Belgias elav ja treeniv Eikner: Eestis poleks ma kunagi kohanud Luigit

Noored ratsutajad Margareth Eikner ja My Relander on viimasel ajal häid tulemusi saavutanud. Mõlemad neiud elavad ja treenivad Lääne-Euroopas, mis annab tippratsutamises läbi löömiseks parema konkurentsieelise.

Juuli keskel jõudis Eesti noor ratsanik esimest korda Euroopa meistrivõistlustel finaali. Juuniorides võistlev Margareth Eikner hobuse Luigiga tegi EM-il läbivalt häid sõite ja sai lõpuks 24. koha.

"Aga ausalt ma ikkagi ootasin, et jõuan finaali sellepärast, et Luigi oli kogu hooaeg väga stabiilselt häid sõite teinud. Ma pigem ootasin seda, aga mul oli muidugi väga hea meel, kui ma sain selle kinnituse, et ma sain finaali võistlema minna, kuna konkurents oli pigem tihedapoolne," ütles Margareth Eikner intervjuus ERR-ile.

Eikner elab ja treenib Belgias kogenud ratsutamistreenerite juhendusel. Ilma selleta ja andeka hobuse Luigita poleks edu ehk nii kiiresti tulnudki.

"Kõige suurem eelis, mis minul oli, on see, et Eestis ma poleks kunagi kohanud sellist hobust nagu Luigi. See oli tänu mu treenerile, kes lubas mul väga alguses temaga sõitma hakata. Meil oli koos võimalus aasta aega võistelda 1.20-1.25 meeter parkuure, kus me õppisime üksteist väga hästi tundma," jätkas Eikner. "Lisaks seal on palju võistlusi, väga hea treenerid, väga head treenimisvõimalused ja neil on väga tore talv ning ma arvan, et see on kõige suurem baas, mida on vaja, et olla spordis edukas."

Ka noorte klassis võistlev My Relander, kes igapäevaselt treenib Hollandis, oskab hinnata Lääne-Euroopa tallide eeliseid .

"Eestis on küll ilusad platsid olemas, aga sa ei saa piisavalt võistelda ja hobused ei näe piisavalt suuri platse ja takistusi. Nad ei saa harjutada korralikus konkurentsis. See ei ole päris sama, sellepärast tulebki kolida lihtsalt ja minna treenima, et saada see viimane kogemus, mida on vaja et edukam olla," rääkis My Relander.

Relandergi on suvel teinud häid rahvusvahelisi võistlusi, kuigi EM-il nii hästi ei läinud. Tema hobune Expert pole küll ehk kõige andekam, ent see-eest suure hingega. Lisaks tööle tuleb ka selle hinge eest hoolt kanda.

"Hobusel peab kogu aeg hea tuju olema. Üritame seda ka hoida. Alati ei saa üle ka töötada. Tal peab olema puhkust ja vaba aega, et koplis tšillima natuke, et tahtmist oleks kõvasti," jätkas Relander.

Mõlemad noored ratsanikud võistlevad paari nädala pärast ka kodustel Eesti meistrivõistlustel.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: