IRONMAN sarja triatlonit Otepääl hinnati kõrgelt ({{commentsTotal}})

Tanel Padar ja Margus Lepik
Tanel Padar ja Margus Lepik Autor/allikas: Erakogu

Sellel aastal esimest korda toimunud IRONMAN sarja ainuke triatlon ja Balti riikide suurim triatlonifestival Otepääl sai osalejatelt hea tagasiside. Uueks aastaks ennustavad korraldajad veelgi suuremat rahvusvahelist huvi ja Tanel Padar on taas stardis.

Aasta tagasi, 10. detsembril avati registreerimine IRONMAN sarja poolpikale triatlonile Otepääl, kus tuli läbida 1,9 km ujudes, 90 km rattal ning 21,1 km joostes ehk 70,3 miili. Lisaks toimus heategevusjooks, lühitriatlon ja lastevõistlused. 5.-7. augustini toimunud triatlonifestivalil läks erinevatel võistlustel starti 1100 täiskasvanut ja last 25 välisriigist. Põhidistantsil selgitati Eesti meistrid ning parimad said võimaluse sõita IRONMAN 70.3 distantsi maailmameistrivõistlustele 2017.

Aasta tagasi üllatas avalikkust ja registreeriti Otepää triatlonile esimese osalejana Tanel Padar, kes alustas ujumise, jalgratta ja jooksutreeninguid algajana. Padar ütles meenutuseks, et „head vormi ei saavuta üleöö. Tuleb püstitada kindel eesmärk ning asuda varakult treenima. Parim lahendus minu puhul on varajane registreerimine, sest osalustasu on soodsam ja nii on lihtsam soovitud eesmärgi nimel trenni teha“. Tanel Padar kinnitas osalemist ka uuel aastal 5. augustil 2017.

Eesti Triatloni Liidu president Margus Lepik tunnustas, et „alaliidule on tegemist väga olulise võistluse ja triatlonisündmusega, mis tõi juurde uusi harrastajaid ja starti maailmatasemel triatleete. Kahtlemata oli Tanel Padari eeskuju paljudele innustuseks, et stardis oli nii palju eestlasi.“

Võistluste direktor Ain-Alar Juhanson tutvus koos kaaskorraldajatega suure hoolega põhidistantsi osalejate küsitluse tulemustega ning IRONMAN sarja esindajate analüüsiga. Rahvusvahelises võrdluses toodi esile ja tunnustati Otepää võistlust, sest enamus hinnanguid ujumise, rattasõidu, jooksu ja kogu korralduse erinevate üksikasjade kohta olid märkimisväärselt üle rahvusvahelise keskmise.

„Enamus osalejad sooviks taas Pühajärvel triatloni starti tulla ning see on suur rõõm ja tunnustus vabatahtlikele, kõigile korraldajatele ja sponsoritele. Oleme teadlikud ja oma järeldused teinud paaris valdkonnas, mida uuel aastal palju paremini või teistmoodi teha, et Eesti tuntus triatlonimaailmas ja sihtkohana suureneks. Soovime kõigile osalejate ja pealtvaatajatele augusti esimese nädalavahetuse veelgi meeleolukamaks muuta,“ lubas peakorraldaja Ain-Alar Juhanson.

2017. aasta SiS IRONMAN 70.3 Otepää presented by Ferroline Group triatlonile on soodsama hinnaga registreerunud juba 300 osalejat 24 riigist, mis nii riikide kui ka osalejate arvu poolest lubab ennustada uueks aastaks veel suurema osalejate arvuga triatlonifestivali.

Triatlonit saab teha ka võistkonnaga, kus ujumine, ratas ja jooks on jagatud erinevate osalejate vahel. "Sellel aastal oli stardis 66 võistkonda ja uuel aastal kindlasti veelgi rohkem. Paljudes spordiklubides, ettevõtetes, riigiasutustes ja lihtsalt pere- või sõpruskonnas on neid, kellega koos saab ühise võistkonnana spordipeost osa saada", tunnustas Ain-Alar Juhanson kõiki võistkondi, kes Otepääl starti tulid.

6. augustil 2016 toimunud SiS IRONMAN 70.3 Otepää presented by Ferroline Group triatlonit korraldas MTÜ Sportlik Eesti koostöös 450 vabatahtlikuga ning sponsorite ja koostööpartneritega.

Toimetaja: Ivo DobkevitschHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: