Malsroosil läks rattaorienteerumise MM-il avaala aia taha ({{commentsTotal}})

Lauri Malsroos
Lauri Malsroos Autor/allikas: IOF

Pühapäeval Taanis alanud rattaorienteerumise MM-il sõideti avaalana sprindivõistlus. Sellel distsipliinil on eestlased võitnud tiitlivõistlustel läbi aegade kokku kümme medalit, sealhulgas kolm kulda, kuid esmaspäev Eesti orienteerujatele suurt rõõmu ei pakkunud – Lauri Malsroos sai eestlaste parimana alles 31. ja Mari Linnus juunioride MM-il 27. koha.

Meeste 9,1 km pikkusel 27 kontrollpunktiga rajal tuli võtta 115 tõusmeetrit, kirjutab Jooksja.ee. Vigadest ei pääsenud ka parimad, kuid kõige kiiremini läbis raja kahe aasta tagune sprindi maailmameister venelane Grigori Medvedev ajaga 22.27, edestades kaasmaalast ja tiitlikaitsjat Anton Foliforovi vaid ühe sekundiga. Pronksi võitis noor prantslane Yoann Courtois (+0.11).

Tänavusel sprindi Euroopa meistril Lauri Malsroosil polnud hea päev – ehkki ta alustas tehnilist rada teadlikult rahulikult, kogunes vigu distantsi lõikes kokku siiski mitme minuti jagu ja see andis talle vaid 31. koha (+2.45).

Marek Karm (+3.39) saavutas 37. koha; Riivo Roose, kelle spetsialiteediks on pikemad distantsid, tegi 1,5 minutilise vea ja lõpetas 85 mehe konkurentsis 44. kohaga (+4.15). Priit Poopuul jäi üks kontrollpunkt vahele ning tema tulemust kirja ei saanud.

Juunioride MM-il leppis Mari Linnus 5,2 km pikkusel rajal 27. kohaga. Naiste seas võidutses lapse sünni järel taas tippsporti naasnud Emily Benham Suurbritanniast.

Tänase puhkepäeva ja metsadistantside Model Eventi järel jätkuvad MM-võistlused homme lühirajaga.