Tallinnas selguvad mõttemängude rendžu ja gomoku maailmameistrid

Foto: ERR

Tallinnas Kullo huvikeskuses toimuvad Jaapanist pärit mõttemängude rendžu ja gomoku maailmameistrivõistlused. Mõlema mängu finaalides osaleb 12 mängijat ning võistlejad on peamiselt pärit Euroopa ja Aasia riikidest.

Rendžu ja gomoku mängijate eesmärgiks on saada mängulauale viis nuppu järjest. Rendžus kehtivad aga lisareeglid, mistõttu on ta gomokust pisut keerulisem. Päevas mängib iga võistleja kaks mängu ja ühe mängu pikkus ulatub tundidesse.

Kuidas valmistus mängudeks gomoku finalist Martin Hõbemägi? "Eelkõige vaatasin parimaid käike ehk siis nagu arvutiga ja siis uurisin netist ka, mis teised on mänginud ja mis parimad käigud on olnud," sõnas Hõbemägi "Aktuaalsele kaamerale".

Mis selle mängu juures kõige raskem osa on? "Lugeda mingeid pikki seise kokku – kui sa mõtled mitu käiku ette, kümme või enam käiku, siis täpselt teada, kus vastase nupud on, kus sinu nupud on. Et see just, et sa mingit viga ei teeks mängus," selgitas Hõbemägi.

Macaust pärit Sun In on rendžut mänginud umbes 20 aastat. "See on üsna huvitav ja mu ema õpetas mind," rääkis ta.

Naiste rendžu finalist, hiinlanna Wang Qingqing tõdes, et tegi palju vigu. "Ma kaotasin palju. Tegin palju vigu ja ka just hommikuses mängus, mis toimus, tegin vea ja kaotasin," tõdes Wang.

Eesti on rendžu maailmameistrivõistlusi korraldanud varemgi. 2016. aastal toimus võistkondlik ja 2013. aastal individuaalne võistlus.

"Ma arvan, et Eesti on üks aktiivsemaid rendžu ja gomoku riike üldse. Meil on kaks individuaalset maailmameistrit, üks on siis neljakordne, teine kahekordne. Pluss me oleme mitmekordsed võistkondlikud maailmameistrid ja lisaks Eestis on see tutvustus nendes mängudes hästi laialdane," rääkis turniiridirektor Madli Mirme.

Nii rendžu kui ka gomoku maailmameister selgub laupäeval, mil kõik vastava mängu finalistid on omavahel läbi mänginud.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: