Rootsi kettaheitja oli Teemantliiga finaalis kindlalt parim ({{commentsTotal}})

Daniel Stahl
Daniel Stahl Autor/allikas: EPA/Scanpix

Kergejõustiku Teemantliiga finaaletapil Brüsselis võitis meeste kettaheite rootslane Daniel Stahl, kes saatis viskevahendi kohe avakatsel 68 meetri ja 68 sentimeetri kaugusele.

Sellele sooritusele keegi väga lähedale ei jõudnudki, sest teiseks kerkinud austerlane Lukas Weisshaidinger kaotas talle kahe meetri ja 65 sentimeetriga (66.03).

Kolmanda koha teenis Brüsselis jamaikalane Fedrick Dacres (65.27), kes jättis esikolmikust välja leedulasest maailmameistri Andrius Gudžiuse (65.19). Gerd Kanteri hoolealune Piotr Malachowski (Poola) oli viies (64.78).

Naiste 100 meetri jooksus püstitas mullune Euroopa meister Dina Asher-Smith (Suurbritannia) oma hooaja parima tulemuse 10,88. Kümnest sekundist kiiremini läbis staadionisirge ka veteran Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamaika; 10,95).

Taas näitas head sprindikiirust ameeriklane Noah Lyles, kes võitis meeste 200 meetri jooksu 19,74-ga. 20 sekundist kiiremad olid ka oma hooaja parimad etteasted sooritanud türklane Ramil Guliyev (19,86) ja kanadalane Andre de Grasse (19,87).

Meeste kolmikhüppes püstitas oma hooaja tippmargi ja ühtlasi ka võistluste rekordi 17.85 ameeriklane Christian Taylor, jättes teiseks maailma hooaja tippmargi 18.14 omaniku Will Claye (17.22).