Anne Rei: naiste jalgpall on leidmas oma nišši

Foto: ERR

Euroopa jalgpalliliidu (UEFA) naiste jalgpalli komisjoni esinaise Anne Rei sõnul areneb naiste jalgpall üha kiiremini ning tänavuse MM-i populaarsus aitab sellele veelgi enam kaasa. Rei usub, et naiste jalgpalli eripärad võimaldavad sellel leida maailma populaarseima spordiala sees oma niši.

Rei sõnul on tänavune MM tõepoolest naiste jalgpalli tippsündmus, mis aitab teha järgmise sammu edasi. "Kui vaatame numbreid kõigilt suurtelt jalgpalliturgudelt – Brasiilia, USA, Prantsusmaa, Saksamaa, kasvõi Hiina ja Jaapan – siis kõikides riikides on käimasolev MM juba praegu purustanud televaatajate rekordeid. Samamoodi kogu see huvi, mis on tulnud sponsorite ja tavapealtvaatajate poolt, see vastab meie ootustele, mida me Euroopas pärast väga edukat EM-i Hollandis 2017. aastal eeldasime – nüüd kui on MM, mis toimub samamoodi Euroopa pinnal, et see toob kaasa järgmise hüppe ja see on tõesti nii läinud."

Et meeste ja naiste sport on paratamatult mingil määral alati erinevad, tuleb Rei sõnul naiste jalgpallil leida endale oma koht. "Kogu sellest jalgpallist küllastunud maailmas, mis on täis meeste jalgpalli, siis on selgelt raske leida eraldi naiste jalgpalli nišši. Aga ta on seda leidmas – ta on ettearvamatum, puhtam. Ka osadel pealtvaatajatel meeldib käia rohkem naiste jalgpalli vaatamas, kui meeste jalgpalli, mis on muutunud ka staadionitel väga vägivaldseks. Peredel, kes armastavad jalgpalli igapäevaselt, nende jaoks on võib-olla ebamugav käia meeste mängu vaatamas ja nad leiavad naiste mängus selle mänguilu, puhtuse ja emotsiooni. Ta on võib-olla rohkem võistkondlikum mäng kui meestel, kus domineerivad tihti ka isiksused."

"Kui meeste jalgpall on oma tipu lähedal oma harrastatavuse ja kuvandiga, siis naiste jalgpall on see, kus saab seda kasvatada ja tuua sisse uusi emotsioone. Kõikidele inimestele ei meeldi mängus ühed ja samad väärtused," lisab Rei.

Kuigi naiste tippsport on maailmas ühe populaarsem, siis paljudes riikides on see jätkuvalt kehvas seisus. Ometigi on konservatiivsemates riikides näha arengumärke. "Aeglaselt, aga nad muutuvad. Tegelikult näeme seda ka Euroopas – ka meie endises Nõukogude Liidus ei olnud naiste jalgpall väga tolereeritud ja kogu Euroopa idapoolne blokk on tasapisi muutmas enda arvamust naiste jalgpalli suhtes. See võtab aega ja see võtab aega isegi Eestis," tunnistab Rei.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: