U-18 korvpallikoondis lõpetas Balti matši võiduga Läti üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti noormeeste U-18 vanuseklassi korvpallikoondis lõpetas Leedus Kaunases peetud Balti matši turniiri 71:65 võiduga Läti eakaaslaste üle.

Avaveerandi järel 16:20 kaotusseisu jäänud Eesti jäi poolajaks viiepunktilisse kaotusseisu 35:40. Kolmas mänguperiood suudeti võita 15:12, mis tähendas, et otsustava neljandiku eel oli vahe vaid üks korv (50:52).

Kui mängida jäi viis minutit, olid lõunanaabrid taaskord haaranud kaheksapunktilise eduseisu, 64:56. Ran Andre Pehka resultatiivne 2+1 rünnak tõi Eesti viie punkti kaugusele (59:64). Viigini jõuti pisut vähem kui kaks minutit enne normaalaja lõppu, kui Pehka tabas kahese (64:64). Viimane minut kuulus selgelt eestlastele ja turniirile pandi võidukas punkt.

Eesti parimana tõi otsustavatel hetkedel enesekindlust näidanud Pehka lõpuks 22 punkti ja 6 lauapalli. Hugo Toom lisas 13 ja Kaspar Kitsing 10 silma.

Indrek Visnapuu juhendatav rahvuskoondis lõpetas Balti matši ühe võidu ja kahe kaotusega. Varsemalt jäädi alla Leedule 57:84 ja Türgile 60:76.

Noormeeste U-18 esindus sõidab 24. juulil Rumeeniasse Oradeasse, kus peetakse Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni finaalturniir (26.07 – 04.08). Eesti kuulub A-alagruppi koos Poola, Šveitsi, Belgia, Rumeenia ja Bulgaariaga.