Integratsiooniprojekt tõi Ida-Viru koolilapsi koondise mängule

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Integratsiooniprojekt Autor/allikas: EJL

Eesti Jalgpalli Liit pakkus koostöös Integratsiooni Sihtasutusega põneva jalgpallipäeva üle 200 Ida-Virumaa õpilasele ja õpetajale.

Projekti "Jalgpall liidab 2019" eesmärk on tutvustada vene keelt kõnelevatele noortele Eesti jalgpalli ning innustada neid oma sportlikke eesmärke saavutama. Selle raames külastas 205 koolilast, õpetajat ja treenerit 6. septembril meeste koondise EM-valikmängu Eesti ja Valgevene vahel. Üheskoos söödi enne mängu kõhud täis, lustiti festivalialal ja suunduti seejärel A. Le Coq Arenale Eesti koondisele kaasa elama.

Toreda jalgpallielamuse osaliseks said õpilased ja õpetajad kümnest erinevast koolist: Kohtla-Järve Tammiku Põhikool, Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasium, Kohtla-Järve Järve Põhikool, Kohtla-Järve Slaavi Põhikool, Kohtla-Järve Maleva Põhikool, Kohtla-Järve Kesklinna Põhikool, Jõhvi Põhikool, Jõhvi Gümnaasium, Narva Kesklinna Gümnaasium ja Narva Pähklimäe Gümnaasium.

Projekti raames A. Le Coq Arenat külastanud Narva Kesklinna Gümnaasiumi (NKG) õpilastele jättis mäng sügava mulje ning ühtlasi avaldasid nad lootust, et ka tulevikus õnnestub kohtumisi vaatama tulla. "Olen Eesti jalgpalli jälginud juba kümme aastat, sest olen ise ka jalgpallur. Minu lemmikmängija on Konstantin Vassiljev. Valgevene kohtumine meeldis mulle väga ja tahan kindlasti veel tulla koondise mängule," sõnas NKG 11. klassi õpilane Aleksei Stepanov.

"Kõige enam meeldisid mulle päeva juures ühissöömine ja jalgpallimatš. Jälgin Eesti jalgpalli palju ja osalen ka ise Eesti meistrivõistlustel. Minu lemmikmängija koondises on Erik Sorga. Kui kutsutakse, tuleksin hea meelega veel mängudele," rääkis 12. klassi õpilane Daniil Bondar.

Integratsiooniprojekti erinevad tegevused viiakse läbi jalgpalliliidu eestvedamisel ja seda toetab Integratsiooni Sihtasutus.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: