Mait Peterson pani Bologna Virtuse võidumängus neli blokki ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mait Peterson
Mait Peterson Autor/allikas: FIBA

Itaalia U-18 vanuseklassi meistrivõistluste kõrgeima ehk Eccellenza divisjoni viiendas voorus kujunes eestlaste koduklubide saldoks kaks võitu ja kaks kaotust.

Mait Petersoni koduklubi Bologna Virtus võõrustas Pescara Basketit, keda võideti 86:67 (24:20, 23:17, 19:14, 20:16). Algviisikus alustanud Peterson teenis mänguaega 26 minutit, mille jooksul viskas ta 11 punkti (kahesed 5/9, kolmesed 0/1, vabavisked 1/1), võttis kuus lauapalli, andis sama palju resultatiivseid sööte, blokeeris neli vastaste pealeviset ja sooritas ühe vaheltlõike, vahendab Korvpall24.ee.

Bologna jätkab C-alagrupi liidrina, olles võitnud neli kohtumist ja kaotanud ühe.

Võidurõõmu sai tunda ka Gregor Kuuba, kelle koduklubi Livorno Don Bosco alistas koduväljakul Trapani 79:77 (20:24, 13:19, 25:13, 21:21). Algkoosseisu kuulunud Kuuba viibis väljakul kauem kui keegi teine – 38 minutit – ning kogus selle ajaga 13 punkti.

Joonas Riismaa koduklubi Pistoia Basketi U-18 meeskond võõrustas Rooma San Paolo Ostienset, kellele jäädi alla 62:69 (16:19, 13:16, 15:17, 18:17). Riismaa arvele jäi meeskonna paremuselt teisena 12 punkti.

Livorno ja Pistoiaga samasse alagruppi kuuluv Danil Mäeoru koduklubi Latina New Basket Time kaotas koduväljakul Rooma Basketi korvpallikoolile 75:90 (16:21, 20:17, 11:21, 28:31). Vahetusmängijate pingilt alustanud Mäeorg viibis platsil 14 minutit, mille jooksul viskas ta seitse punkti (kahesed 3/4, kolmesed 0/1, vabavisked 1/2).