Turmann ja Lill kuulavad Kanada tipptreeneri juhiseid

Segapaaride MM-võistlustel edukalt mänginud Marie Turmann ja Harri Lill on olümpiapääsme saamise nimel alustanud koostööd Kanada tipptreeneriga.

Kanadalane Allan Moore viis Šveitsi naiskonna MM-il kullani 2014. ja 2016. aastal ning Šveitsi segapaar võitis tema käe all kullad aastatel 2012. ja 2014.

Marie Turmanni ja Harri Lille juhendavad juba Šveitsi treener Nicole Strausak ja rootslane Kristian Lindström, nüüd lisandus nende kõrvale veel ka Moore.

"Allan on just väga hea tehniline treener, kellest meil võib-olla hetkel on puudust olnud, kuna me tunneme, et mentaalselt on meil Nicole väga hea treener, samuti Kristian on mängulise poole pealt väga palju õpetanud, siis just üks tehniline treener, kes oskaks meid võib-olla sammu edasi aidata, oleks hea lisand," lausus Turmann ERR-ile.

Kõik treenerid viibivad välismaal, igapäevast tööd teevad Turmann ja Lill seepärast kahekesi, juhendajad jagavad tarkust video teel. Detsembris seisab ees ka ühine laager Moore'iga Kanadas.

"Koostöö mõttes on sellepoolest tänapäeval lihtne, et tänu tehnoloogiale on kõik võimalik. Treeningute ülesehituse ja läbiviimisega tegeleme kõik ise. Küsime neilt nõu," lausus Lill.

"Me mõlemad Mariega arvame, et igalt treenerilt on midagi õppida. Sellepärast oleme kasutanud paljude erinevate kogenud kurlingumängijate ja treenerite abi."

Aprillis MM-il jagatakse esimesed olümpiapunktid. Just Pekingisse pääsu nimel ka Moore appi kutsuti.

"Selle nimel me tööd teeme," lausus Lill. "Eelmisel korral, kui jäime olümpiakohast ilma, sai see siht võetud ja sinna me pürgime. Seni on tulemused olnud head, järgmised kaks MM-i otsustavad."

Segapaari MM-il on koht Eestile kindel, Turmann ja Lill saavad sinna sõita juhul, kui võidavad kodused meistrivõistlused või kvalifikatsiooniturniiri. Seis on aga lubav.

"Praegu oleme üpris heas seisus. Oleme MM-il A-divisjonis, kus on maailma top 20," lisas Turmann. "Sealt saavad kõik olümpiapunkte, kuid me peame ka jääma top 16 hulka, et jääda A-divisjoni püsima, et jääda järgmisel hooajal veel olümpiapunkte lisaks."

Eelmisel segapaari MM-il sai Eesti paar kõrge viienda koha.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: