Killing ostetavast töövahendist: ideaalse jooksuga paat ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti sõudjad võitsid tänavu neljapaadis olümpiapronksi ning Euroopa meistritiitli. Eduka paatkonna treener Matti Killing on seega üks peamisi kandidaate aasta treeneri nimetusele.

Ligi 50 aastat sõudmistreenerina töötanud 68-aastane Matti Killing aitas aasta ilmselt edukaimal tiimil, meie sõudenelikul võita 2016. aastal kaks väärtuslikku medalit - olümpiapronksi ja Euroopa meistrikulla. Killing, üks meie kahest eliittreenerist Rein Ottosoni kõrval kinnitab, et vaja on uskuda ja siis pole võimatu miski. "Kui sa midagi väga tahad ning sind ümbritsevad inimesed ja pere, kellele võid toetuda, siis heade sportlaste olemasolul on kõik võimalik," ütles Killing ETV spordisaatele.

Killingu sõnul tõestas lõppev aasta talle, et suurtele võitudele saab aluse panna ka Eestimaal. Samuti seda, kui tähtis on hea varustus - aastaid on seda renditud, aga nüüd on aeg üks ideaalse jooksuga paat välja osta. "Sportlased on alates 2009. aastast sõitnud tehasepaatidel, mille anname sügisel tagasi ja saame järgmisel kevadel uue," sõnas Killing. "Tänavu oli meil kasutada kaks paati ning see, millega Euroopa meistriks tulime ning olümpial medali võitsime, on tegelikult ideaalse jooksuga paat. Selle paadi ostame ära."

Paadi väljaostu aitavad rahastada Toomas Kivimägi ja Andres Metsoja. Killingu sõnul jätkub eelseisvateks aastateks eesmärke nii talle kui sportlastele. "Tahaks pronksisajust välja saada," tõdes Killing. "On ju olemas ka hõbe- ja kuldmedaleid ning tuleb järgmine olümpia. Sihte ning tahtmist jagub, nii meestel kui minul."

Toimetaja: Ivo DobkevitschHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: