Joonas Lember võitis noorte EM-ilt pronksmedali

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Joonas Lember Autor/allikas: Viesturs Lacis

Nädalavahetusel kogunesid Saksamaale Rendsburgi parimad noored piloodid, et välja selgitada ringrajapaatide noorteklassi GT-15 Euroopa meister.

Algselt registreeritud 19 sportlase asemel oli stardis kokku 27 noort pilooti. Eestist oli osalema sõitnud meeskond kuue noore sportlasega: oma esimesel rahvusvahelisel tiitlivõistlusel osalesid Erik-Rennes Pihlak ja Hendrik Arula; sellel hooajal juba MM-il sõitnud Viljandi poisid Kalvin Thomas Royster, Sten Ivanov ja Paul Richard Laur ning teist hooaega tiitlivõistlustel osalev meeskonna kogenuim sõitja Joonas Lember.

Stardinimekirjas oli kokku 27 pilooti, kellest suurimateks favoriitideks peeti Hilmer ja Mathilda Wibergi Rootsist, Laura Lakovicat ja Nils Slakterist Lätist ning Nida Kilinskaitet Leedust. Eesti poistest oli siiani selle hooaja parim tulemus Kalvin Thomas Roysteri MM-i viies koht. Kohal oli ka palju uusi sõitjaid Norrast, Saksamaalt ja Slovakkiast, kes võisid kõik üllatada hea tulemusega.

Laupäevane võistluspäev algas vabatreeningu ja ajasõitudega, kus selgitati välja 12 parimat, kes pääsesid otse finaali. Viimased kolm finaalikohta selgitati välja lohutussõidus. Kaksteist finaalist välja jäänud sportlast said võimaluse sõita B-finaalis. Läbi ajasõidu said edasi viis meie sportlast.

Läbi lohutussõidu pääses finaali ka meie noorim sõitja Paul Richard Laur. Parima stardipositsiooni sai kiireima ajaga Laura Lakovica, teine positsioon kuulus Sten Ivanovile ja kolmandalt kohalt oli startimas Mathilda Wiberg. Joonas Lember oli ajasõidus kuues, Hendrik Arula kaheksas, Kalvin Thomas Royster üheksas, Erik-Rennes Pihlak kümnes ja Paul Richard Laur viieteistkümnes.

Esimeses sõidus sai parima stardi Lakovica, kes juhtis sõitu kuni lõpuni. Teisena lõpetas sõidu Wiberg ja kolmas oli Sten Ivanov. Lember oli esimeses sõidus kuues, Royster kaheksas, Pihlak, Arula ja Laur olid kohtadel 12., 13. ja 14.

Pühapäeva saabudes oli ilm muutunud tuulisemaks, mis andis eelise kogenumatele pilootidele. Teises võistlusstardis läks külg küljekõrval võidusõiduks Lakovica ja Wibergi vahel, kus Wiberg jäi peale ja võitis teise sõidu. Kolmandaks tuli väga hea stardi teinud Lember, Sten Ivanov oli neljas.

Kolmas sõidu algus oli dramaatiline Lakovicale, kuna tema paat liikus küll stardist ära aga jäi seisma juba stardisirgel tehnilise probleemi tõttu. Hea stardi sai selle aasta MM-i pronks Nils Slakteris, kes võttis Wibergi järel teise koha. Ivanov oli kolmas ja Lember neljas. 

Viimases, neljandas sõidus, sai Lember hea stardi ja väljus esimesest poist teisena kohe Wibergi järel. Sõidu jooksul mitmel korral Wibergi survestanud Lember võttis sõidust teise koha. Kolmanda koha võttis sõidus Nils Slakteris, kellel oli tulnud terve sõit selja taga hoida noort leedulannat Nida Kilinskaitet.

Euroopa meistritiitel kuulus sõitude kokkuvõttes Hilmer Wibergile Rootsist, hõbemedal läks Laura Lakovicale Lätist. Pronksmedali väljaandmine läks põnevaks, kui võrdsed punktid olid Nils Slakterisel ja Joonas Lemberil. Pronksmedali saatuse pidi otsustama, kumb piloot on sõitnud neljast sõidust kiireima aja. Joonas Lemberi parim sõiduaeg oli ainult 0,29 sekundit kiirem kui Nils Slakterise oma ja üliväikese vahega võitis eestlane Euroopa meistrivõistlustelt pronksmedali. Eesti poistest oli kokkuvõttes Sten Ivanov viies, Erik-Rennes Pihlak seitsmes, Kalvin Thomas Royster üheksas, Hendrik Arula kaheteistkümnes ja Paul Richard Laur neljateistkümnes.

"Rada oli uus, aga iga sõiduga läks tunne paremaks. Tulime siia eesmärgiga sõita ennast esimese viie hulka, aga medalit ei osanud küll loota. Õnne oli ka omajagu, stardist saime mitmel korral esimesest pöördepoist ilma takistuseta läbi. Väike tuul ja laine olid meile ka abiks," kommenteeris Lember oma sõitu.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: