Eesti neiud hoiavad MM-il avapäeva järel kolmikedu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Karolin Härm (ees) ja Romi Safin
Karolin Härm (ees) ja Romi Safin Autor/allikas: Riina Ramst

Itaalias Garda järvel peetavatel purjetamise noorteklassi Zoom8 maailmameistrivõistlustel toimusid teisipäeval esimesed kolm võistlussõitu nii tüdrukutele kui poistele. Avapäeva järel moodustavad tüdrukute arvestuse esikolmiku Eesti neiud Karolin Härm, Romi Safin ja Elisabeth Ristmets. Poistest on kõrgeimal kohal kuuendal positsioonil asetsev Jorgen Kuivonen.

Karolin Härm lõpetas esimese võistluspäeva sõidud kolmanda, teise ja viienda kohaga, mis tõstsid ta regati liidriks. Kahepunktise vahega on teisel positsioonil Romi Safin ning omakorda kahe punkti kaugusel on kolmandal kohal Elisabeth Ristmets. Esikümnesse mahub eestlastest veel seitsmendal real olev Lisbeth Taggu.

Ülejäänud Eesti neidude avapäeva järgsed positsioonid: Katariina Roihu 15., Eliise Raamat 23., Liis Katriin Kuusik 26., Meribel Kõster 27., Katarina Sofia Jõgi 30., Kertu Külaots 33.

Poiste seas on eestlastest avapäeva tulemuste alusel kõrgeimal, kuuendal kohal Jorgen Kuivonen. Kohe tema kannul on Aleksander Kuusik seitsmendal ja Andrias Sepp kaheksandal kohal. Esikümne lõpetab Tristan Šaraškin.

Ülejäänud Eesti noormeeste avapäeva järgsed positsioonid: Martin Lipp 12., Henry-Mark Andresson 16., Karel Ratnik 22., Oliver Iida 27., Kristjan Kööp 28., Richard Marcus Arge 31., Pert Salundi 43.

Poiste arvestuse esikolmiku moodustavad taanlased Gustav Asholm-Bradley ja William Asholm-Bradley ning Linus Gierlinger Austriast. Zoom8 klassi maailmameistrivõistlused toimuvad 16.-20. juulil. MM-il võistleb 39 tüdrukut ja 52 poissi.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: