Kohtunike pealik: Inglismaa jalgpallis on liiga vähe tumedanahalisi kohtunikke ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jalgpallikohtunik
Jalgpallikohtunik Autor/allikas: AFP/Scanpix

Inglismaa jalgpallikohtunike pealik Mike Riley avaldas, et tema hinnangul on sealse profijalgpalli üks probleemidest see, et õigusemõistjate seas on liiga vähe tumedanahalisi. Riley sõnul tuleks probleemiga tõsiselt tegeleda ja kaasata ka teise nahavärviga (BAME – black, Asian, minority ethnic) kohtunikke.

Pärast seda, kui Uriah Rennie 2009. aastal kohtunikutööga lõpparve tegi, pole Inglismaa neljas kõrgemas liiga olnud ühtegi tumedanahalist, asiaati ega muud vähemusrahvuslusest kohtunikku

"Peame selle probleemiga tegelema," ütles profijalgpalli kohtunikeühenduse tegevjuht Riley ajalehele The Times. "Palju tööd on vaja ära teha. Peame valima paindlikumad rajad ja veenduma, et meie keskkond oleks kaasavam. Peame mitmekesisusse tõsisemalt suhtuma ja kõikidele võimalusi looma. Tegelikult on see kõik ju meie huvides, tahame leida väga häid kohtunikke."

Riley sõnul on Inglismaa jalgpalliliit (FA) maakondade tasemel mitmekesisusse korralikult panustanud ja see on nüüd hakanud ka vilja kandma. 2014. aastal seadis Inglismaa jalgpalliliit eesmärgi, et nii rohujuure- kui eliittasandil oleks kohtunike seas vähemalt kümme protsenti BAME taustaga. FA teatel jõudsid 2018-2019 hooajal selle eesmärgini 52 maakonnast 44.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: