Eestlanna täitis korvpalli MM-il vastutusrikast ametit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Korvpall
Korvpall Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti Korvpalliliidu täiskasvanute liigade juht Anneliis Annus sai hinnalise töökogemuse, kui oli Hiinas toimunud FIBA korvpalli maailmameistrivõistluste produktsioonitiimis ja seda vastutusrikkal positsioonil.

Annuse ametinimetus oli Live content & GFX producer ja tööd tegi ta Shenzhenis toimunud mängudes. "Minu ülesandeks oli enne mängu kontrollida kõik graafikaga seonduv ning mängu ajal jälgida, et kõik korrektne oleks. Samuti jälgima statistikat ning sealt välja tooma huvitavamaid momente. Näiteks, kui keegi tegi vahespurdi, viskas mitu korvi või sai kokku kaksikduubli," kommenteeris kokku kaks nädalat Hiinas viibinud Annus. 

Lisaks sellele pidi aastaid Eesti Korvpalliliidus töötanud naine tundma ka kõiki mängijaid ja teadma meeskondade tausta. "Kui näiteks Saksamaa ja Prantsusmaaga oli lihtsam, siis Dominikaan ja Jordaania olid ikka üsna tundmatud. Iga mängu alguses näidati võtmemängijaid – need pidin mina valima ja kooskõlastama FIBA kommentaatoritega." 

Olenevalt vastastest tuli Annusel analüüsida, kes võiks esile tõusta ja hea mängu teha. "Pidin aitama õigeid mängijad tuvastada, keda oli vaja näidata ning olema koheselt valmis reageerima. Kui tuli time-out, pidin režissöörile ütlema, kes aja võttis, graafika operaatorile ütlema, millist statistikat näidata." 

Kui kohtunikud läksid läksid mingit olukorda vaatama, tuli Annusel öelda, mida nad vaatama lähevad ning mis tekst tuleb ekraanile kuvada. Samuti nõudis ametikoht üleüldist turniirisüsteemi tundmist – kes alagrupist edasi saavad, kuidas edasi mängitakse, kes Tokyo olümpiale pääsevad ja kes olümpiakvalifikatsiooni mängima hakkavad.

Shenzhenis oli  kohal rahvusvaheline tiim: lätlased, leedukad, eestlased, austraallased, prantslane, sakslane, hollandlane, hiinlased jpt.

"Teleproduktioon on tiimitöö nagu korvpall on meeskonnamäng. See tervik, mida televaataja näeb, seal taga on väga suur töö ja väga paljude inimeste koostöö. See oli vägev kogemus näha nii suure turniiri n-ö köögipoolt ja sellisel tasemel produktsiooni," muljetas Annus.

Huvi TV-produktsiooni vastu tekkis naisel 2013. aastal, kui Levira tootis Eesti meistriliiga play-off mänge. "Korvpalliliidus olen viimased aastad tegelenud kogu TV- ja veebiproduktsiooni teemadega. Rahvusmeeskonna MM-valikmängudes olin ma alaliidupoolne TV koordinaator, kes on põhimõtteliselt ühenduslüli FIBA, EKL-i ja telepildi tootja vahel."

2016. aastal avanes Annusel võimalus käia Soomes Joensuus FIBA Champions League'i mängudel produktsioonimeeskonna liikmena. Samuti on ta täitnud erinevaid ülesandeid Balti liiga ja Eesti meistriliiga mängudel.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: