Georg Gross võitis Saaremaa ralli ja Eesti meistri tiitli ({{commentsTotal}})

{{1570893720000 | amCalendar}}

Autoralli Eesti meistrivõistluste hooaeg lõppes Saaremaa ralliga. Kindla võidu said Georg Gross ja Raigo Mõlder, kes tulid ka Eesti meistriks.

Pärast reedeseid libedaid rallikilomeetreid Saaremaa teedel mindi ööseks puhkama, kui esikolmiku järjestus oli selline, et Georg Gross ja Raigo Mõlder juhtisid rallit 31,40 sekundiga Ken Torni ja Kauri Pannase ees. Kolmandad oli pärast avapäeva Raul Jeets ja Andrus Toom, kes omakorda kaotasid Grossile 32,90 sekundit.

Laupäevase hommiku viies katse lõi reedese esikolmiku laiali, kui Torn sõitis Karujärve katsel rajalt välja ja pidi katkestama. Kõik laupäevased - tegelikult lausa kõik 52. Saaremaa ralli - kiiruskatsed võitsid ainsana WRC autol sõitnud Georg Gross ja Raigo Mõlder.

Küll käis viimasel päeval aga heitlus vaheldumisi 2. ja 3. koha vahel, mida nüüd jagasid Jeets ja Poom. Pärast 11 aastat oli Saaremaa rallil taas Oriküla katse, kus autosid sai katse jooksul jälgida ikka pisut kauem kui mõnel teisel rallikatsel metsade ja kadakate vahel.

Ralli kolm viimast katset esikolmikusse muudatusi ei toonud ja nii sõitiski pjedestaalile oma viiendat Saaremaa ralli tammepärga vastu võtma Georg Gross, kes kindlustas seekordse rallivõiduga ka tänavuse Eesti meistritiitli.

Teist kohta suutsid hoida Poom ja Järveoja, kes olid 2.42 Grossist aeglasemad. Kolmandana lõpetasid Jeets ja Toom, kes omakorda kaotasid teisena pjedestaalile sõitnud Poomile seitse sekundit.

"Teine koht kadus pikal katsel ehk Undva esimesel läbimisel. Ühes suures lombis oli vesiliug ja sõitsime välja. Aga õnneks nii õnnelikult, et midagi katki ei läinud. Aga eks see oli selline 10+ sekundit ja ma arvan, et sinna see jäigi," ütles Jeets.