VIDEOD | NBA: Westbrooki vägev seeria katkes, Porzingiselt võimas mäng ({{commentsTotal}})

Russell Westbrook
Russell Westbrook Autor/allikas: USA Today/Scanpix

Korvpalliliigas NBA katkes Russell Westbrooki kolmikduublite seeria, aga ta aitas Oklahoma City Thunderi siiski kodus 99:96 (21:24, 18:19, 28:28, 32:25) võiduni Boston Celticsi üle.

Westbrook panustas Thunderi võitu 37 punkti ja tosina lauapalliga, aga vaid kuue resultatiivse söödu tõttu jäi kolmikduubel olemata. Mees ise jäi rahule paranenud tabavusega. Kui seeria ajal oli see vaid 38 protsenti, siis Bostoni vastu tastu leidis tee korvi 26-st üritusest 14.

Mängu viimane minut algas viigiseisult 94:94 ja kuigi Westbrook seejärel eksis, ei tulnud midagi rünnakust välja ka Bostonil. Pool minutit enne lõppu toimetas Westbrook palli korvi ja Avery Bradley (Boston) möödaviske järel haaras lauapalli ning Thunderi rünnaku lõpetas pealtpanekuga Jerami Grant (98:94).

Viis sekundit enne lõpuvilet suutis Marcus Smart vähendada Boston kaotusseisu kahele punktile, aga Thunder enam võitu käest ei lasknud. Westbrookile tehti viga, ta tabas kahest vabaviskest ühe ja Oklahoma City võitis skooriga 99:96.

Lätlane Kristaps Porzingis viskas 26 punkti, haaras 12 lauapalli ja blokeeris lausa seitse vastaste pealeviset ning New York Knicks alistas võõrsil Los Angeles Lakersi 118:112 (32:30, 25:26, 27:19, 34:37).

Golden State Warriors alistas võõrsil Minnesota Timberwolvesi 116:108 (30:27, 30:31, 18:30, 38:20). Klay Thompsoni arvele jäi parimana 30 punkti.

Tulemused: Detroit Philadelphia 79:97, Oklahoma City - Boston 99:96, Minnesota - Golden State 108:116, Phoenix - New Orleans 119:120, LA Lakers - New York 112:118.