Suve kuumimal päeval jagati koolisõidu Eesti meistrivõistluste medaleid

Foto: ERR

Suures kuumuses peetud Eesti meistrivõistlustel ratsutamise koolisõidus tulid meistriks Dina Ellermann ja Donna Anna.

Seeniorid pandi proovile päeva kõige kuumemal ajal – keskpäeval. EMV arvestuses osales neli paari, kes sooritasid grand prix muusikalise vabakava. Ilm tegi tingimused raskemaks ja oli näha, et ratsanikud ja hobused pingutasid kõvasti, et teha korralik etteaste. Kuigi sisse lipsasid mõned vead galopi jalavahetustes, suutsid Dina Ellermann (Tondi RSK, treener Alla Gladõševa) ja Donna Anna teha ilusa vabakava, skoorides 73,545%, mis koos eilse GP-skeemi tulemusega 71,609% andis neile kindlalt Eesti meistritiitli, tulemusega 145,154 protsendipunkti.

Hõbedase koha saavutasid Getter Kangur (Tondi RSK) ja Ashwan, kes said täna vabakava tulemuseks 67,680% ja eile 65,109% (132,789 p). Pronksi võitles välja Tiina Kuusmann (RSK KRT, treener Alla Gladõševa) Romantikal, skoorides kahe päeva peale kokku 126,565 p (GP 59,870% ja vabakava 66,695%).

Ellermann tõdes, et sellises palavuses võistlemine on väga kurnav nii hobusele kui ratsanikule. "Juba teist aastat järjest on selline ilm meistrivõistlustel – tõeline troopika palavus. Võistelda oli tõesti raske. Eilne sõit Donna Annaga oli selline, millega võisin juba rahule jääda. Aga täna olin ma juba nii küpse ja ei jaksanud anda endast maksimumi. Meil tulid sisse eksimused jalavahetustes, aga piaffeed ja traavipikendused olid täitsa head."

Noorte klassis läks medalijahile neli võistluspaari. Tugevas konkurentsis oli sel aastal parim Helena Kaal (Tondi RSK, Alla Gladõševa, Dina Ellermann) hobusel Cassander koondtulemusega 130,856 punkti (63,039% ja 67,817%). Hõbemedali sai kaela Maian Kesküll (Audruranna RSK, treener Krista Raidmets) hobusel Kevins (130,357 p). Maribel Tuiken (Audruranna RSK, treener Marika Vunder) hobusel Jazz Hit saavutas tulemusega 126,484 p pronksmedali.

Kaalu sõnul oli tänavu võistelda raskem, kui eelmisel aastal, kuigi ilm oli sarnane. "Hobune tundus väga väsinud ja ma pidin teda väga palju aitama, et välja tuua tema parimaid külgi. See võistlus on karm," tunnistas võitja. Sellegi poolest jäi neiu oma sooritustega rahule ja ütles, et tegelikult tulid neil Cassanderiga harjutused täitsa hästi välja ja hobune kuulas täna paremini.

Rose Marie Skjoldby (Tondi RSK, treener Peter Nicolai Skjoldby) hobusel Rosinante pärjati sel aastal juurnioride kuldmedaliga. Paar saavutas koondarvestuses tulemuseks 146,448 punkti (73,131% ja 73,317%). Hõbeda sai kaela on Maian Kesküll Kevinsiga (138,253 p) ja pronksmedal kuulub Helena Kaalule hobusel Cassander (134,953 p).

Väsinud aga väga õnnelik Skjoldby tunnistas, et jäi laupäevase sõiduga paremini rahule, sest hobune oli siis rohkem koostööaldis. "Raskeks tegi võistluse kindlasti kuumus ja see, et parme oli väga palju. Eilne väsimus andis ka tunda. Aga me suutsime end siiski kokku võtta ja teha hea võistluse."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: