Paide-Türi rahvajooksu võitsid Hussar ja Patjuk ({{commentsTotal}})

Jekaterina Patjuk
Jekaterina Patjuk Autor/allikas: Jaanus Lensment/Scanpix

Pühapäeval peeti Järvamaal 38. Paide-Türi rahvajooks. Vaatamata külmale ilmale tuli starti tuhandeid jooksusõpru. Võidukad olid Karel Hussar ja Jekaterina Patjuk.

Võistluspäeva alustati lastejooksutega nii Paides kui Türil, kus mõlemas linnas oli enam kui 600 osalejat. Põhidistantsil Paides Türile oli finišeerijaid 528.

Avameetritest haaras juhtohjad kohaliku taustaga jooksumees Olavi Allase. Neljast vahefinišist võitis ta kolm esimest. Kirna mäe peal sai aga Allasel jaks otsa ja finišisse jõudis ta kolmandana. Esikoha võitis Karel Hussar, kes varem ei ole Paide- Türi rahvajoksul esimese kuue hulka jõudnud. Kuni finišini oli tal tihedaks konkurendiks Ilja Nikolajev. Finišis edestas Hussar teda nelja sekundiga.

Etiooplane Mohammed Kelile Nedi, kes avakilomeetritel jooksis esikümne lõpus, suutis joosta tõusvas tempos ja finišisse jõudis ta neljandana. Neljakordne Paide- Türi rahvajooksu võitja Ibrahim Mukunga lõpetas seekord viienda kohaga. Läti maratoni rekordiomanik Valeri Zolnerovics lõpetas kuuenda kohaga.

Naiste arvestuses saavutas oma 11. võidu Jekaterina Patjuk. Lisaks võidule parandas ta ka kuue kümnendikuga raja rekordit ja teenis sellega 500 euro suuruse preemia. Absoluutarvestuses lõpetas Patjuk 18. positsioonil. Naiste arvestuses sai teise koha Leila Luik, kolmanda koha aga Maria Veskla.

Kirna- Türi distantsil võitis esikoha Karl Mäe, teine oli Mardo Lundver ja kolmas Enari Tõnström. Parim naine Kelly Nevolihhin saavutas üldarvestuses 11. koha. Kohe tema järel finišeerinud Jekaterina MirodvortsevaI sai teise ja Tiina Kala kolmanda koha.