Rõivassepp kutsub noorsportlasi uude kliinikusse vigastusi ennetama

{{1568988540000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Täna, 20. septembril toimus Sportomedica spordikliiniku pidulik avamine.

A. Le Coq Arena põhjatribüüni ruumides tegutseva kliiniku meeskond koosneb oma ala spetsialistidest, kelle hulka kuuluvad teiste seas ka ortopeed Kaspar Rõivassepp ja füsioterapeut Indrek Tustit.

Laia teenuste valikut vigastuste ennetuseks ja raviks pakutakse nii tippsportlastele kui ka harrastajatele alates 23. septembrist.

"Tallinna piirkonnas ei ole olnud sellist kliinikut, kus oleks koos kaasaegsed ravivõimalused ja ka parim oskus spetsialistide näol," lausus kliinikus ortopeedina tööle hakkav Kaspar Rõivassepp.

"Siia on oodatud kõik inimesed, kes on füüsiliselt aktiivsed ja füüsiline aktiivsus on teadupärast tõusmas. Kõik inimesed, keda tabab mure tugiliikumisaparaadiga."

"Veelgi enam on teretulnud inimesed enne, kui probleem tekib," jätkas Rõivassepp. "Eesmärgiga astuda samme vigastuste ennetamise suunas. Ja seda saab teha väga efektiivselt, kui õigeaegselt pöörduda."

Rõivassepp tõi välja kaks aparaati, mille olemasolust uues kliinikus eriti rõõmu tunneb. "Ma olen mõnest asjast rohkem, mõnest vähem puudust tundnud, mida Tallinnas pole meil olnud. Mainisin kõnes ära isokineetilise dünamomeetri, mis on aparaat lihasjõu mõõtmiseks. Seda kasutatakse paranemise hindamisel."

"Seni oleme pidanud otsustama silma või funktsiooni järgi hinnates. Oht on eksida," tunnistas ortopeed. "Nüüd on olemas aparaat, millega saame erinevas lihastöö faasides mõõta lihastöö jõude. Saame täpselt näha, kui kaugel on patsient taastumise protsessis. See on üks aparaat, mille üle on mul siiralt hea meel. Sel aparaadil on ka muid funktsioone. Seda saab kasutada väga efektiivselt vigastuste ennetamise protsessi mõjutamisel."

"Teine aparaat, mille üle on mul hea meel, on anti-gravity liikumisrada. Selle aparaadi abil on võimalik alandada inimese kehakaalu ja panna inimene treenima alandatud kehakaalu tingimustes," jätkas Rõivassepp.

"Kui vigastuste järel anname alati soovituse koormust vähendada, siis nüüd saame koormust säilitada, aga alandame inimese kehakaalu ja sel teel võtame vigastatud piirkonnalt koormust maha. See on uus lähenemine ja sellisele aparaadile on seni olnud Tallinna piirkonnas väga keeruline juurdepääs. See sild on ka nüüd murtud. Kõige rohkem on mul hea meel inimeste üle, keda on õnnestunud siia kliinikusse heas mõttes ära rääkida."

Lisaks näeb ta spordimeditsiinikeskuse plussina olukorda, kus erinevate valdkondade spetsialistid töötavad koos. "On võimalik omavahel probleeme arutada. Kõik need spetsialistid - massöörid, kiropraktikud, füsioterapeudid, spordiarstid - lähenevad patsiendile oma nurga pealt," lausus Rõivassepp.

"Nad keskenduvad nende jaoks olulistele asjadele. Nad loevad erinevat kirjandust, nad on erineva ettevalmistusega ja diskussiooni tulemusel tekib sünergia, kust õpivad kõik. Me oleme mõned korrad pundiga kokku saanud ja sisuliselt arutanud, kuidas ravida erinevaid spordis leiduvaid vigastusi. Pean tunnistama, et nendest aruteludest olen väga palju õppinudnii kiropraktikutelt, füsioterapeutidelt kui ka näiteks psühholoogidelt."

Ennekõike soovib Rõivassepp aga abistada noorsportlasi. "Loodan, et meil on võimalik alustada juba praegu ennekõike noorsportlaste vigastuste ennetuste projektidega. Et vigastusi ei tekiks palju. Ma loodan, et kliiniku tegevusest suur osa võiks olla suunatud ennetamisele ja riskide väljaselgitamisele, mis võivad viia vigastuse tekkeni."

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: