Haiti jõudis esimest korda Gold Cupil nelja sekka ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Haiti jalgpallikoondislased võitu tähistamas.
Haiti jalgpallikoondislased võitu tähistamas. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Põhja- ja Kesk-Ameerika jalgpalli suurturniiril Gold Cup sündis veerandfinaalis üllatus, kui Kanada mängis 2:0 edu vastu ja kaotas Haitile lõpuks 2:3. Haiti pole kunagi varem Gold Cupil poolfinaali jõudnud.

Poolajapausile mindi Kanada 2:0 eduseisus – 18. minutil avas skoori Jonathan David ja kümme minutit hiljem suurendas Lucas Daniel Cavallini kanadalaste edu.

50. minutil vähendas Duckens Nazon kaotusseisu ja 20 minutit hiljem realiseeris Herve Bazile penalti, viigistades seisu. Haitilaste kangelaseks tõusis Wilde-Donald Guerrier, kes lõi 76. minutil võiduvärava.

Poolfinaalis läheb Haiti vastamisi suursoosiku Mehhikoga, kes oli enda veerandfinaalis hädas Costa Ricaga. Mehhiko läks esimese poolaja lõpus Raul Jimeneze väravast juhtima, kuid teise poolaja alguses lõi Bryan Ruiz viigivärava. Rohkem väravaid normaal- ega lisaajal ei löödud ja võitja selgitamiseks läks vaja penaltiseeriat, kus jäi 5:4 peale Mehhiko.

Mehhiklastel eksis kohe esimene lööja Jimenez, Costa Rical aga kolmandana 11 meetri karistuslööki lööma läinud Leal. Seega oli viie mehe järel seis 4:4 viigis. Mehhiklaste poolelt oli kuues lööja Carlos Salcedo, kes lõi kindlalt palli väravasse, Costa Rica kuuenda mehe Keysher Fulleri löögi aga suutis Mehhiko väravavaht Guillermo Ochoa tõrjuda.

Ülejäänud poolfinalistid selguvad pühapäeval, kui Jamaica mängib Panamaga ja tiitlikaitsja USA kohtub veerandfinaalis Curacaoga.