Harri Lill koostööst kurlingu tipptreeneriga: ju ta näeb mingit potentsiaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Harri Lill
Harri Lill Autor/allikas: Eesti Curlingu Liit

Eesti kurlingumängijad Marie Turmann ja Harri Lill, kes kuuluvad maailma parimate kurlingumängijate hulka, hakkavad olümpiamängude pääsme lunastamiseks treenima Kanada tipptreeneri Allan Moore'i käe all.

Harri Lille sõnul on Moore'i palkamise ajendiks teha võistkonnana järgmine samm. "Eks tiimina on meie eesmärgid kõrged ja aastast aastasse oleme üritanud leida viise, mida teha paremini. Kui eelmine olümpiatsükkel jäime kohast ilma, siis esimesed mõtted olid, et mida teha paremini, et see koht järgmine kord saada. Tookord alustasime koostööd šveitslase Nicole Strausakiga, kellega jätkame ka praegu koostööd. Aegade jooksul oleme küsinud nõu erinevatelt inimestelt ja nii olemegi tänu jõudnud Moore'i juurde," rääkis Lill Vikerraadiole antud intervjuus.

"Kurlingumaailmas on kvaliteetsete treenerite nõudlus üsna suur. Väga palju vabu treenereid ei ole, eriti selliseid, kelle maine on hea. Tema töötas kümme aastat Šveitsi koondise juures ja oli nende n-ö kurlinguhüppe programmijuht. Tänu meie Šveitsi kontaktile (Nicole Strausaki – toim.), kes teda juba varasemalt teadis, oli seal suhe seal olemas. Tegelikult Allan Moore igapäevaselt enam ühegi võistkonna juures lepinguliselt ei tööta, aga talle meeldisid meie ideed ja ta oli valmis kaasa lööma – ju siis ta näeb mingit potentsiaali!"

Moore'i liitumine Strausaki lahkumist Lille sõnul ei tähenda. "Meie Šveitsi treener on rohkem selline mental coach (vaimne treener ing k. – toim – ta on ise spordipsühholoogiat õppinud ja tegeleb rohkem vaimse poolega. Muidugi ta on meid minevikus aidanud ka taktikaliselt, aga Allan Moore ongi selline kogu komplekt, aga rohkem sellise mängulise poole pealt. Tema on mõistagi Kanadas ja meie Eestis ning päris iga nädal me Kanadasse sõitma ei hakka. Saame enamus oma arutelusid veebi teel peetud ja saadame talle päris tihti videoid, kuidas meil mingi tegevus parasjagu läheb."

Lill loodab, et Moore suudab tuvastada kurlingu Eesti esipaari praeguse puudujäägid. "Mängijatena ei saa me öelda, et oleme halvad. Teeme ikkagi midagi piisavalt hästi, et olla konkurentsis, aga pigem on see küsimus talle, et milles ta näeb, et meil on arenguruumi. Ise arvame, et see on visketehnika, mida annaks muuta stabiilsemaks. Ta on viinud päris mitu võistkonda MM-kullani, ju ta oskab seda paremini näha, milles meie puudujäägid seisnevad."

Selgeks eesmärgiks seavad Lill ja Turmann pääsu Pekingi taliolümpiale 2022. aastal. "Sisuliselt loeb kurlingus kaks MM-i – üks neist toimub 2020. aasta aprillis ja teine 2021. aprillis. Kes nende kahe MM-i peale rohkem kvalifikatsioonipunkte saab, need saavad olümpiale. Kahe aasta kokkuvõttes peab olema üheksa parima seas."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: