Malõgina ja Narmonti võiduseeriad katkesid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Elena Malõgina
Elena Malõgina Autor/allikas: Lukasz Sobala/PressFocu/SIPA/Scanpix

Möödunud nädalal näitasid häid esitusi Eesti tenniseneiud Elena Malõgina ja Helena Narmont, kes jõudsid vastavalt Savitaipales ja Dublinis üksikmänguturniiril veerandfinaali.

Malõgina alistas Savitaipales World Tennis Touri 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri avaringis 17-aastase Ella Haavisto 6:2, 6:2 ja teises ringis tasavägiselt alanud kohtumises 16-aastase Tšehhi tüdruku Natalie Augustinova 7:6 (3), 6:0, vahendab Tennis.ee. Veerandfinaalis oli vastaseks 20-aastane Ekaterina Kazionova (WTA 640.), kellel oli turniiri esimene asetus. Malõgina sai küll tublisti vastu, kuid pidi lõpuks 6:7 (1), 2:6 kaotust tunnistama.

Paarismängus oli Malõgina paariliseks venelanna Polina Bahhmutkina, kellega koos mängiti ka aprillis Kasahstani turniiridel. Esimeses ringis alistati Anastasia Bursa - Arina Petrova 6:3, 6:1 ja teises ringis Tamara Bižukova - Vilena Petrova 7:6 (3), 6:1. Poolfinaalis oldi vastamisi veel ühe Venemaa paariga Eva Garkuša - Jekaterina Kazjonova, kuid neile jäädi pingelises kohtumises 7:6 (3), 6:7 (2), 5:10 alla.

Helena Narmont (ITF 1666.) tegi karjääri parima võistluse Dublinis World Tennis Tour 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril, kus jõudis kvalifikatsioonist alustades veerandfinaali. Seal jäi ta paraku 3:6, 4:6 alla turniiril esimese asetuse teeninud 19-aastasele prantslannale Alice Robbele, kes paikneb WTA edetabelis 709. real.

Narmont alistas teel veerandfinaali neli vastast: kohaliku 18-aastase Emma Brennani 6:2, 6:4, 17-aastase tšehhitari Kristyna Bedrnova 7:5, 6:3, 18-aastase slovakitari Sofia Milatova 6:3, 5:4 ret. ja rohkem kui tuhat kohta edetabelis eespool oleva 23-aastane itaallanna Giulia Crescenzi (ITF 301.) 7:6 (5), 6:4.