Iraagi jalgpallikoondis naasis kaheksa-aastase ootuse järel võidukalt koju ({{commentsTotal}})

Iraagi jalgpallifännid
Iraagi jalgpallifännid Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kaheksa viimast aastat ametlikke kodumänge riigist väljaspool pidanud Iraak naasis oma publiku ette võidukalt, kui Basras alistati MM-valikmängus Hong Kong.

Mohanad Ali eksis üheksandal minutil penaltil, kuid viis poole tunni pärast kodumeeskonna siiski juhtima. Basra publik nägi 11 meetri karistuslööki ka 79. minutil, seekord oli Ali Adnan täpne.

Alates 2011. aastast on Iraak rahvusvahelise jalgpalliliidu FIFA käsul pidanud MM-valiksarja kohtumisi või teisi ametlikke mänge pidama Iraanis, Kataris või Jordaanias. Nüüd võivad nad kodumänge korraldada nii Basras, Karbalas kui Erbilis.

Iraak on Aasia valiksarja teises ringis C-grupis Iraani järel teisel kohal. Nelja aastakümne järel esimest korda naisfännidele uksed avanud Iraan alistas neljapäeval Kambodža koguni 14:0, suured võidud võtsid ka teised Aasia tippkoondised, kui Austraalia seljatas Nepali 5:0, Jaapan Mongoolia 6:0, Lõuna-Korea Sri Lanka 8:0, Hiina Guami 7:0, Usbekistan Jeemeni 5:0 ja Saudi Araabia Singapuri 3:0.