Tiidemann "Spordipühapäevas": moodne viievõistlus elab, noored kasvavad peale

Eelmisel nädalal lahkus meie seast moodsa viievõistluse meeskondlik olümpiahõbe 1960. aastast, Hanno Selg. Selle teate valguses otsustas "Spordipühapäev" spordiala Eesti-sisesest käekäigust veidi pikemalt rääkida.

Moodsat viievõistlust kui saavutussporti võib Eestis paljuski defineerida kahe nime kaudu. Hanno Selja kõrval jõudis kõrgele rahvusvahelisele tasemele 2000. aasta Euroopa meister Imre Tiidemann, kes praegu üritab Eestis moodsat viievõistlust vedada. "Ma olen treener ja teen ka muid asjatoimetusi," ütles Tiidemann "Spordipühapäeva" saates.

Kui Tiidemann 15 aastat tagasi oma sportlaskarjääri lõpetas, siis peeti seda moodsa viievõistluse surmaks. 2013. aastal tähistas ala aga oma 60. sünnipäeva ning siis toodi välja eesmärgiks jõuda täiskasvanute tiitlivõistlustele.

"Moodne viievõistlus elab, noored kasvavad vaikselt peale," jätkas Tiidemann. "See aasta käisime noortega erinevatest vanuseklassidest nii EM-il kui ka MM-il, samuti osalesime juba ka täiskasvanute MM-il. Tasapisi ja loodame, et nad kannavad kaela. Praegune eesmärk on 2020. noorte olümpia."

Sel aastal oli noorte MM-il parimaks tulemuseks 9. koht võistkondlikul võistlusel ning sellega võib Tiidemanni sõnul rahule jääda. "Kindlasti mingi aeg kui ma lõpetasin, siis läks tase Eestis alla poole, nüüd tasapidi on ülesse poole läinud. Rahvusvahelisel tasemel on palju muudatusi reeglites tehtud. Ala üritatakse rohkem teha televaatajale paremaks," jätkas Tiidemann.

Kuigi moodne viievõistlus on 15 aastaga muutunud, siis usub Tiidemann, et ta areneb treenerina noortega koos erinevatel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel käies. Spordiregistri andmetel on Eestis 40 moodsa viievõistluse harrastajat, kuid Tiidemann rõhutab, et noori tuleb ja läheb. "Nad otsivad oma kohta, et mis spordiala neile rohkem meeldib," jätkas Tiidemann. "On meiegi juurest läinud isikuid vehklemise juurde. Peaasi on see, et noored midagi teevad ja edasi vaatame saavutussporti."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: