Helena Narmont on Dublinis tegemas elu parimat turniiri ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Helena Narmont
Helena Narmont Autor/allikas: Eesti Tennise Liit

Helena Narmont (ITF 1666.) on Dublinis toimuval 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril näitamas suurepärast mängu. Kvalifikatsioonist alustades on eestlanna alistanud neli vastast ja jõudnud veerandfinaali.

Narmont alustas kvalifikatsioonist, kus alistas avaringis kohaliku 18-aastase Emma Brennani 6:2, 6:4 ja finaalis 17-aastase tšehhitari Kristyna Bedrnova 7:5, 6:3. Seejärel teenis Narmont karjääri esimese põhitabeli võidu, kui alistas 18-aastase slovakitari Sofia Milatova 6:3, 5:4, kirjutab Tennis.ee.

Teises ringis oli eestlanna vastaseks 23-aastane itaallanna Giulia Crescenzi (ITF 301.). Rohkem kui tuhat kohta edetabelis eespool olev Crescenzi alustas hästi ja asus kiirelt 3:0 juhtima, kuid viiendas geimis oli tõsiselt hädas oma serviga (tegi kolm topeltviga) ja Narmont sai murde tagasi. Edasi hoidsid mõlemad oma servigeimid ja sett lõppes kiire lõppmänguga, mille eestlanna võitis 7:5.

Ka teises setis olid mõlemad oma servil kindlad. Ärevad hetked olid viiendas geimis, kui itaallannal oli kasutada murdepall, kuid Narmont tõrjus selle ja lõpetas geimi ässaga. Ühe murdepalli võitles Crescenzi ka üheksandas geimis, aga ka see jäi kasutamata. Kümnendas geimis murdis hoopis Narmont ja võitis teise seti 6:4.

Tund ja 42 minutit kestnud kohtumises lõi Narmont kuus serviässa ja tegi sama palju topeltvigu. Crescenzi kontole kogunes kolm ässa ja kuus topeltviga. Kogupunktisummas jäi Narmont peale 75:74.

Narmonti järgmiseks vastaseks on esimesena asetatud 19-aastane prantslanna Alice Robbe, kes paikneb WTA edetabelis 709. real.