Saaremaa delegatsioon sõitis ülemaailmsetele Saarte mängudele

Foto: ERR

69-liikmeline Saaremaa sportlaste delegatsioon asus reedel teele Gibraltarile, kus laupäeval algavad kuni 12. juulini kestvad ülemaailmsed Saarte mängud. Kokku osaleb Gibraltaril 24 Saaremaa sportlast.

Kuressaares enne teeleasumist pidi delegatsiooni juht Mati Mäetalu tõdema, et seekord on sportlasi delegatsioonis varasemast vähem. Kuna paraku saarlaste jaoks seni kindlat medaliala, saalivõrkpalli, nendel mängudel ei mängita. Ka teine palliala, jalgpall, on seekordsetelt mängudelt välja jäetud. See-eest minnakse uusi spordialasid proovima

"Sulgpall ja triatlon on alad, milles enne ei ole saarlased väljas käinud ja tahaks nendelt aladelt loota ka medalit. Kindlasti on hea meel selle üle, et judo on taas mängude kavas. Viimati oli judo 2009. aastal Ahvenamaal ja kümme aasta pidid judokad ootama oma uut võimalust ja seekord on meil kaasas ka kaheksa judokat," rääkis Saaremaa delegatsiooni juht Mati Mäetalu ERR-ile.

Kokku peaks Gibraltaril omavahel võistlema üle 1600 sportlase. Saaremaa 56 sportlast võtavad mõõtu kümnel alal.

"Jalgrattaspordis on kogu koorekiht kohal, kes kõik on Eesti koondise kandidaadid või liikmed. Samamoodi korvpallis on meie tase käes. Meistriliiga mängijad kõik peale Kajupanga on kohal."

"Kui me räägime 1995. aasta Gibraltarist, siis sealt me saime 21 medalit. Eelmistelt mängudelt Gotlandilt me saime 32 medalit, see oli ka rekord. Mingi pisike eesmärk oleks et Gibraltari eelmiste mängude medaliarv üle lüüa," loodab Mäetalu.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: