Holland sai üleminutitel Põhja-Iirimaa vastu dramaatilise võidu ({{commentsTotal}})

Memphis Depay Hollandi kolmandat väravat tähistamas
Memphis Depay Hollandi kolmandat väravat tähistamas Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Jalgpalli EM-valiksarjas alistas Holland neljapäeval Eesti valikgrupis viimase kümne minuti väravate toel Põhja-Iirimaa 3:1.

Enne neljapäevase mängu algust oli Holland nelja mänguga kogunud üheksa punkti, mängu enam pidanud Põhja-Iirimaal oli 12 silma, nagu ka Saksamaal. Rotterdamis toimunud kohtumist asus juhtima Põhja-Iirimaa, kui 75. minutil oli täpne Josh Magennis.

Kodupubliku rõõmuks tuli Holland aga mängu tagasi. Esmalt viigistas Memphis Depay 80. minutil kümnelt meetrilt seisu, siis viis Luuk De Jong mängu esimesel üleminutil hollandlased juhtima ja lõppskoori 3:1 vormistas taas Depay, kes realiseeris kodumeeskonna vasturünnaku.

Pühapäeval kohtuvad Holland ja Saksamaa C-grupi autsaiderite Valgevene ja Eestiga, Põhja-Iirimaal seisavad ees mängud Hollandi ja Saksamaaga, hollandlastel veel Eestiga ning sakslastel Valgevenega.

Belgia karistas San Marinot koguni 9:0 ja kindlustas koha EM-finaalturniiril, lõunanaaber Läti pidi koduväljakul 0:3 alla vanduma Poolale.