Malsroos sai rattaorienteerumise MK-sarja finaaletapil kolmanda koha ({{commentsTotal}})

Lauri Malsroos
Lauri Malsroos Autor/allikas: Arbo Rae

Pühapäevase sprindivõistlusega lõppes rattaorienteerumise maailma karikasarja hooaeg. Kesk-Saksamaal Johanngeorgenstadtis sõidetud 9,2 km pikkusel ja koguni 39 kontrollpunktiga sprindirajal saavutas tänavune sama distantsi Euroopa meister Lauri Malsroos kolmanda koha.

Meeste seas võttis ülekaaluka võidu ajaga 21.35 tšehh Krystof Bogar, kes on puhta mägirattasõidu MK-etapil saavutanud 13. koha ja võitnud ala maailmameistrivõistlustel teatesõidus pronksmedali. Rattaorienteerumise 14-kordne maailmameister venelane Anton Foliforov kaotas võitjale 50 sekundit ja sai teise koha, millega kindlustus ka tänavuse MK-sarja üldvõidu.

Malsroos, kes poolel rajal oli hoidmas teist kohta, tegi seejärel ühe suurema vea ning kukkus korraks seitsmendale positsioonile, kuid väga tugeva lõpuosaga tõusis taas esikolmikusse. Finišis kaotas ta võitjale 1.03. Kokkuvõttes jäi mees tulemusega üsna rahule - teine koht ei jäänud kaugele, kuid võitja vastu oli väga keeruline saada.

60 mehe konkurentsis saavutas oma karjääri ühe parima tulemuse Riivo Roose, kes lõpetas võistluse 18. kohaga (+2.55).

Naiste seas jätkas pärast emaks saamist ja rahvusvahelisse võistluskarusselli naasmist oma imelist seeriat Emily Benham-Kvale Suurbritanniast, kes võttis juba kuuenda järjestikuse MK-võidu ajaga 22.26. Teise koha saanud soomlanna Marika Hara kaotas talle 54 sekundit ja kolmandaks tulnud tšehhitar Veronika Kubinova 1.03.

Ainsa eestlannana võistlustules olnud Piibe Tammemäe sai täna oma elu kolmandal rattaorienteerumise MK-etapil korraliku 16. koha (+3.15).

Laupäevases segateatesõidus saavutas Eesti võistkond Tammemäe - Malsroos - Roose 28 võistkonna seas 13. ja riikide arvestuses üheksanda koha.

Samas lõppenud veteranide maailmameistrivõistlustel juba kolm hõbemedalit võitnud Ingrit Kala pühapäeval sprindis lisa ei teeninud, lõpetades W50 klassis võistluse neljanda kohaga. M45 klassis sai Erik Aibast tubli seitsmenda koha, mis on tänavusel veteranide MM-il Eesti meeste parimaks tulemuseks. Raul Kudre oli samas vanuseklassis sprindis 15. ja Stanislav Tarassov 31.