VIDEOD | Kurbas viskas eurosarjas 15 punkti, Kitsingu klubi kaotas taas ({{commentsTotal}})

Tanel Kurbas
Tanel Kurbas Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti korvpallikoondislase Tanel Kurbase koduklubi Södertälje Kings teenis FIBA Euroopa karikasarja teises faasis esimese võidu, kui alistas Rumeenia klubi BC Mures Targu 88:68 (22:16, 23:14, 20:14, 23:24).

Algkoosseisus alustanud Kurbas viibis väljakul 25 minutit ja oli Rootsi klubi resultatiivsuselt teine 15 punktiga (kahesed 3/3, kolmesed 3/4). Lisaks võttis ta kolm lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ja kaotas kaks korda palli. Tema kasutegur oli meeskonna paremuselt teine (16), kuid suurest võidust hoolimata jäi pluss-miinus reiting miinusesse (-1). Södertälje edukaim oli 23 punktiga Toni Bizaca.

Vaata mängu täispikkuses:

Södertäljel on nüüd K-grupis üks võit ja kaks kaotust. Esimeses voorus alistuti võõrsil Gaziantepile (2-0) 66:72 ja teises voorus kodus Chalon/Saonele (2-0) 63:86. Targu Mures jätkab kolme vooru järel võiduta.

Kristjan Kitsingu klubi Aarhus Bakken Bears alistus aga Meistrite liiga kohtumises koduväljakul Domžale Helios Sunsile 68:74 (21:19, 15:22, 15:15, 17:18). Pisut enam kui kaks minutit enne lõppu oli seis veel viigis 66:66.

Kitsing viibis väljakul 16 minutit, viskas kaks punkti (kahesed 1/2, kolmesed 0/1), võttis kolm lauapalli ja tehes neli viga. Tema kasuteguriks kujunes 3 ja pluss-miinus reitinguks -4. DeVaughn Akoon-Purcell oli Taani klubi parim 20 punkti ja 18 lauapalliga.

Vaata tipphetki:

Bakken Bears jätkab A-grupis endiselt viimasel kohal, ühe võidu kõrval on juba kümme kaotust. Domžale on kahe võidu ja üheksa kaotusega eelviimane ehk seitsmes.