Tallinna Ülikooli naiskonna peatreener: sel hooajal mängime üliõpilaskorvpalli

Foto: Kuvatõmmis

Naiste korvpalli Balti liigas alustatakse mängudega reedel Leedus, kui eelmise hooaja neljanda kohaga lõpetanud Tallinna Ülikool läheb vastamisi Vilninuse Kibirkštisega naiskonnaga.

"Uue hooaja sihid on sellised, et sel aastal enam kui varem mängime üliõpilaskorvpalli, meil on enamik üliõpilased, noored on keskkooliõpilased. Saab olema väga raske, aga kindlasti väga teistmoodi hooaeg," rääkis Tallinna Ülikooli peatreener Janne Schasmin. "Sihid on sellised, et anda meie kodustele rahvusnaiskonna mängijatele häid kogemusi ja aidata ja toetada neid, et nad saaksid samamoodi hea kvaliteediga mänge nagu teised, kes on välismaal."

Balti liigas on lisaks kahele Eesti naiskonnale – peale Tallinna Ülikooli mängib seal ka Tartu Ülikool/Kalev – veel kolm Leedu ja kolm Läti klubi. Millised on Balti riikide teised naiskonnad? "Vilnius on sel aastal väga hästi komplekteeritud, kõik kaardid on selle võistkonna peal. Lätist on Liepaja väga head tööd teinud, tõusnud väga kõrgele. Nemad ongi need kõige tugevamad, loomulikult ka Riia TTT. Need on need satsid, kellega tulevad väga head ja väga rasked mängud," sõnas Schasmin.

Schasmin avaldas lootust, et peagi pääseb naiskond mängima enda uude kodusaali. "Väga loodan, et, et aasta lõpus saaksime oma ülikooli kas või treenima ja aasta alguses TTT-ga saame ikkagi need head mängud oma uues kodusaalis teha," lausus ta. "Kahjuks praegu treenime samas vanas saalis ja mängime kodumänge oma eelmise hooaja saalis, aga saime ka kokkuleppele liigaga, et on palju välismänge, just sellel esimesel poolel, et nad saaksid pärast tulla mängima meie uude ja ägedasse saali."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: