Robert Lätt alustas pimelauatennise MM-i võiduga

vasakult Robert Lätt, Ališer Hožnijazov ja Raul Aume
vasakult Robert Lätt, Ališer Hožnijazov ja Raul Aume Autor/allikas: Erakogu

Neljapäeval pandi pallid mängu IBSA Showdowni (pimelauatennise) maailmameistrivõistlustel, mis toimuvad Itaalias Sardiinias Olbias. MM-il osaleb üle 70 võistleja 17 riigist. Eestit on esindamas Ališer Hožnijazov ja Robert Lätt. Avavoorus sai Lätt jagu Yanev Ivanist.

Eesti võistlejad sõitsid Itaaliasse juba esmaspäeval, et kohaneda mänguruumidega - aru saada ruumi akustikast ning laudade eripäradest. Eestlased on oma treeningud teinud koos lätlaste ja leedukatega. Oluline on treeningute variatiivsus, aga kuna Eestis on võistlejatel treeningpartnereid vähe, siis teiste riikide sportlastega treenimine lisab värskust.

Enne MM-i tehti intensiivsemalt mängulisi treeninguid ning sportlased on iseseisvalt treeninud oma löögi täpsust. Mängulised treeningud kestavad üldiselt 15 setti, mis teeb mängija kohta 2-3 tundi, kui treeninguid teha kolmekesi. 

Eelmisel aastal Poolas toimunud IBSA Showdown Euroopa meistrivõistlustel saavutas Robert Lätt 15. koha ning Ališer Hožnijazov 10. koha. Praegusel võistlusel on Hožnijazovi eesmärgiks jõuda kaheksa parima sekka. Lätt loositi tugevasse alagruppi, kus võistleb koos hetke maailma teise sportlase Peter Zidari ning tugeva slovaki Dusan Miloga. Seega mängib Lätt matš korraga, loodab näidata kindlakäelist mängu ning oma vigu vältida. 

Pimelauatennise näol on tegemist kiire mänguga, kus palli kiirus võib ulatuda kuni 160 km/h. Üldiselt nõuab see spordiala vähe varustust ning seda saab mängida klassiruumi suuruses ruumis. Vajaminev varustus on mängulaud, kaks kurikat, spetsiaalne pall, mille sisse on pandud metallist "mesilane", kinnas mängimise käe jaoks ning läbipaistmatu silmakate. Mängu eesmärk on lüüa pall kurikaga vastase väravasse. Võidab mängija, kes saab enne 11 punkti ning samal ajal on tal ka vähemalt kaks punkti rohkem kui vastasel.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: