EOK käivitas projekti, mille eesmärk on viia spordijuhtimine Eestis uuele tasemele

Eesti Olümpiakomitee (EOK) käivitas projekti, mille eesmärk on viia spordijuhtimine Eestis uuele tasemele. Arenguprogramm on mõeldud mitte ainult praegustele spordijuhtidele vaid ka treeneritele ja sportlastele.

Eesti Olümpiakomitee uus suurprojekt "Spordijuht 2.0" on kitsama fookusega jätk senistele spordijuhtimise kursustele. Konkurss oli tihe ning 46 kandidaadist valiti seekord välja 14. Novembrist maini kogunetakse kaheksal korral kaheks päevaks, et täiendada ennast, arendada organisatsioonide-vahelist koostööd ja tagada sportijuhtide järelkasv.

"Kursustel osalejaid on erinevaid. On inimesi, kes juhivad alaliite, on inimesi, kes juhivad spordiklubisid, on inimesi, kes on väga head treenerid. Ma arvan, et spordijuhtimine saab olema oluliselt kvaliteetsem tulevikus ja igal spetsialistil, eelkõige treeneril, on rohkem aega pühenduda spordi sisule ja kvaliteedile," kommenteeris Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.

Uues grupis on samuti kolm endist või tänast tippsportlast: triatleet Marko Albert, laskesuusataja Kauri Kõiv ja kurlingumängija Harri Lill. 20 aastat tippspordiga tegelenud Albert loodab projektiga avardada vaadet ning näha spordi teisi tahke.

"Ma ise usun, et igasugune õppimine ja oma keskkonnast välja tulemine laiendab seda pilti, millega saan vaadata peale nii treeneritööle kui ka klubi majandamisega seotud muredele. Triatlon on väike sport ja meil tuleb ellu jääda ning selleks, et oma eemsärkidnei jõuda on vaja teha palju ja mitmekülgset tööd ja seda ma loodangi õppida," rääkis Eesti Triatloni Liidu saavutussporditoimkonna juht Albert.

Eestis on tänaseks koolitatud viie aastaga 54 spordijuhti. Neist kaheksa läbisid kursuse mullu. Diplomi kättesaajate hulka kuulus ka 56-kordne sõudmise Eesti meister Kaisa Pajusalu.

"Ma võiks öelda ilma liialdamata, et see on üks parim koolitus, kus ma kunagi käinud olen. Auditoorseid tunde ei olnud küll väga palju, aga see kõik oli väga sisukas ja selline kõik, mis väga hästi kohale jõudis ja see oli äärmiselt põnev kogu aeg," lausus Eesti Sõudeliidu naistespordi komisjoni esimees
Pajusalu.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: