Tallinna Nädala regatt pani paika Eesti meistrid

Pühapäeval lõppes Haven Kakumäel purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja finaaletapp Tallinna Nädala regatt. Viimasel võistluspäeval peeti ka RS Feva ja 29er klasside põnevat kaasaelamist pakkunud poolfinaal- ja finaalsõidud.

Tihedas konkurentsis said regatil selgeks Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293 Minim U13, Techno 293 Junior U15, Techno 293 Youth U17 ja Formula klasside tänavused Eesti parimad purjetajad ja surfarid.

29er klassis olid finaalsõidus vastamisi sinna fliidisõitude tulemuste põhjal otse kvalifitseerunud Mari-Ann Raud ja Maris Seersant, Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava ning Helen Pais ja Helen Ausman, lisaks poolfinaalsõidu võitjatena Roger Rikberg ja Ingmar Olmaru. Otsustava sõidu parimatena võtsid regati esikoha Raud ja Seersant, teiseks tulid Rikberg ja Olmaru, kes olid U-21 arvestuses esimesed, ning kolmandaks Roihu ja Kažjava, olles parimad U-21 tüdrukud.

Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja kokkuvõttes said 29er U-21 klassis nii üld- kui tüdrukute arvestuse kulla Helen Pais ja Helen Ausman, üldarvestuse hõbedale tulid Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet ning pronksile Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava.

RS Feval kvalifitseerusid otse finaalsõitu Romi Safin ja Britta Maipuu, Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu ning Loreta Sults ja Hanna Viktoria Vaino. Poolfinaalsõidu võitjatena asusid neile regati võidu nimel konkurentsi pakkuma Tristan Šaraškin ja Aksel Tamm. Finaalsõidu võiduga saavutasid Tallinna Nädala esikoha Safin ja Maipuu, olles ühtlasi parimad tüdrukud. Teiseks tulid Šaraškin ja Tamm ning kolmandaks Sults ja Vaino, kes olid U-14 arvestuse edukaimad.

RS Feva U18 klassi Eesti meistriteks tulid sarja kokkuvõttes nii üld- kui tüdrukute arvestuses Romi Safin ja Britta Maipuu, teise koha saavutasid Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu ning kolmanda Mia Marin Lilienthal ja Richard Marcus Arge. U-14 arvestuse esikoht kuulub Loreta Sultsile ja Hanna Viktoria Vainole.

49er klassis võitsid Tallinna Nädala regati Juuso ja Henri Roihu Lenart Kivistiku ja Taavi Siilbeki ees. Eesti meistrivõistluste sarja võitsid 49er'il Juuso ja Henri Roihu, teiseks tulid Lenart Kivistik ja Taavi Siilbek ning kolmandaks Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter.

F18 katamaraanil võtsid finaaletapi võidu Andres Laul ja Ain Roosma. Siim Maivel ja Kristjan Kookmaa purjetasid teise ning Vahur Teder ja Marek Lentsius kolmanda lõpptulemuse vääriliselt.

Eesti meistrivõistluste kulla võtsid F18 klassis lõppkokkuvõttes samuti Andres Laul ja Ain Roosma, hõbe kuulub Siim Maivelile ja Kristjan Kookmaale ning pronks Lauri Liipale ja Kristjan Kotkasele.

Laser Standard klassis oli Tallinna Nädala edukaim Georg Haud. Üldarvestuses teiseks tuli parim juunior Tavo Annus ning kolmanda koha sai Martin Aruja.

Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja esikoht kuulub Laser Standardil Georg Haudile Tavo Annuse ja Bo Aaron Kooseri ees. U-21 arvestuse võitja on Annus.

Laser Radial klassis võttis võistluse võidu lätlanna Estere Kumpina. Teise koha saavutas Silver Vahstein ning kolmandaks seilas end lätlanna Agija Elerte. Kumpina oli lisaks üldarvestusele parim ka naiste, U-21 tüdrukute ja U-19 arvestustes.

Eesti meistrivõistluste sarja esikolmik on Laser Radialil nii naiste kui U-21 tüdrukute arvestuses Liis Annus, Elisa Tamm ja Brigitta Paasalu. Avatud arvestuses aga oli nii parim naine kui U-21 tüdruk lätlanna Estere Kumpina. U-19 arvestuses sai esikoha Silver Vahstein Peeter Kaju ja Johannes Hubert Pukki ees.

Formula purjelaual on Tallinna Nädala regati esikohaomanik Martin Ervin, teiseks tuli Tristen Erik Kivi ja kolmandaks Frank Ervin. Parim Master oli samuti Ervin, U20 arvestuse edukaim Frank Ervin ja parim naine Marili Ringo.

Purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja võitis Formulal nii üld- kui Master arvestuses samuti Martin Ervin. Üldarvestuse teine koht kuulub Tristen Erik Kivile ja kolmas Neeme Truumehele, kes oli parim Grand Master. Naistest oli sarjas edukaim Elena Lass.

Nooremate purjelaudurite seas kujunes Techno 293 Minim U-13
klassis regati esikolmikuks Karl Sören Tamm, parim tüdruk Liisa Marii Kalk ja Bertha Kivistik.

Eesti meistrivõistluste sarja võitis Techno 293 Minim U-13 klassis Karl Sören Tamm, teiseks tuli Liisa Marii Kalk ja kolmandaks Bertha Kivistik.

Techno 293 Junior U-15 klassis surfas Tallinna Nädala regatil kõige paremini Jakob Heinrich Tuubel. Emma Viktoria Millend saavutas parima tüdrukuna üldarvestuses teise koha ja kolmandaks tuli Sofia Hämäläinen.

Eesti meistrivõistluste lõpparvestuses moodustavad Techno 293 Junior U-15 klassis esikolmiku Jakob Heinrich Tuubel, parim tüdruk Sofia Hämäläinen ja Emma Viktoria Millend.

Techno 293 Youth U-17 purjelaual võttis võistluse võidu Joonas Mik Alan Mitšulise ja Romek Roolahti ees. Parim tüdruk oli Saara Katarina Merioja.

Ka Eesti meistrivõistluste sarja kokkuvõttes moodustavad Techno 293 Youth U-17 klassi esikolmiku Joonas Mik, Alan Mitšulis ja Romek Roolaht.

Tallinna Nädalal Eesti meistrivõistluste sarja väliselt võistelnud 470 klassis võtsid selle klassi võitjatele kuuluva uhke rändauhinna vastu Jakob Haud ja Märten Mikk. Teise lõpptulemuse tegid Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann ning kolmanda koha said Alari Lagle ja Siim Jõeväli.

RS Feva ja 29er klasside kvalifikatsioonisõidud, kus startisid kõik purjekad koos, toimusid reedest pühapäeva lõunani. Esimesed kolm kvalifitseerusid otse finaalsõitu ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaalsõitu. Neljandaks finaalsõidus osalejaks oli poolfinaalsõidu võitja. Lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selgusid finaalsõidu põhjal. Poolfinaal- ja finaalsõidud toimusid pühapäeva pärastlõunal.

Ülejäänud klassidele nägi võistluse formaat ette fliidisõitude seeriat.

Tallinna Nädala regati korraldasid Eesti 470 Klassiliit ja Eesti Purjelaualiit koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: