Tallinn premeeris suvel tiitlivõistlustel edukalt esinenud sportlasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti 3x3 korvpallinaiskond
Eesti 3x3 korvpallinaiskond Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Tallinna linn tänas ja tunnustas sel suvel tiitlivõistlustel edukalt võistelnud tallinlastest sportlasi ja nende treenereid.

Tänavu suvel tiitlivõistlustel suurepäraseid tulemusi teinud sportlasi tunnustas abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev tõdes, et lõppeval suvel saavutasid Tallinna sportlased tiitlivõistlusel suurepäraseid tulemusi ning pakkusid spordisõpradele võrratuid hetki. "Kahtlemata nõuab selliste tipptulemusteni jõudmine jäägitut pühendumist, sihikindlust ja samas ka ohverdusi," ütles Belobrovtsev. "Nii tunnustame sportlasi nende kõrgete saavutuste eest, kuid mitte ainult – täname ja tunnustame neid ka sellepärast, et nad on oma saavutuste ja väärtustega eeskujuks paljudele teistele ning alles oma sporditeed alustavatele noortele."

Annika Köster ja Kadri-Ann Lass võitsid Eesti 3x3 korvpalli naiskonna koosseisus hõbemedali tänavu Valgevenes Minskis toimunud Euroopa mängudel. Linn toetab ja tunnustab Kösterit 1200 euroga, Lassi 1200 euroga ja nende treenerit Siim Raudlat 600 euroga.

Epp Mäe võitis naistemaadluses pronksmedali samuti Minskis toimunud Euroopa mängudel. Linn tunnustab ja toetab Epp Mäed 1400 euroga ning tema treenerit Ahto Raskat 300 euroga ja teist treenerit Maksim Molonovi 300 euroga.

Euroopa mängudelt tõi pronksmedali ka Raul Must, kes võitis sulgpalli meeste üksikmängus  pronksmedali. Musta tunnustatakse 1400 euroga ja tema treenerit Rainer Kaljumäed 600 euroga. Euroopa mängudel karates kuni 75 kg pronksmedali võitnud Pavel Artamonovi tunnustab ja toetab linn 1400 euroga ja tema treenerit Aleksandr Zõkovi 600 euroga.

Timmo Tammemäe ja Rain Seepõld võitsid rogain orienteerumises meeskondliku kuldmedali ja tulid maailmameistriks 28. juulil Hispaanias La Molinas toimunud maailmameistrivõistlustel. Timmo Tammemäed tunnustatakse ja premeeritakse 1400 euroga, Rain Seepõldu samuti 1400 euroga, treenerit Piibe Tammemäed 600 euroga ja treener Jari Tomppot 600 euroga. Samal tiitlivõistlusel võitis Piibe Tammemäe rogain orienteerumise naiskonna koosseisus hõbemedali. Teda tunnustatakse 1000 euroga ja treener Sander Linnust 500 euroga.

Siim Rast võitis klassikalises jõutõstmises hõbemedali Rootsis Helsingborgis toimunud maailmameistrivõistlustel. Rasti tunnustatakse ja premeeritakse 1000 euroga ja treener Kaido Leesmanni 500 euroga.

Kristella Jurkatamm ja Janek Õiglane pälvisid mitmevõistluse võistkondlikel meistrivõistlustel kergejõustikus Eesti koondise koosseisus kuldmedali ja tulid Euroopa meistriks Ukrainas, Lutskis toimunud Euroopa meistrivõistlustel. Jurkatamme toetab linn 1400 euroga, Õiglast 1400 euroga, treener Art Arvistot 600 euroga ja treener Andrei Nazarovit 600 euroga.

Ühtekokku otsustas Tallinna linnavalitsus eraldada reservfondist spordi- ja noorsooametile 20 000 eurot eelnimetatud tallinlastest sportlaste ning nende treenerite tunnustamiseks ja toetamiseks.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: