Nädalavahetusel näeb Pärnu rannas esmakordselt Eesti ratsaspordi tippe

Kullo Kender ja Artas
Kullo Kender ja Artas Autor/allikas: Külli Tedre-Gavrilov

Reedest pühapäevani toimub Pärnu rannas esmakordselt rahvusvaheline Eesti suve suurim ratsaspordivõistlus Classic Pärnu 2019. Ürituse raames võistlevad takistussõidus Eesti parimad ratsanikud ja osalejad lähiriikidest kokku 250 hobusega.

Classic Pärnu 2019 ratsavõistlusel osalevad ka käesoleva aasta Eesti meistrivõistluse takistussõidu võitjad ning Eesti koondise liikmed. "Võistlusele ootame kindlasti Eesti hetke parimaid takistussõitjaid Kullo Kenderit, Paul Argust ja Urmas Raagi. Samuti on tulemas U-25 vanuseklassi parimad noored ratsanikud ning ligi 30 välisvõistlejat Soomest, Lätist ja Leedust. Tuleb põnev võistlus," kinnitas ürituse üks peakorraldajatest Siim Nõmmoja.

Nõmmoja sõnul on ratsaringkonna huvi võistluse vastu väga suur ning osaleda soovijaid rohkem, kui võistlusele mahub. "Esmakordselt nii eksklusiivses asukohas toimuv võistlus on tekitanud palju huvi ning kokku registreerus võistlusele üle 180 ratsaniku ja 250 hobust. Kahjuks päris kõiki me vastu võtta ei suuda, kuna hobuste majutamiseks ettenähtud boksikohtade arv on piiratud," rääkis Nõmmoja.

Classic Pärnu 2019 ratsaspordivõistlus saab alguse reedel kell 13, kui võistlema asuvad lapsed ja ponid ning saab vaadata võistlejate soojendussõite. Võistluste finaal ehk Mandatum Life Grand Prix 140 cm tasemel toimub pühapäeval orienteeruvalt kell 14.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: