Eesti korvpalli noortekoondis alustas EM-i suure kaotusega Leedu vastu ({{commentsTotal}})

Eesti noormeeste U-16 korvpallikoondis möödunud suvel
Eesti noormeeste U-16 korvpallikoondis möödunud suvel Autor/allikas: Fiba.com

Eesti poiste U-16 korvpalli rahvuskoondis kaotas Itaalias Udines toimuvatel Euroopa meistrivõistluste A-divisjoni finaalturniiri C-alagruppi avamängus suurelt Leedu eakaaslastele.

Eesti U-16 koondis kaotas EM-finaalturniiri avamängus Leedule tulemusega 56:94. Juba avaveerandil jäid Eesti noormehed 16:30 kaotusseisu. Teine veerand möödus tasavägisemalt ning nii mindi teisele poolajale vastu seisult 31:44. Kolmandal veerandil viskasid vastased 26 punkti eestlaste 16 vastu ning viimast neljandikku domineerisid leedukad täielikult.

Eesti koondise resultatiivseim oli 13 punktiga Kardo Kilk, kes andis lisaks ühe korvisöödu ja võttis ühe lauapalli. Kümme silma lisas meeskonnale Erik Pärnapuu ning kaheksa Kristofer Kajari, Ken-Martti Reinart ja Henri Veesaar. Vastaste parim oli 15 punktiga Oleg Kojenets.

Järgmise kohtumise peab Eesti U-16 koondis laupäeval kell 19.45, kui vastamisi minnakse Sloveenia koondisega.

9. kuni 17. augustini toimuvale turniirile sõitsid Eestit esindama järgmised mängijad: Kardo Kilk, Kaspar Kuusmaa, Daniil Mäeorg, Robert-Tiger Koit, Kristofer Kajari, Kristjan Kroos, Henri Veesaar, Ken-Martti Reinart, Kaspar Sepp, Erik Pärnapuu, Gregor Kuuba ja Gerrit Lehe.

Koondist juhendavad peatreener Rauno Pehka ning treenerid Jaanus Levkoi ja Brett Nõmm. Füsioterapeudi kohuseid täidab Frederik Ross.

Eesti kuulub C-alagruppi koos Leedu, Sloveenia ja Türgiga.