Tallinnas alanud kiirmale EM-i juhib avapäeva järel Läti suurmeister ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Täna algasid Tallinnas kiirmale Euroopa meistrivõistlused, kus on osalejate hulgas üle 75 suurmeistri. Kokku võtab turniirist osa 550 maletajat 28 riigist.

Reitingu põhjal on turniiri esinumbriks Venemaa suurmeister Dmitri Andreikin, kes kiirmale maailma edetabelis praegu 16. kohal. Esimesest kuuest partiist on Andreikin kogunud 5,5 punkti ning sellega jagab ta 2.-8. kohta. Maksimaalse 6 punktiga on turniiri ainuliidriks tõusnud Läti suurmeister Aleksei Širov. Eesti maletajatest on seni edukaim olnud Meelis Kanep, kes lõpetas avapäeva 23. kohal, 5 punktiga 6-st võimalikust. Kaido Külaots ja Ottomar Ladva on kogunud 4,5 punkti.

„Algavad Euroopa meistrivõistlused on läbi aegade suurimad ja kõrgetasemelisemad rahvusvahelised malevõistlused Eestis. Paul Keres on suurepärane näide Eesti sportlasest, kelle eeskuju ja võidud on toonud Eesti malemaailma keskpunkti ja innustab malega tegelema ka meie järeltulevaid põlvkondasid. Soovin meie malemeistritele edu võistlustel ning head lõppevat Paul Kerese aastat,“ sõnas kultuuriminister Indrek Saar.

Tänavu võistluseid korraldava Eesti Maleliidu juhatuse esimehe Hendrik Olde sõnul on male EMi toimumine Eestis üks lõppeva maleaasta „Paul Keres 100“ raames toimuvaid tippsündmusi. „Meil on hea meel, et Paul Kerese aasta toob Eestisse nii väärika seltskonna maletajaid. Võistluste raames tulevad Eestisse mitte ainult Euroopa, vaid maailma tipud. See on omamoodi kummardus Eesti malelegendile,“ kommenteeris Olde.

Eestist osaleb võistlustel üle 150 maletaja, kaasa arvatud Eesti maletipud Meelis Kanep, Kaido Külaots ja Ottomar Ladva.

Võistluste raames külastab Eestit ka Rahvusvahelise Maleföderatsiooni ehk FIDE president Kirsan Iljumžinov, kes osaleb homme kell 11.00 võistluste avamisel.

Euroopa maletipud võistlevad kiirmales 15. ja 16. detsembril ning välkmales 17. ja 18. detsembril. Kiirmale võitjad kuulutatakse välja 16. detsembri õhtul kell 21.00 ja välkmale võitjad 18. detsembril kell 14.30. Euroopa meistrivõistluste auhinnafond on üle 30 000 euro.

Võistlused toimuvad hotelli Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa konverentsikeskuses (aadressil Toompuiestee 27).

Toimetaja: Ivo DobkevitschHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: