Eesti veemotosportlased korraldasid EM-il medalisaju

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Jasmiin Üpraus Autor/allikas: Vittorio Ubertone

Möödunud nädalavahetus kujunes Eesti veemotospordile ülimalt edukaks. Horvaatias sõideti jetispordi EM-sarja viimane etapp ja Poolas võisteldi paadiklassis F-125 Euroopa meistriks saamise nimel. Kokku võitsid Eesti sportlased erinevates kategooriates üheksa medalit, neist neli Euroopa meistritiitlit, kaks hõbemedalit ja kolm pronksmedalit.

Zagrebis pandi punkt selle hooaja Euroopa meistrivõistluste sarjale. Kogu EM-sarjas osales üheksas erinevas kategoorias rekordilised 14 Eesti pilooti. EM-sarja kõige edukaimaks Eesti sõitjaks võib lugeda SKI Ladies GP1 klassis EM-tiitli võitnud Jasmiin Üprausi. Kõik kolm etappi pidas Jasmiin tõsist võistlust Rootsi konkurentidega.

Esimene etapp kujunes raskeks - etapivõit tuli loovutada rootslannale Emma-Nellie Ortendahlile ja leppida kolmanda kohaga. Järgmised kaks etappi enam konkurente ligi ei lastud, etappidest Ungaris ja Horvaatias kujunes Üprausi tee EM-tiitlini. Hõbemedal läks Jonna Borgströmile ja pronks Emma-Nellie Ortendahlile. Lisaklassina sõitis Üpraus veel meeste konkurentsis klassis SKI GP2, kus oli väga edukas ja saavutas EM-sarja kokkuvõttes pronksmedali.

Juuniorite klassides SKI GP3.2 ja GP3.3 tegid terve sarja vältel ilma Ander Hubert Lauri ja Mattias Reinaas. Viimasel etapil võitsid mõlemad noored võidusõitjad Euroopa meistritiitli. Lauri jätkab järgmisel hooajal kehtiva maailma- ja Euroopa meistrina noorteklassis, aga Mattias Reinaas juba täiskasvanute kategooriates, kus ta suutis anda ka sellel hooajal tormihoiatuse, tulles Horvaatia etapil täiskasvanute klassi SKI GP3 etapivõitjaks. Sarja kokkuvõttes sõitis Reinaas ennast SKI GP3 klassis neljandaks.

Runabout GP4 klassis pidas Mattias Siimann EM-sarja etappidel tugevaid lahinguid hispaanlase Alejandro Artinano ja rootslase Linus Lindbergiga. Viimasele etapile Horvaatiasse mindi hispaanlase ühepunktises eduseisus. Siimannil õnnestusid stardid hästi ja sõiduga suutis ta Artinano seljataga hoida. Koos Horvaatia etapivõiduga kindlustas eestlane EM-sarja üldvõidu ja meistritiitli.

SKI Veteran GP1 klassis osales EM-sarjas hooaja vältel kolm Eesti sõitjat. Edukaimaks neist osutus Egon Üpraus, kes saavutas sarja kokkuvõttes hõbemedali.

SKI GP1 klassis sõitis Markus Lutsokert ennast EM-sarja kokkuvõttes pronksile. Terve hooaja erinevate tehniliste probleemidega kimpus olnud Lutsokertil oli otsustavaks Horvaatia etapp, kus ta pidi medali võitmiseks edestama norrakat Ulrik Brentsenit ja see tal ka õnnestus. EM-sarja üldvõidu võttis Kevin Reiterer Austriast ja teiseks tuli Stian Schjetlein Norrast.

Ringrajapaatidel sõideti nädalavahetusel Poolas Zninis Euroopa meistrivõistlused paadiklassile F-125. Eestit esindasid Erik ja Sanna Aaslav-Kaasik. Ajasõidu võitnud Erikul esimene start hästi ei õnnestunud ja võistlust asus juhtima Marco Malaspina Itaaliast. Sanna pidas teise-kolmanda koha pärast duelli legendaarse Poola võidusõitja Henryk Synorackiga. Sanna sai sõidust teise koha punktid ja Erik Aaslav-Kaasik neljas. Teises stardis sai Aaslav-Kaasik juba paremini minema aga Itaalia konkurenti ta veel edestada ei suutnud. Malaspina sai teise võidu, Erik Aaslav-Kaasik oli teine ja Sanna kolmas.

Kaks sõitu pidi toimuma pühapäeval, aga tõusnud tuul pani sõitjad ootele ja lõpuks otsustas rahvusvaheline žürii jagada kohad esimese kahe sõidu tulemuste järgi. Euroopa meistriks tuli Marco Malaspina Itaaliast, hõbemedal kuulus Sanna Aaslav-Kaasikule ja pronks Erik Aaslav-Kaasikule.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: