Ameerikas püstitati uus hämmastavalt kõva maailmarekord 12 tunni jooksus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Zach Bitter
Zach Bitter Autor/allikas: facebook.com/zach.bitter/

Ameerika ultrajooksja Zach Bitter püstitas Wisconsinis toimuval Six Days in the Dome jooksuvõistlusel uue 12 tunni jooksu maailmarekordi. Bitter läbis 12 tunni jooksul 168,7928 kilomeetrit. Senine rekord, mis kuulus samuti Bitterile, oli koguni 5,04 kilomeetri võrra nõrgem.

Teisisõnu, Zach Bitter läbis 12 tunni jooksul täpselt neli täispikka maratoni ning iga 42,195 km pikkuse maratoni kolmest tunnist kiiremini. Keskmine jooksukiirus uue rekordi püstitamisel oli 4.15 min/km, kirjutab Marathon100.com.

Sama võistluse raames püstitas Bitter veel teisegi maailmarekordi, see sündis 100 miili distantsil.

"Ma proovisin hallis esimest korda 100 miili distantsi 2013. aastal eesmärgiga püstitada uus USA rekord. Tollane tulemus 11:47.04 andis mulle piisavalt enesekindlust ja tekitas uudishimu, et näha kui kiiresti ma suudaks 100 miili joosta," kommenteeris Bitter oma rekordit sotsiaalmeedias. 

"Peaaegu kuus aastat ja mitmeid õppetunde (ebaõnnestumisi) hiljem leidsin ma selle, mida olin otsinud. Ma läksin koju Wisconsinisse, kus ma olin üles kasvanud, läbinud oma esimese jooksuvõistlute ning jooksnud oma esimese ultra, et osaleda olümpiamängude ettevalmistuskeskuses Petit Center'is toimuval Six Days in the Dome võistlusel." 

"11 tundi 19 minutit ja 13 sekundit hiljem ületasin 100 miili distantsi lõpujoone ja tõin maailmarekordi tagasi USA-sse.  Ma jätkasin veel 4,88 miili jagu, et püstitada uus 12 tunni maailmarekord.  Ma olen kindel, et ka need rekordid ületatakse.  Ma olen väga õnnelik püstitades rekordi, mis on vaheetapiks teel, mis näitab, kui kiiresti on inimene võimeline läbima 100 miili. Olge kannatlikud, olge keskendunud ja kõige tähtsamana – ärge kunagi kahelge, milleks te olete võimelised, kui te midagi olete otsustanud ette võtta."

Teistkordselt korraldatav Six Days in the Dome toimub Wisconsinis 443,45 meetrise staadioniovaaliga sisehallis, mis on ideaalne erinevate ultradistantside rekordite püstitamiseks. Võistlus, mille pikimaks distantsiks on kuue päeva jooks, lõpeb 31. augustil.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: