Räim võitis Saarte mängudel eraldistardist sõidus kulla, meeskonnale hõbe ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti võistkond koosseisus Oskar Nisu, Mihkel Räim, Jörgen Matt ja Steven Kalf võitis temposõidus hõbeda.
Eesti võistkond koosseisus Oskar Nisu, Mihkel Räim, Jörgen Matt ja Steven Kalf võitis temposõidus hõbeda. Autor/allikas: Eesti Jalgratturite Liit

Mihkel Räim (Israel Cycling Academy) saavutas Gibraltaril peetavatel Saarte mängudel eraldistardis kulla. Meeskondlikult võtsid Eesti ratturid Oskar Nisu (Cycling Tartu), Mihkel Räim (Israel Cycling Academy), Jörgen Matt (Peloton) ja Steven Kalf (Team Illuminate) hõbemedali.

Räim võitis 21 km pikkuse eraldistardi ajaga 37.42,24, jättes oma konkurendi, Guernsey ratturi Sam Culverwelli kaheksa sekundi kaugusele. Kolmandaks tuli Isle of Mani esindaja Adam Scarffe.

"Olen võidus väga üllatunud, sest see ei mahtunud meie esialgsete plaanide hulka. Tavaliselt pole me Saarte mängudel eraldistardis osalenud, sest ajakava pole tänu Eesti meistrivõistlustele klappinud," ütles Räim.

"Eraldistart oli tavapärasest teistsugune, sest temposõiduvarustusest oli lubatud vaid eraldistardi kiiver, aga eraldistardirattaga poleks siin midagi teha olnudki, kuna rada oli väga tehniline, künklik ja saartele omaselt väga tuuline," rääkis Räim. "Peamiseks konkurendiks pidasin Fääri saarte ratturit Torkil Veyhet, kes on viimasel kahel korral eraldistardi võitnud. Olen õnnelik ka meeskonna medali üle, sest meil pole eraldistardispetsialiste ega puhtaid ronijaid, kes lõputõusul väga kiirelt liiguks, aga poisid sõitsid ühtlaselt tugevalt ja hoidsid Eesti lippu kõrgel."

Saaremaa meeskond sai meeskondliku hõbeda ajaga 1.56,51, jäädes alla vaid Isle of Mani meeskonnale 20 sekundiga. Kolmas oli Guernsey võistkond.

Viimane tuleproov ootab Eesti rattureid juba sel neljapäeval kell 18, mil toimub maanteeratta grupisõit.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: