide-Türi Rahvajooks 39. korda ning esmakordselt septembri lõpus – 27. septembril. Kui seni on olnud traditsioon korraldada võistlus oktoobri esimesel pühapäeval, siis tulles vastu paljude sportlaste soovile, tuleb jooks nädala võrra varasemale ajale.

Tartu linnamaratonil oli rekordarv osalejaid, võidu võttis Rauno Laumets

05.10.19 ... Laupäeval joostud 8. Tartu linnamaratonil triumfeeris maratonidistantsil Rauno Laumets ajaga 2:28.36.

Spordinädal püstitas Eestis rekordeid

01.10.19 ... Viiendat aastat tähistatud üleeuroopaline spordinädalal püstitas Eesti tipptulemuse – kaheksa päeva jooksul korraldati terves Eestis 1182 liikumissündmust ja registreeriti koguni 193 840 osaluskorda.

FOTOD | Suur spordinädal sai vägeva avapaugu

23.09.19 ... Esmaspäeval sai vägeva avapaugu suur üleeuroopaline spordinädal, mille raames korraldatakse Eestis sel nädalal 1149 spordisündmust eesmärgiga pakkuda võimalikult paljudele eestimaalastele liikumisega seotud positiivseid elamusi ja kogemusi.

Rakvere rahvajooksu võitsid Ilja Nikolajev ja Liliana Torn

18.09.19 ... Juba 36. korda toimunud Rakvere rahvajooksu kiireim oli Ilja Nikolajev, kellele oli see tänavu juba seitsmendaks rahvajooksu võiduks. Rakveres võttis tal 10 km läbimine aega 32.16.

Harrastussportlastele algab taas loengusari "Treeni teadlikult"

11.09.19 ... Teisipäeva õhtul, 17. septembril algab "Treeni teadlikult" loengusari, kuhu on oodatud huvilised kuulama arstide, füsioterapeutide, treenerite jt spetsialistide loenguid teemadel lihastreening, taastumine, treeningu mõju südamele ja ajule, tervisekontroll, hormoonid, mikrobioom, spordialadest rattasõit ja jooga jne.

Eesti meistritest maratoniperekond: treenime nii vähe kui võimalik

09.09.19 ... Tallinna maratonil krooniti Eesti meistriteks Raido Mitt ja Marion Tibar, kes on elukaaslased ning lisaks on Raido ka Marioni treener.

VAATA UUESTI | Tallinna maraton 2019

08.09.19 ... Üks Eesti suurimaid rahvaspordisündmusi Tallinna maraton tõi taas tuhandeid jooksu- ja liikumissõpru Tallinna tänavatele.

Tallinna maraton ja Sügisjooks tõid kokku 21 494 liikumisharrastajat

08.09.19 ... 6.–8. septembrini toimunud Tallinna maraton ja Sügisjooks on tänavuse aasta Eesti osavõturohkeim spordisündmus.

Õdede Luikede tempos jooksnud Must: vaatan maratonijooksu hoopis teise pilguga

08.09.19 ... Sulgpallur Raul Must jooksis Tallinna maratonil enda elu teise maratoni, lõpetades ajaga 3:25.20, mis andis talle esialgseil andmeil 364. koha.

Esimest korda poolmaratoni jooksnud Veideman: olen õnnelik, et jõudsin finišisse

08.09.19 ... Tallinna maratoni poolmaratonil tegi esimest korda kaasa ka korvpallur Rain Veideman, kes lõpetas ajaga 2:02.41.

Maratoni lõpetanud Avandi rõõmustas, et sai Sääritsale intervjuu anda

08.09.19 ... Tallinna maratonil esimest korda täispika maratoni lõpetanud näitleja Märt Avandi oli finišis ülimalt õnnelik, et sai anda intervjuu ERR-i spordireporterile Anu Sääritsale.

Tallinna maratoni võit läks Keeniasse, parim eestlane oli seitsmes

08.09.19 ... Tänavusel Tallinna maratonil võidutses keenialane Josphat Leting, kes finišeeris ajaga 2:12.42.

GALERII | Tallinna maratoni rada viis jooksjad ka läbi loomaaia

08.09.19 ... Üks Eesti suurimaid rahvaspordisündmusi Tallinna maraton tõi taas tuhandeid jooksu- ja liikumissõpru Tallinna tänavatele.

"Spordipühapäev" keskendub Eesti - Valgevene mängule

07.09.19 ... Eesti meeste jalgpallikoondise EM-valikmäng Valgevenega andis esimest tagasisidet selle kohta, kuidas näeb välja uue peatreeneri Karel Voolaidi käekiri. Millise emotsiooni võtsid Lillekülast kaasa jalgpallieksperdid ja fännid?

Noortejooksu võitsid Olavi Allase ja Kelly Nevolihhin

06.09.19 ... Tallinna maratoni kolmepäevase programmi avas ligi 4000 osalejaga Nike noortejooks, mille võitis meestest Olavi Allase ja naistest viis võidukarika koju Kelly Nevolihhin.

Bert Tippi võitis pika lõpuspurdiga Kristiine rahvajooksu

31.08.19 ... Spordiklubi Stamina ja Kristiine linnaosa eestvedamisel täna Tallinnas Löwenruhe pargis toimunud 2. Kristiine rahvajooksu võitis meestest tugeva lõpuspurdiga konkurentidest lahti rebinud Bert Tippi ja naistest Daana Suun-Jantson.

Kehalise kasvatuse õpetajate kontrolliv käitumine mõjutab negatiivselt tervist

22.08.19 ... Uuringud näitavad, et õpilaste tervisealane elukvaliteet on halvenemas. See mõjutab negatiivselt nende kehalist, sotsiaalset, emotsionaalset ja akadeemilist suutlikkust.

Tallinna tippjooksu raja mõõdistas teenekas maratonimees

16.08.19 ... Varasem Suurbritannia tippmaratoonar Hugh Jones mõõdistas Tallinna maratoni ja Sügisjooksu rajad. Seekordne võistlus tuleb kõigi aegade kõrgetasemelisem ja välisvõistlejaid on registeerunud juba pea 60 riigist.

Haapsallu kogunenud joogahuvilised ei lasknud end palavast ilmast häirida

27.07.19 ... Haapsalus peetakse sel nädalavahetusel taas jooga festivali. Kuumalainest hoolimata täitus Haapsalu piiskopilinnuse õu huvilistega, kes said tutvust teha väga eriilmeliste joogastiilidega.

Tänavune Tallinna maraton ja sügisjooks kulgeb loomaaia kaudu

24.07.19 ... Septembri esimesel nädalavahetusel toimuva Tallinna maratoni trass kulgeb tänavu läbi Tallinna loomaaia, et tuhanded jooksjad saaks anda oma panuse loomaaia asukate, eeskätt tiigri elutingimuste parandamisse.

Kersti Kaljulaid osales Tour de France'i rahvasõidul

21.07.19 ... President Kersti Kaljulaid osales pühapäeval Prantsusmaal Tour De France'i etappide kõrval peetudl rahvasõidul.

Terviseradadelt kogutav statistika aitab kaasa radade arendamisele

10.07.19 ... SA Eesti Terviserajad ja kultuuriministeerium hakkavad koguma andmeid terviseradadel ja tervisespordikeskustes liikujate arvu kohta. Praegu on loendurid paarikümnel rajal, aasta lõpuks nende arv kahekordistub.

Elva Südaööjooksu võitsid Rauno Laumets ja Kristi Kuldkepp

23.06.19 ... Reede hilisõhtul peetud kümnekilomeetrise Elva Südaööjooksu võitsid Rauno Laumets ja Kristi Kuldkepp, erinevatel distantsidel kokku osales pea 700 inimest.

Tallinna maratoni uus võistlusrada viib osalejad läbi loomaaia

12.06.19 ... Eesti suurima rahvaspordisündmuse Tallinna maratoni ja Sügisjooksu võistlustrass uueneb tublisti. Maratonirada viib osalejad esmakordselt läbi Tallinna loomaaiast.

Narva Energiajooks toob starti Eesti parimad pikamaajooksjad

05.06.19 ... Laupäeval 8. juunil toimuval Ida-Virumaa suurimal rahvaspordisündmusel Narva Energiajooksul selgitatakse juba üheksandat korda Eesti meistrid poolmaratonis. Stardis on Eesti parimad pikamaajooksjad.

Laupäeval toimub Tallinna vanalinna päevade raames heategevuslik Juunijooks

31.05.19 ... Laupäeval, 1. juunil toimub Tallinnas, Vabaduse väljakult kolmandat korda heategevuslik Rimi Juunijooks, millega toetatakse Tallinna Lastehaigla Toetusfondi korraldatavat ülekaaluliste laste suvelaagrit.

Pae pargi rahvajooks püstitas osalejaterekordi

30.05.19 ... Täna õhtul peetud neljas Lasnamäe Pae pargi rahvajooks püstitas osalejaterekordi, põhi- ja lastedistantsidel osales üle 560 inimese.

FOTOD | Maijooksu võitis neljandat aastat järjest Liina Tšernov

18.05.19 ... Tänavuse Maijooksu võitis Liina Tšernov, kel kulus seitsme kilomeetri läbimiseks aega 23.22 minutit. Tšernovile järgnesid õed Luiged – teiseks tuli Liina Luik (23.49,9), kolmandaks Leila Luik (24.17,9).

Laupäeval on oodata viimaste aastate osavõturohkeimat Maijooksu

14.05.19 ... Laupäeval, 18. mail toimuv Tallink Maijooks pakub liikumisrõõmu tuhandetele naistele ning meelelahutust kõigile, kes on Tallinna lauluväljakule tulemas. Kuna nädalalõpuks prognoositakse päikselist ja sooja ilma, on oodata viimaste aastate osavõturohkeimat Maijooksu.

Tartu maastikumaraton tõi radadele üle 9000 liikumissõbra

13.05.19 ... Pühapäeval Otepää-Elva vahel peetud põhidistantsidega tõmmati joon alla 37. Tartu maastikumaratoni programmile. Kolmel päeval osales eri üritustel kokku 9021 väiksemat ning suuremat jooksjat ja (kepi)kõndijat.

Tartu maastikumaratoni võitis viiendat aastat järjest Mukunga

12.05.19 ... Pühapäeval peetud Tartu maastikumaratoni populaarseima distantsi (24 km) võitis taas Keenia jooksja Ibrahim Mukunga Wachira. Kuninglikul 42 km distantsil triumfeeris Rauno Jallai.

Galerii: 12 000 koolinoort osales heategevuslikul teatejooksul

09.05.19 ... Neljapäeval toimus üle Eesti rohkem kui 12 000 osavõtjaga heategevuslik Teatejooks, mis kutsus toetama Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse juures asuva ratastoolikasutajate mängupargi laiendamist.

90. korda peetud ümber Viljandi järve jooksul võidutses Mukunga

01.05.19 ... 90. ümber Viljandi järve jooksu võitis neljandat aastat järjest Keenia jooksja Ibrahim Mukunga Wachira. Tema võiduaeg 36.51 on sekundi võrra kiirem kui aasta tagasi.

Pae Pargi rahvajooks toetab Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi

28.04.19 ... Pae Pargi IV Rahvajooksul kogutakse sel aastal raha 16-aastase neerupuudulikkusega Katerina raviks.

Luitejooksu võitsid Karl Mäe ja Anu Teppo

21.04.19 ... 21. aprillil Pärnu Kahe Silla Klubi hooaja algust tähistanud Luitejooks tõi päikeselist kevadpäeva nautima rekordiselt spordisõpru. Esialgsete andmete kohaselt võttis sündmusest osa ühtekokku 1420 spordisõpra: 729 luitejooksul, 153 käijat-kepikõndijat ajavõtuga luiteretkel ja 86 ajavõtuta retkel, 54 koertekrossil, 42 koerte luiteretkel ning 356 lastejooksudel.

Tallinnas jooksis veteranide auks 700 inimest

21.04.19 ... Pühapäeval toimus Tallinnas Kadriorus sinilillekampaania "Anname au!" raames sinilillejooks, millest võttis osa umbes 700 jooksjat.

ülekanded/saated
ERR Sport
22. jaanuar kl 15.30

Iluuisutamise EM Grazis. Meeste lühikava

ERR Sport
22. jaanuar kl 21.15

Iluuisutamise EM Grazis. Paarissõidu lühikava

ETV2
23. jaanuar kl 15.00

Laskesuusatamise MK-etapp Pokljukas. Meeste 20 km

ERR Sport
23. jaanuar kl 15.30

Iluuisutamise EM Grazis. Jäätantsu rütmitants

ERR Sport
23. jaanuar kl 20.50

Iluuisutamise EM Grazis. Meeste vabakava

ETV2
24. jaanuar kl 15.00

Laskesuusatamise MK-etapp Pokljukas. Naiste 15 km

ERR Sport
24. jaanuar kl 16.00

Iluuisutamise EM Grazis. Naiste lühikava

ERR Sport
24. jaanuar kl 20.25

Iluuisutamise EM Grazis. Paarissõidu vabakava

ETV
25. jaanuar kl 14.00

Laskesuusatamise MK-etapp Pokljukas. Paarissegateatesõit

ERR Sport
25. jaanuar kl 15.30

Iluuisutamise EM Grazis. Jäätantsu vabatants

ETV
25. jaanuar kl 15.45

Laskesuusatamise MK-etapp Pokljukas. Segateatesõit

ERR Sport
25. jaanuar kl 20.15

Iluuisutamise EM Grazis. Naiste vabakava

ETV2
26. jaanuar kl 13.00

Autoralli MM. Monte Carlo ralli punktikatse

ETV
26. jaanuar kl 13.00

Laskesuusatamise MK-etapp Pokljukas. Meeste 15 km ühisstardist

ERR Sport
26. jaanuar kl 15.30

Iluuisutamise EM Grazis. Gala

ETV
26. jaanuar kl 15.45

Laskesuusatamise MK-etapp Pokljukas. Naiste 12,5 km ühisstardist

ERR Sport
1. veebruar kl 17.55

Jäähoki Eesti meistriliiga: HC Viking – Tartu Välk 494

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: