Eesti kardisportlane võitis maailmakarikavõistlustel medali

Siim Leedmaa
Siim Leedmaa Autor/allikas: Erakogu

Laupäeval, 19. oktoobril lõppesid finaalsõitudega Prantsusmaal Le Mans'i kardirajal selle aasta maailmakarikavõistlused IAME X30 kardiklassidele.

Kõige paremini läks eestlastel suurima osavõtjate arvuga (144) X30 Senior klassis, kus läbi eelsõitude pääsesid finaali kaks Aix Racing Teami sõitjat, Siim Leedmaa ja Rimmo Kadapik.

Finaalis sai Kadapik suurepärase stardi ja poolel distantsil asus ta võistlust koguni juhtima. Leedmaa start ebaõnnestus ja tema pidi liidrite tagaajamist alustama rivi
keskelt. Hea hooga suutiski Leedmaa juhtgrupi viimaseks ringiks kinni püüda.

Viimasel ringil lükati kolmandal kohal sõitnud Kadapik aga raja keskmises osas rajalt välja ja tema jaoks oli nii sõit kui ka medal läinud. Samal ajal tegi Leedmaa julged otsused ja möödus viimases kurvis otsustavalt kolmandast kohast, võttes poodiumi viimase astme endale.

Sellega kordas ta enda eelmise aasta tulemust, ehk Leedmaa on kaks aastat järjest maailmakarikavõistlustel saavutanud kolmanda koha.

X30 Junior klassi finaal tõotas tulla eestlaste jaoks veelgi paljulubavam. Finaali pääses kokku neli eestlast. Kaheksandana alustas Ken Oskar Algre (Aix Racing),
üheksandana Ruben Volt (DHR Racing), kümnendana Patrick Enok (Talvar Racing) ja 23. stardikoht kuulus Oskar Männametsale (Aix Racing).

Kui esimene ring oli läbitud, selgus, et ainult Algrel õnnestus stardirüselusest kohti kaotamata pääseda. 18-ringilise sõidu teises pooles oli noormehe hoog juba nii hea, et ohustas lausa esikolmikut. Viimasele ringile minnes oligi Algre tõusnud teiseks ja võtnud tuulde sõidu liidrile, kui esikohal olnud sõitja kardimootor jooksis kurvist väljudes peal nii ootamatult kokku, et eestlasel ei õnnestunud otsasõitu vältida ja aega kaotades lõpetas ta võistluse alles neljandana. Hiljem lisati tema tulemusele veel viiesekundiline ajakaristus otsasõidu käigus kohta muutnud esistange eest.

Nii jäi eestlaste lõpptulemusteks Algre kaheksas, Enoki 23., Volti 25. ja Männametsa 30. koht.

Sellega ei olnud eestlaste ebaõnn veel lõppenud. Nimelt osales seitsme-aastase pausi järel Eesti üks endistest parimatest kardisõitjatest Kenneth Hildebrand klassis X30 Masters. Muljetavaldava hooga läbis ta eelsõitude kadalipu nii edukalt, et alustas finaali lausa kolmandalt kohalt. Ka finaalis näitas vanameister taset. Pikalt kolmandal kohal sõites purunes Hildebrandi kardi tagaratta kinnitus ja sõit tuli katkestada.

Kõige kiiremas, X30 Shifter klassis osales eestlastest Sten Dorian Piirimägi. Nagu
eelmistel aastatel, oli ta ka sel korral üks peamistest favoriitidest. Pärast eelsõite asuski ta parimal positsioonil, kuid kogu võistluse nurjas poolfinaali stardis ilmnenud elektrisüsteemi rike. Seetõttu alustas ta finaali viimaselt kohalt. Piirimägi oli küll finaalis absoluutselt kiireim, kuid sellest piisas ainult viiendaks kohaks.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: