Kehra noor peatreener: natuke harjumatu, aga olen valmis vastutust võtma

Foto: ERR

Üheteistkordse käsipalli Eesti meistri, eelmisel hooajal kolmanda kohaga leppima pidanud HC Kehra uueks peatreeneriks saab 25-aastane Mart Raudsepp.

"Uude rolli sisse elamine on olnud suhteliselt lihtne. Olen kaks aastat võistkonna juures olnud ja ma ei ütleks, et see eelnevate aastatega võrreldes midagi teistsugust oleks. Lihtsalt olen selle vastutuse enda peale võtnud, kuttidega on läbi räägitud ja kõik on kõigile teada," rääkis Raudsepp enda uuest ametikohast ERR-ile.

"Muutub nii palju, et kui eelmisel aastal olin suhteliselt tagaplaanil – osalesin treeningutel, aga mängude ajal olin rohkem teise treeneri rollis – siis sel aastal olen mina ka mängude ajal juhendaja rollis. See on võib-olla natuke harjumatu minu jaoks, aga ma olen valmis seda vastutust võtma."

Finaalipääset Raudsepp otseseks eesmärgiks ei sea, sest eelkõige on plaanis keskenduda meeskonna üleüldisele arengule. "Meie võistkond pole veel täielikult komplekteeritud ja teiseks me plaanime ikkagi sel aastal keskenduda päris palju oma noortele. Proovime neid rohkem meistriliigasse sisse tuua, et nad saaks rohkem vastutust."

"Kui vaatame [meeskonna] keskmist vanust, siis see on ikkagi päris noor. Meil on üks mängija üle 30, aga ülejäänud on kõik 23-, 22-aastased. Muidugi peab see (finaal) olema Eestis eesmärk, alla selle Eestis sihtida on vale. Loodame, et oleme kevadeks vormis, aga põhiline on, et areneksime võistkonnana, areneksime füüsiliselt ja individuaalselt. Meil on noor võistkond ja ma ei saa neile hetkel panna seda pinget peale, et peame finaali saama."

Raudsepa sõnul on plaanis veel meeskonda tugevdada, sest üksnes noortega mängides saaks hooaeg keeruline olema. "Meie Läti välismängija Ulvis [Strazdinš], kes pääses paar nädalat tagasi Euroopa meistrivõistlustele, sai pikema puhkuse ja ta liitub meiega järgmisel nädalal. Üks mängija on klubist kindlalt lahkunud – Valgevene mängija Andrei [Vahnovitš]. Otsime endale kindlasti ühte väravavahti ja ka kaitsesesse on vaja tugevust. Noorte mängijatega ongi probleem see, et nad on füüsiliselt nõrgad ja ei suudeta terve hooaja vältel hakkama saada. Kindlasti otsime veel väljast täiendust, sest Eesti mängijate turg on suhtelist väike ja enda noori on meil päris vähe peale tulemas."

Raudsepp loodab ka fännide toetusele, kutsudes inimesi käsipalli vaatama. "Käsipall on väga atraktiivne mäng ja kui ma praegu vaatan maailmatasemel mänge, kuhu meie tase võiks kunagi pürgida, siis see on väga kiire, seal on palju väravaid ja füüsilist mängu. Ma ei näe, miks see ei võiks olla sama populaarne kui jalgpall või korvpall," lausus HC Kehra loots.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: