Korvpallineiud panid Põhjamaade meistrivõistlustele võiduka punkti ({{commentsTotal}})

Anna Gret Asi
Anna Gret Asi Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti U-18 tütarlaste korvpallikoondis lõpetas Soomes Kisakallios peetud Põhjamaade meistrivõistlused (Nordic Championship) võidukalt, kui Norra eakaaslased alistati 58:35.

Turniiri esimese võidu teeninud eestlanad kaotasid avaveerandi minimaalselt 13:14, kuid läksid poolajaks ette 39:24. Kolmandal veerandil hoidsid Pierre Bressanti hoolealused initsiatiivi ning kasvatasid eduseisu enne otsustavat neljandikku 14-punktiliseks – 50:26. Viimasel mänguperioodil vormistati kindel võit, kirjutab basket.ee.

Eesti poolelt tõi Anna Gret Asi 14 punkti, viis lauapalli ja kolm korvisöötu. Maria Gontšarova tõi 11 ning Belinda Lepmets ja Ivette Elizavetta Okuneva lisasid mõlemad kaheksa silma.

Allan Siimanni juhendatav U-16 naiskond kaotas avaveerandi 4:14 ning jäi poolajaks juba 18-punktilisse kaotusseisu – 17:35. Teisel poolajal mäng küll võrdsustus, kuid raskest kaotusseisust välja tulla ei õnnestunud.

Eestlannade parimana tegi kaksikduubli Anete Elisabeth Adler, kes viskas 14 silma ja haaras 13 lauapalli. Kadri-Ketter Kont lisas kümme punkti.

U-18 tütarlaste rahvusesindus teenis Põhjamaade meistrivõistluste ühe võidu ja neli kaotust ning lõpetas viiendal kohal. U-16 neiud kaotasid kõik mängud ning jäid kuuendale kohale.