Noor ratsanik tegi Euroopa meistrivõistlustel Eesti ratsaspordi ajalugu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Margareth Eikner ja Luigi EM-il.
Margareth Eikner ja Luigi EM-il. Autor/allikas: Digishots

Hollandis Zuidwoldes peetud laste, juuniorite ja noorte takistussõidu Euroopa meistrivõistlustel tegid Eesti juuniorid ajalugu. Esimest korda sai Eesti välja panna võistkonna ja esimest korda Eesti ratsaspordi ajaloos jõudis eestlane EM-i finaalvõistlusele. Eesti parimana lõpetas juunior Margareth Eikner tiitlivõistlused 24. kohal.

Tänavusel takistussõidu EM-il osalesid Elizabeth Põder, Berit Lehtsaar, Margareth Eikner (juuniorite tiim), Mia-Marleen Lanno (lapsed) ja My Relander (noored). Kõige parema tulemuse neist tegi Margareth Eikner hobusel Luigi vd Kornelishoeve, jõudes esimese Eesti ratsanikuna läbi aegade Euroopa tiitlivõistluste finaalvõistlusele. Juuniorid hüppasid 140 cm takistusi ja konkurents oli väga tihe. Kokku võistles selles vanuseklassis 111 võistluspaari 21 riigist.

Eikner alustas võistlust hästi, kui lõpetas esimese kvalifikatsiooni, 140 cm parkuuri, puhta sõiduga. Järgmised sõidud olid juba kahevoorulised ning Eikner ja Luigi läbisid teise kvalifikatsiooni esimese vooru ühe karistuspunktiga normiaja ületamise eest, teises voorus saadi kirja üks viga. Enne finaalvõistlust asus meie paar 21. kohal.

Finaalvõistlusel tehti samuti südikas sõit. Esimeses voorus lipsas paaril sisse üks viga, kui alla kukkus viimase tõkke latt, teine voor lõpetati üheksa karistuspunktiga. Eikner ja Luigi lõpetasid kokkuvõttes Euroopa tiitlivõistlused 24. kohaga. Teiste tiimi liikmete tulemused jäid tagasihoidlikuks ja Eesti võistkonna lõpptulemuseks jäi 19. koht. Kulla võitis Hispaania, hõbeda Saksamaa ja pronksi Iirimaa. Juuniorite individuaalse kulla võitis Kate Derwin hobusel Ahg Whiterock Cruise Down Iirimaalt. Hõbe läks Hispaaniasse (Maya De La Joya Fernandez-Longoria/Un Lord Du Rozel) ja pronks Belgiasse (Thibeau Spits/Bellissimo Z).

"Ma jäin võistluse lõpptulemuse ja hobusega väga rahule. Luigi on ainult 8-aastane ja ei temal ega minul ole sellisel tasemel väga palju kogemust. Eriti suureks üllatuseks oli mulle meie tulemus esimeses osavõistluses, kus suutsime teha lühikesi pöördeid ning sõita tavapärasest palju kiiremini. Ainuke asi, mis mul endal kripeldama jäi, oli finaali teise osavõistluse teine takistus, millele lähenesin liiga aeglaselt ning sellest tulid ka vead. Muidu leian, et suutsime teha stabiilseid ja häid sõite ning hobune hüppas suurepäraselt. Ta on väga ettevaatlik ja püüdlik ning annab mulle palju enesekindlust. Ma tean parkuuri hüppama minnes, et kui ma ise sadulas ei eksi, üritab Luigi alati puhtalt hüpata," jagas Margareth võistluse muljeid.

Noorte klassis tegi korralikud sooritused 150 cm kõrguste takistustega radadel My Relander hobusel Expert, kes lõpetasid EM-i 54. kohaga. Lasteklassis osalenud Mia Marleen Lanno pidi võistluse katkestama.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: