Eesti sai avamerepurjetamise ORC klassi 2021. aasta MM-i korraldamisõiguse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti sai avamerepurjetamise ORC klassi 2021. aasta maailmameistrivõistluste korraldamisõiguse
Eesti sai avamerepurjetamise ORC klassi 2021. aasta maailmameistrivõistluste korraldamisõiguse Autor/allikas: Eesti Jahtklubide Liit

Kolmapäeval kinnitati Eesti ametlikult avamerepurjetamise ORC klassi 2021. aasta maailmameistrivõistluste korraldajamaaks.

Hamiltonis Bermudal toimunud ORC (Offshore Racing Congress) aastakoosoleku raames esitlesid Eesti korraldusettepanekut Eesti Jahtklubide Liidu nimel tehnilise komitee liige Agnes Lill ja president Egon Elstein. ORC avamereklasside ja ürituste komitees kandideerisid 2021. aasta tiitlivõistlust korraldama Norra ja Eesti, kuid komitee poolt tehtud ettepaneku põhjal kinnitas ORC Kongress korraldajamaaks Eesti.

Kalevi Jahtklubi, Pärnu Jahtklubi, Tallinna Jahtklubi ja Saaremaa Merispordi Selts esitasid ühise taotluse juba 2018. aastal, et saada 2020. aasta ORC tiitlivõistluse korraldusõigus Eestisse, kuid möödunud aastal otsustas ORC Kongress viia esmakordselt ORC tiitlivõistlus Ameerikasse New Yorgi Jahtklubisse. Seetõttu kandideerisid sel aastal 2021. aasta ORC maailmameistrivõistluste saamiseks uuesti nii Eesti kui ka mullune konkurent Norra.

Eesti kasuks rääkis otsuse tegemisel terve rida argumente. Alates aastast 2013 ei ole möödunud aastatki, kus Eesti purjetajad ei oleks toonud ORC Euroopa või maailmameistrivõistlustelt medaleid ning sel aastal tuli Eestisse nii C-grupi maailmameistritiitel kui ka Euroopa meistrivõistluste kolmikvõit. Edukaimateks meeskondadeks on siin olnud läbi aastate Aivar Tuulbergi Katariina II, Ott Kikkase Sugar, Priit Tammemägi Premium, Jaak Jõgi Forte ning nüüd viimastel aastatel ka Tiit Vihuli Olympic, Sven Nuutmanni Postimees Sailing Team ja Aarne Veske Matilda 4. Eesti on meie suurepäraste tulemuste põhjal olnud nii 2013., 2016. kui ka 2019. aastal Euroopa meistrivõistluste parim purjetamisriik Euroopas.

Kalevi ja Pärnu Jahtklubil ning ka Saaremaa Merispordi Seltsil on suured kogemused nii avamerepurjeregattide kui ka muude rahvusvaheliste svertpaatide ja kiiljahtide suurvõistluste korraldamisel. Ka need referentsid mängisid Eesti kasuks otsustamisel suurt rolli. Ühiselt on kolm klubi korraldanud Eesti suurimat purjetamissündmust – Muhu Väina regatti, millest viimastel aastatel on osa võtnud rekordaastal 141 jahti ja 850 purjetajat kuuest riigist. ORC organisatsiooni ja purjetajate jaoks on aga senini eredalt ja hästi meeles Kalevi ja Pärnu Jahtklubi poolt ühiselt korraldatud 2015. aasta Volvo Estonia ORC Euroopa meistrivõistlused, millest räägitakse tänini vaid väga positiivses võtmes.

Kõigele sellele lisaks on Tallinnas MM-i korraldamiseks suurepärane infrastruktuur. Kalevi Jahtklubi ja Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse Pirita TOP baasil on suurvõistlusi korraldatud siin juba 40 aastat ning siinsamas paiknev Pirita Marina Hotell teeb purjetajate jaoks olemise ja elamise erakordselt mugavaks. Ka asukoht pealinnas pakub purjetajatele atraktiivsust ja mugavust. 2021. aasta ORC klassi maailmameistrivõistlused saavad toimuma augustikuu esimeses pooles.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: