Takistussõidu Eesti meistrivõistluste kulla võitis Kullo Kender

Kullo Kender ja Artas
Kullo Kender ja Artas Autor/allikas: Celin Lannusalu

Eesti takistussõidu meistrivõistlused möödusid nii vihmas kui päikesepaistes ja rasketes oludes võitsid kodutallis Eesti meistritiitli Kullo Kender ja Artas.

Tingimused olid keerukad, hommikul tegi lausvihm märjaks poniratsanikud ja õhtupoole seeniorid ning harrastajad. Vihma vahepeale said võistlejad tunda kuuma päikest. Võistluspinget lisas kindlasti ka tugev konkurents kõikides klassides. Need paarid, kes saavutasid laupäevases I osavõistluses võidud, ei andnud ka pühapäeval edu käest.

Seenioride klassi sportlased pidi hüppama 145 cm parkuuri kaks korda, sest II osavõistlus oli kahevooruline. Kullo Kender (RK Ruila Tall) ja Artas said laupäeval toimunud I osavõistluses võidu ning läksid pühapäevasele otsustavale võistlusele vastu ühegi karistuspunktita, mis andis neile suure eelise. Ka II osavõistluses ei lasknud paar sisse ühtegi eksimust ning kindlustas endale Eesti meistritiitli. Küll kiirema ajaga, kuid laupäevast kolme karistuspunktiga tuli hõbedale Paul Argus (Tondi RSK) hobusel Renessin, kes pühapäeval samuti ühtki latti maha pudeneda ei lasknud. Urmas Raag (Tartumaa RSK) valis EMV arvestuses võistlemiseks seekord Carlose asemel oma noore hobuse Van Damme ja valik õigustas end täielikult. Möödunud nädalavahetusel Luunja karika võitnud paar võitis Eesti meistrivõistlustel pronksmedali.

Kender, kes lausvihmas Strigaga ka II osavõistluse võidu saavutas, sõnas, et tugev vihm teda ei seganud. "Olin nii keskendunud, et ei märganudki vihma," sõnas ta. Artasega sõidu kohta lausus Kender, et pinge püsis peal kuni viimase tõkkeni, sest maha ajada on lihtne. "Kuna Artasega tegime eile tugeva sõidu, siis teine päev on alati riskantne, latid võivad kergesti kukkuda. Terve suve on Artas tegelikult väga hästi hüpanud. Mul on võidu üle väga hea meel ja ma pingutasin selle nimel kõvasti. Kuigi meid ei olnud stardis palju, siis tase on kõrge ja võit lihtsalt ei tule. Kahju, et Rein stardis polnud, siis oleks minu võit veelgi magusam olnud," muigas Kender.

Nüüd tahab sportlane Saku Suurhallis toimuvale MK-etapile keskenduda, et lõpuks ka sealt hea tulemus kirja saada.

U-25 võistlusklassis olid samuti väga kõvad nimed reas ning medalite janu oli paljudel. Kodumaale olid võistlema naasnud My Relander ja Margareth Eikner, kes treenivad igapäevaselt Euroopas ja on saavutanud seal juba ka arvestatavaid tulemusi. Ka selles võistlusklassis jäi siiski I osavõitluse võitnud Berit Lehtsaar (Tartu Ratsakool) hobusel Solei Solei võitmatuks ning krooniti Eesti meistriks. Suurepärase soorituse tegid ka Helen-Britt Liidemann (RK Ruila Tall, treener Tiit Kivisild) ning Gwenna, kes said preemiaks hõbemedali. Pronksi saavutasid My Relander (RK Ruila Tall) ja Expert.

Lehtsaar, kes võitis ka juunioride klassis hõbemedali, oli väga rõõmus. "Juunioride medali üle on mul eriti hea meel, sest see võimalus oli mu viimast korda, kuna järgmisel aastal olen sellest vanuseklassist väljas. U-25 klassis jõuan võistelda veel mitu aastat. Juunioride sõidust saadud hea emotsioon andis hea tunde sõitma minna ja nii see võit tuli. Solei Solei oli heas vormis ja ise andsin ka endast parima, nii et jäin sõiduga hästi rahule," kommenteeris ta.

Juunioride arvestuses sai kuldmedali mõlemal päeval parkuurid puhtalt ja kiirelt läbinud Elizabeth Põder (RK Ruila Tall, treener Tiit Kivisild) hobusel Piccolina. Hõbemedali sai kaela Berit Lehtsaar hobusel B C Qastania. Pronksmedali saavutas Doris Mänd (ESHKS) hobusel Big Girl.

Laste- ja poniklassid pakkusid samuti ilusaid ning põnevaid sõite. Lene Varula (Viljandimaa RSK, treener Kertu Klettenberg) hobusel Vigo's Lady sai kaela lasteklassi kuldmedali. Hõbemedal läks Maret Hallikule (Tartumaa RSK) hobusel Jalatus II Z ning Mia Mai Laisaar (SA Tallinna RK, treenerid Pille Elson ja Jekaterina Soiver) hobusel Dynamit saavutas seekord pronksmedali.

Varula võitis kulla ka poniklassis suurte ponide arvestuses ponil Monsson. Hõbemedaliga läks siin koju Kippen Närep (Märjamaa SK, treener Jessica Raide) ponil Rosehill Fascination. Pronksmedaliga pärjati Vanessa Simustet (Tondi RSK, treenerid Sirje Argus, Kaie Kangur ja Dina Ellermann) ponil Only.

Poniklassis väikeste ponide arvestuses sai kulla Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK, treenerid Sirje Argus, Kaie Kangur ja Dina Ellermann) ponil Macho, hõbemedali saavutas Lenna Loore Sillandi (Viljandimaa RSK) ponil Mändy.

Viimasena jagati välja harrastajate meistrivõistluste medalid, kus magusa võidu saavutas Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) hobusel Aga Flamenco Von Feicht. Hõbemedal kuulub Liis-Marii Hõbemetsale (Tallinna RSK, treener Anni Kaljund) hobusel Nathan Van Turbeek Z ja pronksmedal Helge Likkerile (Vändra RSK) hobusel Charmilly.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: