Saksamaa lõpetas Põhja-Iirimaa võidumarsi, Horvaatia kaotas ootamatult punkte ({{commentsTotal}})

Saksamaa jalgpallikoondis
Saksamaa jalgpallikoondis Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

Jalgpalli Euroopa meistrivõistluste valikturniiri C-grupi liidriks kerkis Saksamaa, kes alistas võõrsil seni täiseduga liikunud Põhja-Iirimaa 2:0.

Külalised lõid mõlemad väravad teisel poolajal: 48. minutil oli täpne Marcel Halstenberg ja kolmandal üleminutil Serge Gnabry.

Tabeliseis C-grupis: 1. Saksamaa 12 punkti (5 mängust), 2. Põhja-Iirimaa 12 (5), 3. Holland 9 (4), 4. Valgevene 3 (5), 5. Eesti 0 (5).

Õhtu ehk õige üllatuslikum tulemus sündis Bakuus, kus mullune MM-finalist ei suutnud alistada kohalikku Aserbaidžaani. Luka Modrici 11. minuti tabavale penaltile vastas 72. minutil Tamkin Halilzada.

Teises E-grupi mängus jäi Ungari kodus alla Slovakkiale 1:2.

Tabeliseis E-grupis: 1. Horvaatia 10 (5), 2. Slovakkia 9 (5), 3. Ungari 9 (5), 4. Wales 6 (4), 5. Aserbaidžaan 1 (5).

G-grupi keskses lahingus ei suutnud Poola kodus Austria vastu enamat 0:0 viigist. Sloveenia oli aga 3:2 üle Iisraelist ja kerkis teisele positsioonile. Kaks väravat lõi võitjate kasuks Benjamin Verbic.

Tabeliseis G-grupis: 1. Poola 13 (6), 2. Sloveenia 11 (6), 3. Austria 10 (6), 4. Põhja-Makedoonia 8 (6), 5. Iisrael 8 (6), 6. Läti 0 (6).

I-grupis jätkab täiseduga kõik kuus kohtumist võitnud Belgia. Esmaspäeval saadi võõrsil jagu Šotimaast 4:0. Väravad lõid Romelu Lukaku (9. minuil), Thomas Vermaelen (24.), Toby Alderweireld (32.) ja Kevin De Bruyne (82.).

Edukalt kulgeb valikturniir ka Venemaa jaoks, kes oli kodus 1:0 parem Kasahstanist. Kolmandas kohtumises alistas Küpros võõrsil San Marino 4:0.

Tabeliseis I-grupis: 1. Belgia 18 (6), 2. Venemaa 15 (6), 3. Kasahstan 7 (6), 4. Küpros 7 (6), 5. Šotimaa 6 (6), 6. San Marino 0 (6).